Ponešto iz moje radionice

Da da bas to ako nema dovoljno visine dodacu jos desetak cm i resavam problem
Pa produzi vertikale na hidrauliku
Ja sam izbusio vise rupa na donjoj polugi gde se kaci vertikala I mogu da spustim skroz na zemlju a isto tako mogu da dignem 15cm vislje nego pre

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Da upravo sam to uradio produzio sam vertikale za nekih 5 cm i sa 32 cm spustio na22cm tako da sada nema problema danas sam probao i sve funkcionise. Za koji dan postavljam slike gotove i ofarbane drljace.
 
Poslednja izmena:
Po meni bolje da su sve jednake,nego srednje manje od spoljnih,i kod mene je tako na Tupanjcu ali ovo je gvozdje,a ovo ce gusiti i zemlja,ostaci i traktor ce "pevati".
 
Opšte poznato da drljača ne voli žetvene ostatke...Ali slažem se sa tobom možda su trebale biti sve jednake.

Kod mene nema zetvenih ostataka jer kukuruz posle berbe predjem tarupom a psenicu kombajn secku a na plugu imam predpluznjake tako da zetvenih ostataka nema na povrsini a za drljacu kako sam mogo da napravim pozakonu da nije siroka za transport a da bude ovako siroka jer sa klasicnih cetri krila bila bi manja .
 
@moravac68 klinove odozdo si vario da ne ispadaju ili zbog radi cega i ovo kopirao raspored i širinu od obicne 4 krilne drljace ikolikaje otprilike težina drljace

Klinovi su od sestougaonog ok materijala pa sam na neki nacin jednim malim varom pored klina pokusao da ih osiguram da se ne okrece ali razmisljam da firiket 5mm zavarim sa dve strane kao granicnik da se ne okrecu i ne odvijaju, sirina je za pola centimetra veca nego kod obicne drljace a tezina je 450kg
 
Poslednja izmena:
Nije tajna druze:cevi za ram sam uzo u maxi co-76din kg druga klasa probrana kao prva,sev za krila prva klasa kupio u feros 94 din kg, i ok materijal kupio u maxi co 55 din kg,30 dinara da mi ih majstor iskove i okali,70 din strugar da mi obradi i nareze za maticu.
 
ovaj maxi-co u aleksincu ili gde je slabo tamo idem pa zato te pitam da znam kad treba nešto da se uzima ja uzimam u kruševcu ili paracinu mada imam gde i u selu mada izađe mnogo skuplje nego da se ode na stranu ali kad je baš nešto sitno itreba da se izreže ili savije cutiš i platiš
 
maxi co ti je odpad u Trnjane gde je nekad bila blokara kod njih imas drugu trecu i odpad klasu mozes da biras jer ima cevi koje nisu dobro zavarene tridesetak cm i idu u drugu klasu a u Aleksincu imas feros gde ima i prva i odpad klasa stim sto ovi imaju i plazmu pa mogu da iseku i plocevine sve po meri kao sto su meni sve isekli i olaksali mi mnogo posao.
 
Nazad
Vrh