Ponešto iz moje radionice

Nece sigurno puci ako se lepo zavari.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ako se vari to mora na strugu da se centrira pa da se vari i mora da bude dobro centrirano da bi radilo bez problema.
Ima na youtubu dosta rusa koji prave svašta sa tim diferencijalima i oni jednostavno skrate poluosovinu i narežu polako nove nutove brusilicom. Potraži na youtubu pa pogledaj

Evo našao sam pa pogledaj

A ako hoćeš još kraće moraćeš malo da obradiš osovinu na meru pošto je pri kraju kod lagera deblja nego na nutovima
 
Poslednja izmena:
Ako se vari to mora na strugu da se centrira pa da se vari i mora da bude dobro centrirano da bi radilo bez problema.
Ima na youtubu dosta rusa koji prave svašta sa tim diferencijalima i oni jednostavno skrate poluosovinu i narežu polako nove nutove brusilicom.

Nisam za to da sečem pa varim. A i meni je prva pomisao bila brusilica, ali kako nisam lake ruke plašim se da ne upropastim osovinu. Izgleda da će ipak ići negde na glodalicu.
 
Nisam za to da sečem pa varim. A i meni je prva pomisao bila brusilica, ali kako nisam lake ruke plašim se da ne upropastim osovinu. Izgleda da će ipak ići negde na glodalicu.
Tesko ces glodalicom uraditi tvrd je to materijal, a BRUCE LEE neprasta ni naj tvrdjem celiku!!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
To mi je rekao i jedan majstor. Prvi način je brusilica, a ako su baš sitni nutovi ima jedno tvrdo glodalo sa kojim bi mogao da uradi, ako su krupni onda neće moći.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Nisam za to da sečem pa varim. A i meni je prva pomisao bila brusilica, ali kako nisam lake ruke plašim se da ne upropastim osovinu. Izgleda da će ipak ići negde na glodalicu.
Mora se u strugu ucentrirati i kad se dobro zavari nema teorije da ce puci na varu.
Inace prvi put cujem da se nutovi mogu praviti brusilicom

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Rujkan jako dobro odradi nuteve brusilicom zavari (samo pikuje) odseceni deo sa nurevima na celo osovone I krene niz nuteve na osovinu (VEST BACUSKA SA BULJGARKOM) bas sam skoro gledao na you tube
Samo DIFERENCIJAL treba uzeti od NIVE tu jos I'ma delova da se kupi

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Imaš gore u videu kako rade ubacio sam već to što ti Luka priča.
ako zezneš nešto javi se pogledaću u selu mislim da imam poslaću ti poluosovinu, čini mi se imam nekih kraćenih bez nutova pa vežbaj
 
Hvala na savetima. Pogledao sam snimak i još par drugih. Imam nekih fi komada pa ću probati, čisto da vidim kako će mi ići.
 
kupi novo crevo sa pištoljem :ppozdrav:
Od prvog dana guzva zicu pokusavao sam sa tockicemi pritiskom na zicu ali povremeno zguzva zicu dok je dizna nova ide lepo.Neznam dali mogu da ugradim euro prikljucaki i novo crevo i pistolj jer nemam veliki posao kupio sam ga za svoje kucevne potrebemoj je trfazno monofazni i solidno vari.
 
Kompletna u sitan sraf,opeskisrana, ofarbana osnovnom,sada nove biksne, zupcanici,lancanici i sve pratece sto ide,pa da bude kao nova :)
12dfac47a0d4ff5efe2dad98f833d69b.jpg
0f40e378e9e26d09e4f63edf083c11bc.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Evo sta se radilo ovih dana






Mislim da ti je previse nisko kacenje za poteznice neznam sa kojim ces traktorom vuci i koja ce biti dimenzija klinova ali je previse nisko jer u tom slucaju poteznice moraju da se spuste bukvalno na zemlju

Ako su klinovi duzi onda ok

Ovo sam rekao i drugaru i on nije obratio paznju pa je posle morao da prepravlja i da guli farbu

inace odlicno odradjeno :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Klinovi su 25cm a kacenje ce odprilike biti na nekih 28 -30cm .mislim da nece ,a vuci cu je sa 577.a ako mora da se doradi pa doradicu svejedno HVALA na savetu.Mogu postaviti nogice napred na odredjenu visinu ako zahvali visine za kacenje.
 
Poslednja izmena:
I drugar je vuce sa 577 novi tip pa je morao da prepravi za 15-tak cm, sada je ok

drugar je imao problem sa time da mu na odredjenim delovima njive samo cese odozgo tj nije mogao da je spusti dovoljno ipak treba da legne ram na krila
 
bas to sad razmisljam pa sutra idem traktorom da je zakacim i da izmerim visinu pa ako ne pase da kupim jos gvozdja i da izvarim da kasnije nemam problema
 
Nazad
Vrh