Pomoć oko muzilice

ja na mojoj ne znam kako da otvorim pulsator i da ga ocistim i podmazem, on ima sa strana one poklopce i na njima su sarafi blombirani a sa gornje strane ima u sredini neki limic, dal njega da maknem i da podmazujem nesto ili sa donje strane do kante da cistim? kuca preko 50 puta u minuti
 
Ako ima limcici odozgo sa 2 srafa isti je kao moj... JA sam taj limcic skinuo i tu ocistio i podmazao sa WD.. Ovde sam procitao da NIKAKO ne sme da se skidaju poklopci sa strane!!! Iscurece ulje!!!!
 
kod mene ima mali lim ali nema sarafa, ja sam to jednom probao da skine mali ne ide bas lako pa ne znam da sta ne zeznem
jij9.jpg


v8im.jpg


8jx4.jpg

na zadnjoj slici se vidi kako je sa donje strane, to jedino cistim svakih 10-15 dana a vidi se i lim sa gornje strane
 
Izvuci taj lim odozgo paralelno jednu i drugu stranu on je osigurac,onda skini poklopac i zaprepastices se kakva je prljavstina unutra ako to nisi skorije cistio.
 
sad sam otvarao taj limic sa gornje strane i kad se makne nista nije uradjeno, opet je sve zatvoreno i uopste ne znam za sta onda sluzi, imate li neku drugu ideju?
 
kolega alen1972 neša ti je lijepo objasnio ,ja imam isti takav skineš onaj mali limić na poklopcu on je osigurač pa onda skineš i onaj drugi lim ispod koje sve unutra očistiš štapićima za uši i ispiriš kompresorom i kad to obaviš podmazivanje centralne osovinice koja ide lijevo desno mašinskim uljem najmanje jednom mjesečno .naglašavam taj tip pulsatora se obavezno podmazuje za razliku od onog koji ima ćira koji se ne smije podmazivati ni slučajno .

- - - - - - - - - -

i da kod tebe alen 1972 ima ulje sastrane dok kod ćire nema
 
Zasto kao moj pulsator nesme da se podmazuje?? Jas am malo naprskao sa WD i posle to izduvao sa kompresor i obrisao sa stapicima za usi i krpom...
 
zato što je to suvi tip i većina tih pulsatora ima sa donje strane poklopca koji si skidao naljepnicu na kojoj je precrtana kantica sa uljem

- - - - - - - - - -

ćiro oko pulsatora kao tvoj sam magistrirao i šta god te zanima oko njeg pitaj slobodno dok je ovaj što ima ulje sastrane malo komplikovaniji
 
Moze li se nekad pulsator pokvariti??? I koliko kosta nov kao moj??? Pitam cisto da znam ako se nekad desi to... Muzilica sad radi odlicno... Neznam koliko je potrebno da se pomuze jedna krava prosek ??? Sutra bas da premerim...
 
vrijeme mužnje više ovisi do krave ako lako ili teško pušta ako ima mali protok itd.kod tebe prvi kvar koji će se desiti to je pucanje membrana sastrane kojih ima četiri dvije male i dvije velike ali tek nakon 20 godina starosti.dok je sledeći kvar izlizanost pokretnih dijelova a to se dešava nakon 30 godina rada svaki dan .nov pulsator kvalitetnog proizvođača kao što je interpuls je oko 70-90 e ,evo jedan koji ti odgovara i i imaš šemu za njega http://www.trgo-agencija.hr/pulsator-muzilice-lt80-interpuls-60-40-1009244-pvc-poklopac.aspx http://www.trgo-agencija.hr/muzilic.../dijelovi-pulsatora.aspx?page=2&sort=NAME_ASC a ovdje imaš dijelove za tvoj pulsator

- - - - - - - - - -

http://www.trgo-agencija.hr/muzilic.../dijelovi-pulsatora.aspx?page=2&sort=NAME_ASC ovo je set za reparaturu tvog pulsatora i košta nekih 11-12 eura

- - - - - - - - - -

a ima kod mene u blizini milkline serviseri koji imaju i polovne remontovane pulsatore ze nekih 25-30 e
 
kolega alen1972 neša ti je lijepo objasnio ,ja imam isti takav skineš onaj mali limić na poklopcu on je osigurač pa onda skineš i onaj drugi lim ispod koje sve unutra očistiš štapićima za uši i ispiriš kompresorom i kad to obaviš podmazivanje centralne osovinice koja ide lijevo desno mašinskim uljem najmanje jednom mjesečno .naglašavam taj tip pulsatora se obavezno podmazuje za razliku od onog koji ima ćira koji se ne smije podmazivati ni slučajno .

- - - - - - - - - -

i da kod tebe alen 1972 ima ulje sastrane dok kod ćire nema
stvarno nema nista ispod ovog limica, nisam slikao malopre kada sam ga skidao, kada ga skinem imaju samo 2 crte, prorez za ovaj limic da se vrati?
 
e kad me jebeš sad idem da skinem moj pulsator da ti pokažem a za ovu zajebanciju ima da platiš špricer kad tad
 
Stvarno ne znam, valjda jos nisam corav da ne vidim jos jedan limeni poklopac, ne znam je li tvoj potpuno isti kao moj?
 
30sxesi.jpg
jel to taj

- - - - - - - - - -

b9dgfq.jpg
korak br.1 skineš osigurač

- - - - - - - - - -

korak br2 skineš poklopac
2ylpnwm.jpg

i korak broj 3 očistiš,korak broj 4 platiš špricer
 
nikad ne znaš kud me put može naneti zato u rezervu kilo vina i kilo sode.a za pusator kad sve to unutra očistiš a ima sigurno svašta ona osovinica u sredini na svaku stranu uz kućište po kap mašinskog ulja i tako svaki mjesec i služiće te vječno
 
Nazad
Vrh