Pomoć oko muzilice

Da pankin ali to je moglo sa grafitnom pumpom ali sa uljnom je drugačije. Beljske uljne su jedne od boljih pumpi dosta se koriste u srbiji i na odredjenu daljinu ipak se postavlja vakum vod , dali visinski na 1.80 m visine ili zidni vod, jedina mana je što im je izlaz 1/2" pa im je malo smanjen protok inače podmiruju dve kante od 22lit bez problema. Sada DE LAVAL prozvodi malo pojačanu uljnu pumpu pod imenom AGRI.
 
Ima li neko iskustva sa ovakvom muzilicom, treba mi za mužu trenutno jedne a posle još jedne krave. Pisao samn na pogrešnoj temi o ovome, nisam ni znao da ima posebna tema

http://poljoinfo.com/showthread.php?468-Kolika-je-cena-sirovog-mleka-kod-vas&p=779069#post779069

Ratko spominje nekakav pulsator a pošto sa muzilicama stvarno nemam nikakvog iskustva, pojma nemam šta to treba da radi. Ova muzilica sa slike

muzilica-igt-igt-NOVAKOVICilt-ilt-_slika_O_11296537.jpg


U Bijeljini košta 760KM tj. 380 EUR, ima el. motor i pužni reduktor koji pogoni klipnu vakum-pumpu. Na nju mi daje godinu dana garancije. Kakva su vaša iskustva, vrijedi li taj novac ili da pokušam da nadjem nešto u Srbiji, izgleda da su kod vas mnogo jeftinije. Molim za savjete što prije jer mi je hitno, treba narednih dana da kupim muzilicu.
 
Ovo je koliko mi se cini vec koriscena muzilica ,to je mnogo para za nju.
Imas ovamo kod nas povoljnoje novih samo ne znam kako je za prenosenje preko.
 
Drustvo nisam pronasao ovu temu sve do sad!!! Pa kad je vec ima moram da vam se pozalim!!!! Imam slicnu Muzilicu kao ovu sa linka.. http://www.systemline.co.rs/proizvod/muzilica-sa-jednom-kantom/

Stara je nekoliko godina nije sad kupljena.. U pocetku je radila super prezadovoljni smo bili!!! E sad nastaju problemi pulastor jako sporo kuca!!! Jako jako sporo!! Nikad nije ciscen jel ni neznam kako??? :sta: Kanta je bila plasticna pa je procurela mada smo to sredili... Ima slab vakum mada smo promenili lopatice.. Slab vakum je samo na krajnjem onom aparatu sto se stavlja na vime kod krave.. Medjutim ja kad skinem crevo i zapusim ga prstom vakum za sekundu skoci preko crvene linije!!!
Jako sporo muze u zadnje vreme!!!! Neznam zasto je toliko usporilo otkucavanje pulsatora!!! Neznam kako da ga ocistim neznam ni kako ga da nastelujem molim za pomoc... :cvetic:
 
Ćiro očisti osovinicu jer je moguće da je zapekla zbog ulaska prašine.Ni slučajno ne odvijaj one šrafova na poklopcima sa strane jer može da iscuri ulje i onda pulsator gubi svoje sposobnosti.
 
Sutra cu da slikam bas da vidite.. Da napomenem nije ista muzalica nemogu da je nadjem na net istu tako.. Na njoj pise nesto "milkline" ili tako nesto slicno nemogu sad da se setim.. Uglavnom ima plasticnu kantu i pulsator je pored same rucke koja sluzi za pomeranje... Nemogu da pronadjem sliku...
Taj pulsator nisam ni znao da se cisti dok nisam procitao ovu temu!!!! Nije ciscen godinama!!!::sramota::

- - - - - - - - - -

Ali mogu da vam kazem da u roku od 1min pulsator ne otkuca vise od 10 puta!!!!!!
 
Ciro,skini poklopac pusatora i sve poprskaj VD sprejom ,on i odmascuje i podmazuje meni igrom slucaja jutros jedan pulsator tako usporio pa sam ih danas oba dva generalno ocistio i podmazao,a sto se tice muzilice ja sam se patio sa tim muzilicama male privrede kako ih ja zovem BICIKLICE dok nisa kupio delavalovu DVP 170 sa dve muzne kante i sada vise nema problema.
 
Poslednja izmena:
Da se i ja javim u ovu temu, imamo staru gumilovu muzilicu, kupljena jos kad bile marke i evo vec polako izdaje. Creva su promenjena vise puta, poklopac kante, gumica na klipu vakuma itd... Imam 10 muznih krava i kupio bih staticnu muzilicu sa dve kante... Koju bi ste mi muzilicu preporucili i kako se krecu cene takvih muzilica novih i polovnih? Cuo sam da imlek daje Delavalovu muzilicu koja se isplacuje preko mleka ali samo sam Cuo!!!
 
Ja imam GUMIL-ovu muzilicu već 6god,i prezadovoljan sam sa njom,dok ove muzilice sa pulsatorom kod mene se nešto nisu pokazale,svi imaju problema sa pulsatorom.
 
Ciro,skini poklopac pusatora i sve poprskaj VD sprejom ,on i odmascuje i podmazuje meni igrom slucaja jutros jedan pulsator tako usporio pa sam ih danas oba dva generalno ocistio i podmazao,a sto se tice muzilice ja sam se patio sa tim muzilicama male privrede kako ih ja zovem BICIKLICE dok nisa kupio delavalovu DVP 170 sa dve muzne kante i sada vise nema problema.

Neznam kako to da rasturim a da nesto ne zafrknem??? Da ne iscuri ulje ili tako nesto!!!
 
Ciro memoj da skidas poklopce sa stane vec samo odozgo taj poklopac se kod mene ne srafi dok su ovi sa strane zasrafeni njih ne diraj.
Draganbili sto se tice te Gumulove muzilice ja sam je imao 5 godina i znam kako izgleda raditi sa njom,ponarocito je veselo zimi kad se smrznu creva jos ako zaostane malo vode u crevima onda je tek veselo, o sabirniku mleka i drugim plastikama na njoj i da ne pricamo,a sto je najbitnije kod muzilice da sacuva zdravo vime kod krave,sa ovom muzilicom to nema sanse.
 
Drustvo SVAKA VAM CAST!!!! :bravo: Skinuo sam onaj poklopac odozgo i unutra je bilo svasta!!! Prljavstine koliko hoces a cevi bile zapusene!!! Sve sam detaljno ocistio i poprskao sa sprej i ponovo izduvao sa kompresor i kad sam vratio pulsator je PRORADIO kao NOV!!! MAlo sam ga dostelovao da kuca 60 puta u minuti kao sto sam procitao u temi... JA sam prezadovoljan sad muzilica muze kao nova... Svaka vam cast jos jednom... Puno puno hvala... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Maloprije sam gledao jos neke muzilice.

Neka turska, Tursan marka, pravo moćno izgleda, godinu dana garancije i obezbjedjeni dijelovi i servis, ima vakuum pumpu, pulastor i inox kantu, kosta 930KM (465 Eura).

Gumil, klasična muzilica sa motorom, reduktorom i klipnom akuum pumpom, kanta od pleksiglasa od 20L, ima sistem da muze naizmjenično po dvije sise, godinu dana garancije, servis i dijelovi, kosta 720KM (360 Eura)

Novaković, o njih sam pisao već, kosta 760KM (380 EUR) klasična koja muze sve 4 sise odjednom i 795KM (400 EUR) sa naizmjeničnom mužom dvije po dvije sise.

Šta da uzmem? Ova turska mi je skupa pa ona otpada. Jel bolja Gumil ili Novaković? Da budem iskren, plastika kod Gumil mi se ni najmanje ne svidja, sva je od pleksiglasa koji izgleda veoma krhko i tanušan je.
 
Zombi druze te novakovic i gumil ce da ti upropaste krave i razlika od 60-70 evra ce vrlo brzo da se anulira,inox kanta je laksa za odrzavanje,te klipne pumpe kad je ladno jedva rade..Ja sam se patio 9 godina sa gumilom i VACCA muzilicom i tek kad sam kupio sa pulsatorom sam video sta je i kako.Bolje pozajmi to sto ti fali i kupi nesto valjano_Ovo ti je prijateljski savet :ppozdrav:
 
Nikad nisam video muzilice bez pulsatora.... Koja je razlika???

- - - - - - - - - -

Ima neke Italijanske muzilice??? Ja mislim da je moja neka Italijanska.. Dosta je velika kanta za mleko je preko 30l ja mislim.. A i motor je dosta veliki ima i pulsator i stvarno sam sad zadovoljan kako radi!!! Nikad nije bilo problema sa njom!! :bravo:
 
Nazad
Vrh