Pomoć oko kosačice za travu!

Pavle ti onda coveku kupi hondu original kad vec imas dovoljno novaca za propovedanje kvaliteta. Svak kupuje za onoliko koliko moze priustiti novaca. Brigs motori su americki samo sto se sad sve u kompletu pravi na istoku . Znaci nije problem ni u jednom motoru nego ophodjenju prema njemu. Covek je pitao za pomoc da sredi motor a ne da kupi kosacicu
 
Prava pomoc je da to djubre baci ili proda na kilo.Za poklon ce morati da se obrati deda mrazu
 
netrazimo poklon u materijalnom smislu nego pokloni nam to tvoje znanje i iskustvo stečeno na bauštelu:cao:
 
Hvala vam na pomoci, mislim da nije do goriva, pre ce biti da je filtwr jer se ugasila u radu i od tada nije vise upalila, posle dosta povlacenja upali na sekund i ugasi.
 
Pretekao si me sa porukom Gorane a odnosi se na Pavla provokatora. Samo pusta buve po forumu

- - - - - - - - - -

Alene proveri i usisnu granu dal nije napukla jer sam imao jedan takav slucaj. odvrnes vijke sto pricvrscuju karburator za rezervoar i izvadi polako da membranu neostetis. izduvaj sve polako jer hoce trunje da zapusi nekad i isperi rezervoar obavezno.
 
Ja sam imao Brigs i posle dosta godina odjednom se ugasio pa više nije hteo da pali samo ponekad kao da hoće ali ne može da sastavi pa nosio kod majstora pa kaže da je tolko iztrošen da nije ni čudo da ne pali ali ima sve kompletno da se uzme za njega šta je potrebno za generalku ako se dobro sećam oko 7000din pa mi bilo skupo. Ali za te pare ide kompletan sklop ostaju samo dekle stare pa možda će se uraditi za rezervno. I uzeo kod garavih u jarkovacu neki tecumseh sa pogonom na prednjim točkovima i taj sad brije ko lud.
 
Jel zna neko gde da nadzem nozeva za kosiljku wolf gerate, model pise TL 2000 bog zna iz koje doba je. Motor je tecumseh, radi dobro iako je malo pohaban u karikama, ali pali ko od sale. E sad nozeva me jebu pa ne kosi ko sto treba. Trazio kod servisera, kazu da to nema i ni je uopce imalo kod nih. Nozeva izgledaju ovako.

5-080.jpg
 
takve nisam nikad video ali bolje slikaj ceo noz odozdo i vidi dal se moze samo doraditi za obicac i klasican noz koji je sigurno povoljniji i laksi pronaci. Mnoge sam tako isprepravljao
 
Kod mene je originalni nož pucao oko 3 cm od šarafa, jedan udarac u cijev koja je virila je bio dovoljan. Ovo mi ne djeluje bezbjedno, a ni efikasno jer ugao pod kojim udaraju u travu i nedostatak kontra noža onemogućavaju da posao bude dobro urađen.
 
Zasrafio kao i stare nozeva, valjda nece ispati. Evo kako izgleda nosac noza. Probao da ubacim ravan noz od el kosiljka ali rupa je velika pa noz oslabi kad probas busiti i kad se stegne noz svili po auspuha (onaj loncic odozdola).

86861409.png
 
Nazad
Vrh