Pomoć oko kosačice za travu!

Odg: pomoc oko travo kosacice!

ilija90 je napisao(la):
hvala vam ljudi problem resen a evo sta je bilo:

Skinem ja rezervoar i karburator odvojim karburator od rezorvoara gledam membrana ok,izduvam karburator operem rezervoar vratim sve nazad sipam benzin i iz prve upalili :bravo: :ppozdrav:
:D ::svaka cast::
 
Ovu sam našao na otpadu, ovu skalameriju, pa rešavam da napravim kosačicu za košenje trave po malinama, pa me intresuje da li je neko od forumaša viđao, ili imao, ili ima ovako nešto. Konkretno me intresuje prenos od motora do pogonske osovine. Ako ima neko sliku nek stavi.Unapred zahvalan.
 
Ovu sam našao na otpadu, ovu skalameriju, pa rešavam da napravim kosačicu za košenje trave po malinama, pa me intresuje da li je neko od forumaša viđao, ili imao, ili ima ovako nešto. Konkretno me intresuje prenos od motora do pogonske osovine. Ako ima neko sliku nek stavi.Unapred zahvalan.

Kosjerac da li si uspeo od ovoga napraviti nesto, ja imam u planu praviti tarup, ali cu najverovatnije praviti ovaj sistem jer mi je jeftiniji sklop za izradu...
Imam u planu da to napravim pomocu pogona diferencijala i redukcija prenosa preko remenica i kaisa, i sve to sirine oko 2 metra...

---------- Poruka napisana u 13:58 ---------- Prethodna poruka je at 12:35 ----------

Nesto recimo ovako, skicirano na brzinu, ne zameri...


n4zrk.png
 
Poslednja izmena:
Evo nadjem konacno neku temu,pitanje glasi,kosacica, brigsov motor,poceo jako nesto da dimi,neki belicast dim ,sta moze da bude uzrok?Inace pali,radi,sve ok,osim tog dima.
 
Ja sam nekidan imao problema sa kosačicom, isto b&s motor. Onako kilavo radila kao na pola gasa. Upali na prvi potez, ali nije radila kao prije. Povremeno tako zadimi na par sekundi i nastavi isto raditi.

Oprao sam filter za vazduh iako nije bio mnogo prljav i očistio svjeću, ali nije se promjenila mnogo situacija. E onda mi je palo na pamet da ulje sae 30 (namjensko za kosilice) nije odgovarajuće za ove hladne dane. U uputstvu koje sam našao na netu piše da je za toplije dane, a da za sve temperature odgovara sintetiičko sae 5w-30.
Kako sam promjenio ulje svi su problemi nestali, vratila se ona brzina rada motora i miran rad. :)
Možda je nešto od toga i kod tebe problem.
 
Skinuo sam filter vazduha,bio je do pola od ulja,ja sam to ocistio i sad radi bez dima,samo neznam odakle tamo ulje?
opet kreće sezona košenja, pa - rekoh da odgovorim, a i drugi da vide. 4T kosilice (sve B&S, Tecumseh i one sa OHV motorom) nisu predviđene za veće strmine od 20 stepeni, jer motor ostaje bez ulja. E sad, dešava se i onima koji imaju travnjake ravne kao "tepsija" da ulje dospe do filtera vazduha. Kako? Tako što kad prestanu da kose okrenu je na bok da bi je očistili od trave, ili je iskrenu da bi zauzimala manje mesta u ostavi kad ne radi. Bilo kakvo prenošenje ili prevoženje mora se vršiti bez većeg zakretanja, a čišćenje samo uz "propinjanje" na zadnje točkove, tako da je uvek svećica na najvišoj tačci motora i - neće biti ni otežanog paljenja, niti većeg "dimljenja" iz auspuha.

- - - - - - - - - -

421220fa4833236eec852278f4b43481.jpg

Ova kosacica je u pitanju :)
Potrebni su pogonski zadnji točkovi, dublji nosač noža sa mestom za pogonski kaiš, kao i prenosni mehanizam i sajla sa ručkom za pogon. Moje mišljenje je da je preskup zahvat.
 
Zna li neko sta moze biti na villager kosacici nece da upali skoro nikako i kadnupali posle 1 sekunde se ugasi, svecica nije, ostalo ja ne ynam sta jon moze biti? I vazi li za nju ovo da ne sme na kosinu vecu od 20 stepeni posto je kosila redovno pod tim nagibom, a trosi obican benzin nijee mesavina
 
istoci staro gorivo i sipaj sveze. Ili ako si sipao vec skini casicu na karburatoru i ispusti staro gorivo sto je ostalo pa probaj. i ne kosi pod tolikim nagibom jer nema dobro podmazivanje i drzi ulje na mah
 
proveri filter za vazduh, ako ima u njemu dosta ulja - ako je onaj od sunđera operi ga deterdžentom za sudove, ako je papirni zameni novim. nadam se da će biti u redu, i kosine kosi tako da je svećica uvek najviša tačka na motoru - odnosno popreko, a ne gore-dole!
 
Je li svježe gorivo ili nisi ni vadio ono od prošle godine? Jesi li provjerio da li je filter vazduha čist i da ona pumpica nije probušena?

Kod mene je tako bili sa starom kosačicom koja je bila pred generalku (11 godina rada).
Villager sa B&S motorom serije 450 nakon tri godine uvijek pali na prvi ili drugi potez, do sad sa njom nikakvih većih problema.
 
Zna li neko sta moze biti na villager kosacici nece da upali skoro nikako i kadnupali posle 1 sekunde se ugasi, svecica nije, ostalo ja ne ynam sta jon moze biti? I vazi li za nju ovo da ne sme na kosinu vecu od 20 stepeni posto je kosila redovno pod tim nagibom, a trosi obican benzin nijee mesavina
Baci to smece i kupi pravu masinu
 
i vilager cetvorotaktni je kopija hondinog motora za neupucene. i hondu ces zeznuti ako se neodrade neke stvari prvenstveno pre sezone.a mi hocemo da radimo sve sto se fakticki nesme , neodrzavamo i nepridrzavamo se osnovnih upustava. zato problemi nastaju.kad se duze vreme masine ostavljaju istoci se staro gorivo i upali motor dok nepotrosi svo zaostalo u karburatoru i ugasi se sam. kasnije samo sveze nasuti sacekati malo da se napuni lonce i kresi.
 
Koliko sam ja upućen na Villager,Stihl i većini ostalih kosačica su Briggs & Stratton motori koji nisu za potcenjivanje i bacanje.Dodao bi još i da su Tecumseh motori takođe dobri.[h=3][/h]
 
i vilager cetvorotaktni je kopija hondinog motora za neupucene. i hondu ces zeznuti ako se neodrade neke stvari prvenstveno pre sezone.a mi hocemo da radimo sve sto se fakticki nesme , neodrzavamo i nepridrzavamo se osnovnih upustava. zato problemi nastaju.kad se duze vreme masine ostavljaju istoci se staro gorivo i upali motor dok nepotrosi svo zaostalo u karburatoru i ugasi se sam. kasnije samo sveze nasuti sacekati malo da se napuni lonce i kresi.
Kopija nikad nece biti kao original
 
Nazad
Vrh