Polka

Pozdrav svima ,
ja sam Ivan,predstavio sam se kratko u obaveznoj temi za nove clanove , sadio bih polku na Ubu sa prijateljima ,pa bih vam postavio par pitanja... Sadili bismo za pocetak na dve parcele od 20 i 60 ari. Procitao sam dobar deo foruma i vidim da se preporujcuje da se pri sadjenju sadnice sade na 0.4 m rastojanja u redu.Zbog finansija mi bismo sadili na pola metra razmaka. Da li je to greka odmah u startu ?
Pitanje je mozda i glupavo i razumecu ako mi niko ne odgovori na njega :)
 
Sadi,nije greska...Jedino ako budes imao losiji prijem,imaces redju malinu,ali i to se popuni u drugoj god...
 
Pozdrav svima. Ovih dana nameravam posaditi polku na nekih 200 duznih metara,da pokusam i vidim kako ce se pokazati. Procitao sam celu temu i zahvalan sam svima na nekim odgovorima koje sam imao a nadjoh ih citajuci. Ako sta zapne eto me da priupitam :)
 
Da li neko ima sadnice polke na prodaju treba mi 50 kom.Bilo bi dobro i da salje brzom postom naravno ja placam postarinu.
 
Uradio sam analizu za kraj godine da vidim šta sam postigao u odnosu na prošlu. Radio sam je redno ne bi li video kako mi je stanje u samoj okolini korena. Evo rezultata pa mi kažite vaše mišljenje kolege:
pH u KCI 4,53
humus 3,45
azot 0,17
P2O5 7,5
K2O 33,04
 
Ivane daj da vidimo od prosle sezone??imas li??
pH ti je nesto nizi inace idealno je od 5,5 do 6,5 za malinu,za fosfor ti je blizu dobrog treba od 8-10mg a kalijum ti je malo vise ali kazu da je oko 25 za polku idealno i azto se ne gleda,humus je dobar preko 3 je sve solidno 5 je kao odlicno
 
Pozz svim forumasima.Jedno pitanjce stigle su mi sadnice polke ali necu moci sigurno nedellju dana da je posadim gde da je drzim za to vreme tj da li koren mora biti zatrpan zemlom ili nekom trinjom od drveta.i jos jedno pitanje da li prilikom sadnje da umocim koren u plavo tj bajkarni oksidhlorid jer ima ostecenja koja su uzrokovana prilikom sadnje?
 
Nazad
Vrh