Polka

Polka je cudo. I u ovim hladnim danima je slatka i ukusna. Doduse progutala je i poprilicno kalijuma ove godine.
 
Svi kažete "pokositi do zemlje"... Nisam to do sada radio, ali mi deluje neverovatno da se to može bukvalno pokositi... Pre bih rekao da se mora" poseći" do zemlje... ☺

Sent from my K013 using Tapatalk
 
E sada i ja kao početnik da pitam (odavno nisam :osmeh: ). Ne razumem to pokositi? Da li se kosi pravom kosom, ili mogu da ih sečem makazama? I jel do zemlje malo ispod površine ili da ostane neki cm iznad? Imam i neke mladare koji su pobegli iz reda, da li i njih da sečem?
 
Manju povrsinu,mozete i trimerom,naravno ne zicom ,nego nozem,trokrakim ili onim okruglim. Ja kosim traktorom.ona bocna za detelinu do zemlje... Mislim da moze i rotaciona.... Nesto se razmisljam nego me malo strah,kada bi uradio tarup... Tako nema ni iznosenja ni paljevine... Moracu probati.... A ono sto sam siguran,ali nemam,onaj veliki vocarski mulcer,resava sve probleme....
 
Tako sam i ja razmialjao,trokraka na trimeru valjda ce biti najlakse ali za svaki slucaj kupio sam i kosu ali tesko da moze sa njom
 
Imam petnajestak malina na kojima su plodovi sitni i raspadaju se ,a me zanima da ih vadim sada ili da cekam kada otpadne lisce i krene razanje?
 
Imam petnajestak malina na kojima su plodovi sitni i raspadaju se ,a me zanima da ih vadim sada ili da cekam kada otpadne lisce i krene razanje?
 
Hoce li iko ostavljati stare izdanke koji su radjali ove god, da proba junsku berbu dogodine? Ja najverovatnije hocu, 3-4 stara lastara da ostavim na metar.
 
Hocu ja Vlado,osatvljao sam prosle godine medjutim moze to bolje sigurno_Ove godine tj slecece cu da ostavim 150 metara duznih pa da vidim sta i kako.
 
Ok. Lose sam se izrazio gore. Ostavljaju se izdanci koji nisu radjali, samo koliko na 1m? Ja pricao sa ovima ovde kazu da nisu zadovoljni sa tim junskim rodom. Kaze mi covek iz struke 2 komada na 1m? Malo?
 
Poslednja izmena:
Imam petnajestak malina na kojima su plodovi sitni i raspadaju se ,a me zanima da ih vadim sada ili da cekam kada otpadne lisce i krene razanje?

Ja ću skidati stare lastre kad opadne list. Koliko sam pročitao ovde na forumu plodovi se raspadaju jer im je potreban kalcijum i kalijum...
Ostavljao sam ove godine prošlogodišnje lastare tako da sam imao prvi-raniji rod što mi se sviđa jer dobiješ rano voće... mada ja imam otom blis...
 
Po meni treba ostaviti pet u metar,tako ostavljena malina,donese rani junski rod ali umanjen i do 50% posto od standardnog roda,ja sam odustao zbog plasmana.
 
Polka i Polana nisu baš pogodne za rani rod jer lastari nisu dovoljno visoki da ih mladari do berbe ne zaguše. Takva praksa se dobro pokazala na himbo topu koji ima jako duge lastare i manji broj izdanaka iz korijena.
 
Pozdrav, uradio sam analizu zemljišta za predstojeću sadnju maline,
ph U KCI 7.31
ph U H20 7.93
CaCO3 6,3
Humus 2,8
P205 113,5
K20 61,09.
Da li po Vama ovde može da se sadi malina, parcela od 20 ari, bašta, za polku...
 
Nazad
Vrh