Polka

Dobro narode, napisao sam da sam zainteresovan a ne da cu odmah da se "upecam" :osmeh:
Zainteresovan sam, bicu prisutan, poslusacu, a eventualni ugovor se potpisuje naredne godine. Naravno da cu se raspitati za cenu svega toga, u svakom slucaju puno hvala na komentarima koje sam izazvao!
Zivi i zdravi bili!

Pozdrav zupa100
 
ne znam da li se isplati za 20 din pogledaj koliko kostaju preoparati???kod nas je 30 procenata skuplja dakle ako e 215 onda negde oko 280-290 bi trebalo da bude,preparati skuplji,djubrivo skuplje...

Moje mišljenje je da se "ulaganje" u preparate isplati u svakom slučaju... Isto kao i u sisteme za zalivanje, protivgradnju mrežu itd... Dobiješ veći i siguran rod...
 
Dobro narode, napisao sam da sam zainteresovan a ne da cu odmah da se "upecam" :osmeh:
Zainteresovan sam, bicu prisutan, poslusacu, a eventualni ugovor se potpisuje naredne godine. Naravno da cu se raspitati za cenu svega toga, u svakom slucaju puno hvala na komentarima koje sam izazvao!
Zivi i zdravi bili!

Pozdrav zupa100

Druze moj,naravno da te podrzavam u nameri,ovo sam izneo na bazi iskustva jednog naseg kolege sa foruma...Ali ako su ljudi posteni,zasto da ne.To sto sam ja pristalica,standardnog nacina i koliko - toliko, proverenih preparata, ne znaci i da sam u pravu.. Svako dobro..
 
Nešto razmišljam o vama kolegama koji gajite Polku i Polanu, a vezano za ovu temu koju je započeo @zupa100. Vi ste na neki način već uslovljeni, da ne zvuči ružno ograničeni u smislu zaštite, jer vam berba traje dug vremenski period. Ako bi se to uzelo u obzir, onda bi samo razlika u ceni ("običnih i dozvoljenih") preparata koji se koriste do početka berbe, bila uzeta kao osnovica za poređenje i obračun. Naravno pod uslovom da se sa otkupnom cenom takav proizvod adekvatno nagradi, odnosno pravilno vrednuje, prava organska proizvodnja nebi bila nimalo loš izbor, naprotiv. Ali sve to u nekom dobrom uređenju i sigurnom okruženju, gde proizvođać može ući u garantnu kooperativu u korist svih u lancu. Međutim, kod nas je to sve još uvek jako labavo, a kolega @Boyla je ličan primer i to negativan nažalost.
Ova varijanta od 20-ak dinara je neopravdano mala i mislim da bi to više bila takozvana "kontrolisana", a ne organska proizvodnja i to ne zaslužuje ni razmatranje. Ne bi nas trebalo iznenaditi ni to, da se ide na ruku određenim distributerima baš te vrste preparata
Kao što kolege @Zoran55 i @Vlada Nikolic rekoše, ostaje nam samo standard i ... Sve dok nam i on ostaje.?
Ako grešim u vezi sa ovim mišljenjem, izvinite me, ipak sam ja jedan od onih iz "grupe Mercedesa" ...
kapa.gif
...
 
Poslednja izmena:
Moje mišljenje je da se "ulaganje" u preparate isplati u svakom slučaju... Isto kao i u sisteme za zalivanje, protivgradnju mrežu itd... Dobiješ veći i siguran rod...

BEz KPK se ne razmislja ali to nema nikakve veze sa organik proizvodnjom ,kao ni protivgradne mreze.....a veci rod da dobijes organskiom proizvodnjom sigurno neces.Sirok je dijapazon preparata i djubriva koja mogu koristiti proizvodjaci konvencionalne maline,za razliku od organik...Ovo nema veze sa organskom,organska proizvodnja ima svoje zakone-izolacija terena,da u blizini ne bude malinjaka konvencionalnih,blizina puteva i takva malina bi trebalo da bude 500 din ali to ne znam dal neko radi kod nas...
 
Vi ste na neki način već uslovljeni, da ne zvuči ružno ograničeni u smislu zaštite, jer vam berba traje dug vremenski period.

Vidis sampione, ja sam dva puta prosao kvadrisom jos u fazi porasta, ni jednim insekticidom. Prihrana je bila knap, nedeljno. Stablo i list na polki je da ne kazem odlican, reci cu extra. Zbog obilnih kisa u mom kraju, polivanje je bilo tek 4 (cetiri) puta.
sutra cu peti put. To je to.

Pozdrav zupa100! ::vino::
 
Pojasni mi obraćanje sa rečju šampione, tačnije njen kontekst ..? Mi se ne poznajemo kako bi sebi dali za pravo obraćanje u slengu, žargonski, da ne kažem uličarski.
U svom postu spomenuo sam te kao nekoga ko je započeo ovu temu na koju se nekoliko nas nadovezalo. Nisam nijednom rečenicom mislio na tebe konkretno, niti me zanimao tvoj plan, način i kalendar zaštite, već organska proizvodnja generalno. Ako nisi razumeo o čemu sam pisao jer tako mi kazuje tvoja poruka, to je već nešto drugo. Kako god, svaki put kad citiraš deo mog posta i nepristojno mi se obratiš, smatraću to razlogom da ti odgovorim.
Ta moja poruka je kao i sve ranije napisane na forumu dobronamerna i pisana je sa smislom.
Ovde se svima obraćam sa "kolega" što mi to zapravo i jesmo, ali i kao znakom poštovanja i osnovne kulture. Ima nas gospode, intelektualaca, seljaka i radnika, ali smo ovde kolege.
 
Poslednja izmena:
đađo74


Koliko besa u tebi?! Pod pojmom "sampione" nikako nisam zeleo, a ne verujem ni da je zvucalo ulicarski, da Te uvredim na bilo koji nacin. Godine mi ne dozvoljavaju! Naime, deo Tvoje poruke sam iskoristio da ostalim clanovima ovog uvazenog foruma stavim do znanja nacin moje zastite polke za 2016-tu godinu. Toliko o tome, zelim da Ti se javno izvinim ukoliko i dalje mislis da je bilo vredjanja po bilo kom osnovu. Namera mi nije bila. Dalje necu polemisati.

A sto se tice zastite polke, stititi insekticidom npr. u fazi zrenja, kada pcele svakodnevno vrse oprasivanje je iluzorno i stetno, kako za njih, tako i po sam plod koji ide na trziste. Sto se tice fungicida sa duzom ili kracom karencom, takodje u fazi zrenja plodova, zamislite se pre nego udjete u takvu vrstu radova?! Uostalom, ove godine u mom zasadu polke za tom vrstom radnje nije bilo potrebe, sadnice su bile u odlicnom stanju. Ukoliko je i bilo ikakvih problema na njima (sadnicama), to je bilo u zanemarljivom procentu.

Izvinjavam se svima zbog polemisanja, pozdravlja vas zupa100!
 
Занимљива је полка. Ко хоће да је узгаја за своје потребе не треба је ничим прскати. Мени је одлично родила, а нисам је чак ни редовно оплијевио, само док је била мала.
 
Занимљива је полка. Ко хоће да је узгаја за своје потребе не треба је ничим прскати. Мени је одлично родила, а нисам је чак ни редовно оплијевио, само док је била мала.

Postujem,ali uradi bar koprivom par puta,zbog same biljke..
 
Kod mene i dalje cveta, plodu samo malo sunca fali, a počelo i više da se bere. Nikad krupnija i slađa. Samo nam treba malo sunca
 
Mozel li mi neko pojasniti oko jesenje rezidbe Polke?
Dobio sam savet da rezem na 40cm pa da prskam barkom a tek krajem februara da rezem do zemlje.. Nisam to nikako radio, ovo je prvi put. Molim nekoga sa iskustvom da me malo uputi..
 
Zasto bi to radio...Nema apsolutno potrebe za tim.. Zamisli na 1 ha. koliki je to posao... Pokosi ih odma do zemlje i odradi bakar....Mada ga ja ne radim do proleca i pocetka vegetacije..
 
Nazad
Vrh