Polka

Mozel li mi neko reci za sta se koristi kalcijum a za sta bor ?
To jest sta im je svrha ?

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
 
Bor za bolju oplodnju a kalcijum za cvrstinu ploda

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Hvala Nebojsa!
Mozes li mi reci da li se bor moze mesati sa prihranom ili recimo sa aminokiselina?


Sent from my SM-G350 using Tapatalk
 
Sve sadnice su vadjene iz istog malinjaka bio sam prisutan kada je covek vadio.Ima od svake berbe po kilo dva taman za sok.Niko nemoze da pogodi od cega je sok dok neproba :)
 
Verovatno je u nekoj reprodukciji doslo do ukrstanja.
 
Poslednja izmena:
Pozz svima,imam dilemu oko zasnivanja malinjaka,polka ili polana,sta je bolji izbor po vama koji vec imate iskustva iz proizvodnje?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Posto si ovde postavio pitanje,logicno da ces dobiti odgovor Polka. Ja imam obe sorte i bilo bi glupo da jednu kudim a drugu hvalim.. Moje misljenje je sl. Polka lepsa na oko,lakse se bere i krupnijeg ploda ali znatno osetljivija i zahtevnija u pogledu odrzavanja,zahteva spalire. Polana teza za branje i sitnijeg ploda sto nadohnadi brojnoscu plodova,ali znatno laksa za odrzavanje, o ukusima necu,o njima se ne raspravlja. U principu za ovu nasu ravnicu su dobre obe sorte. Moje iskustvo kaze,manje parcele Polka,veci zasadi Polana... Mozda kolege imaju drugacija misljenja..
 
I mreza za zasenu je pod obavezno za polku. Berba jos traje, rod sa vrha pa skoro do polovine je obran, taj obrani deo slobodno zakidati da bi donji deo stabljike, koji treba da rodi dobio na snazi i vazduhu.
 
Drustvo suse mi se delovi maline koji su radjali jer to normalno pri vrhu se suse a iz dodjeg dela rastu mladari ko ludi.Jel to normalno???
 
Tako je Vlado,mrezu sam zaboravio....

Markos3: Ne mogu iz donjeg dela da rastu mladari,samo bocne grane a mladari okolo iz korena..... Odakle rastu ?
 
@Markos3 I kod nas ista pojava susenja lastara koji su rodili i obrani.Kazu iskusniji da je to normalno.A imamo i te nove iz samog dna da se granaju.
 
Ako je ovako kao sto je Golic objasnio,to jeste normalno i nista strasno. To su izdanci koji su izbili iz stabla,ostali niski i dali odredjeni br. ne bas krupnih plodova i to je to. Novi koji izbijaju iz korena ce doneti bolji kasni rod.
 
Poslednja izmena:
Molio bih nekoga za savet ako mozete da mi pomognete..
Planirao dam da prskam polku sada sa Signumom zbog didimele i trulezi ploda. Da li je u redu vrsiti sada prskanje posto je berba u toku?

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
 
Bavite se sortom koja u nazivu ima prefiks DVORODA i postavljate ovakva pitanja. Znaci da o sorti nemate blage veze a bavite se istom. Da se razumemo, nebavim se remotantim sortama ali bar sam se udostojio sebe da naucim nesto o njima, jos uvek nisam ovde sreo nekoga ko je iskoristio ceo potencijal remotantnih sorti, svi se vode da se pokosi pa ispocetka sve. Pa Boga mu poljubim, nije ta sorta "izmisljena" dzabe da ima dve berbe u vegetaciji.
 
Slazem se, ako pratis ovu temu, tu smo i pomazemo jedni drugima koliko mozemo. Ipak ove sorte su na ovim prostorima nesto novo i trudimo se da kroz kolegijalnost prosirimo saznanja,niko se nije naucen rodio niti je Bogom dat. Ono sto znamo i opecemo se kroz vlastita iskustva,to i prenosimo jedni drugima, na ovoj temi neces naici na zajedljive komentare. To da su dvorode,znamo, ali je taj drugi rod toliko nerentabilan ili mi ne znamo da izvucemo oktobarski potencijal... Svako dobro.
 
A možda je termin DVORODA pogrešan,tj.nije adekvatan?!? Ja ne mogu da ga razumem, jer prekida u rodu nisam primetio prošle godine. Pročitao sam mnogo textova ,i stručnih i msnje stručnih i nigde ne naiđoh na taj "drugi rod"...
Jedino to što mogu da povežem sa drugim rodom, je rađanje iz mladara iz korena...pa dolaze kasnije za berbu...ovo nisam nigde pročitao,nego sam sam zaključio...
Inače, i meni se suše ti obrani delovi, pa ih ja nekad i isečem odmah posle branja kad imam vremena

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh