Polka

Sta se desava da plodovi maline se osipaju prilikom berbe,da li je nedostatak necega
 
Ja se ne sećam kada sam polio. Meni kiša ovih dana polivala. Zemlja vlažna,ne samo po površini nego i dublje. Čak mi zemlja i zelena po površini. Dolazi do prezasićenja vodom.
 
Postoji vise razloga zasto se plodovi osipaju.
Najcesci razlog je nedostatak oprasivaca u cvetanju (PRSKANJE INSEKTICIDIMA , kisno vreme ,mraz , ostali losi uslovi) , a moguce je i da je genetski jer na nekim mestima se konstantno desava i takve treba povaditi.
Zato treba prskati u cvetanju nekim stimulatorima oplodnje ( npr Bor) , a kasnije kod formiranog ploda koristiti Kalcijum.
Svakako gledati da se povremeno radi tretman nekim amino kiselinama i slicnim preparatima ( ja koristim Bioplant).
Inace mislim da ce takvih plodova uvek biti samo je pitanje koliko.
Pozdrav!
 
Društvo,
Ja danas u malinjaku i ima šta da vidim. Vetar povaljao kiša i grad polomoli deo mladara. No nije kiša ni grad ni vetar krivac nego ja, nisam postavio zaslone zato je i tako. Nego danas veliki praznik niko ne radi. Ja sam obrao ono što ima i sve one koje su polegle sam ukrstio sa onima što nisu jer onda su makar ispravljenje. One polomljene sam naravno pobacao,šta ću,duša me je zabolela,ali samo sam pomislio na hektare i ljude koji su imali proletos problem sa snegom.
Nego on što mene zanima, da li ću imati problema zbog toga to su polegle (sve su mi preko 1,9cm skoro) a ja ih umrsio da bi ih ispravio, da li mogu sada da pobodem kočeve da im dam zaslon,i da li da ih isprskam sa nečim (mnogo je vlage list je promeni boju).
Hvala
 
Postavi bilo kakve naslone,improvizuj, napravi miks skudo-trainer i sutra je predji.
 
Poslednja izmena:
Trainer ima 34% aminokiselina i dobar je, isabion je neki standard koji se uglavnom koristi, ja koristim trainer u kombinaciji sa skudom....Cudi me to za skudo,sigurno je pogodan za organsku proizvodnju...
 
Drugari, molim vas za pomoc!
U pitanju je polka, prva godina, jesenja sadnja... pojavljuje nam se na stablu kao malo ostecenje gde vremenom puca stablo.. nalazili smo ponegde i jajasca belo-zute boje. Otprilike muva galica. Koliko je ovo opasno da ostane ovako i sta raditi? Da li ostaviti i sacekati zavrsetak berbe pa prskati?





- - - - - - - - - -

Da li bi mozda pomoglo prskanje koprivom? Posto je berba u toku ne bi koristili neku hemiju i sl...
 
Nije to muva galica,nema zadebljanja,koja su tipicna kada je galica u pitanju. To je cikada i ona se prskanjem ne moze resiti,samo zalivanjem sa insekticidima. U principu nece napraviti veliku stetu a na kraju ces svakako pokositi i zapaliti,tako da prskanje nema svrhu,cak ni koprivom. Mada ako i prskas koprivom nece nista stetiti i ponovi prskanje za tri dana....
 
To je to Zoran55, u pravu si skroz! Fala ti brate!

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Drugari, molim vas za pomoc!
U pitanju je polka, prva godina, jesenja sadnja... pojavljuje nam se na stablu kao malo ostecenje gde vremenom puca stablo.. nalazili smo ponegde i jajasca belo-zute boje. Otprilike muva galica. Koliko je ovo opasno da ostane ovako i sta raditi? Da li ostaviti i sacekati zavrsetak berbe pa prskati?





- - - - - - - - - -

Da li bi mozda pomoglo prskanje koprivom? Posto je berba u toku ne bi koristili neku hemiju i sl...

To se i kod mene pojavilo. Ima da se prelomi na kraju. Uzmi neku ako se prelomila negde i napravi presek i videces male larve u njoj. Jedu stablo iznutra i tu se prelomi. To ti je nesto kao cvrcak. Povezi je ako je nisi povezao. Ja sam joj napravio zaslon a sutra cu da pocnem da je vezujem konac pri vrhu direka i jednu po jednu pa dok ne zavrsim. Cim dune vetar kod mene u Banji ona krece da se lomi. Ali sledece godine insekticid na svakih 15 dana pa ce klinac da udje.
 
ja sam vezao nekoliko njih,ali vremenom se osuše,tako da sam bespotrebno vezivao... brao sam sa tih grana dok se ne polomi ili osuši pa je izbacim iz zasada...ima dovoljno drugih da je zamene :)

Sent from my K013 using Tapatalk
 
rlhkt2.jpg
im2v4y.jpg
Drustvo sta mislite zbog cega u malinjaku imam 7 korena gde su sve maline zute isti je ukus kao i crvene.
 
Nazad
Vrh