Polka

Koliko moze da izraste polka u visini kada je u punom rodu? Na koliko metara od zemlje stavljate stubove za sencenje i na koliko metra su jedni od drugog stubovi?
Moze da izraste onoliko koliko je nahranis i zalijes. Stubove mozes na 2.2 m visine, dovoljno je, u zemlju da se sabiju 50-70 cm, a razmak izmedju stubova 5-6 metara.


Rodnost u prvoj god i ovo staro oko 8 meseci.

 
Kod mene je tamnozelena mreza, mislim da je ovo 40%. Radi posao opasno. Imam parce svetlozelene od 25% gori pod njom.
 
Vlado da li je posle onih vrucina bio makar neki plod sa ozegotinama?bar neki?zato sto je jedan komsija stavio zelenu sa slabim zracenjem skoro preko cele parcele i vrlo malo mu pomoglo.Samo iskreno posto mi znaci za ubuduce.:ppozdrav:
 
Pozdrav narode imam mnogo pitanja jer bih hteo da sadim maline za pocetak na 10a a ako iole krene onda bih na 1ha pa na 2ha,prvih 10a imam u Kovinu blizu dunava i uz plac mi je kanal pa me interesuje da li bih mogao da posadim Polku tu.Inace na placu nista nije posadjeno 6 godina i sad sam ga raskrcio totalno i preorao.
 
Drustvo zadnje dve berbe sam primetio da imam desetak korena maline na kojima su maline zute boje.Maline su istog ukusa a nisu ni sitne.Sta bi to moglo da bude
 
Mislis na mladare zute boje ?! To su verovatno mladari koji su izbili iz stabla a ne iz korena i normalno je da se takvi lastari osuse, nista to nije strasno, oberi i iseci ih da mogu novi da se razvijaju....
 
Ne druze plod maline je zute boje kao da je druga vrsta .A bio sam prisutan kad je covek vadio sadnice za mene sve iz istog malinjaka
 
bio sam tu kad covek vadio sadnice iz njegovog malinjaka.Sta da radim da ih nediram do zime ili da ih odma vadim?
 
13 jula sam predao prvu malinu 2kg :) do juče sam predao 97,5kg. Znači, prva godina na 10 ari organska. Da li je to dobro za početak? Jel avgust udaran mesec za polku?
 
Jeste Ivane,imaces rod na njoj do mraza, ti imas oko 800 sadnica i racunaj do 700 g, po sadnici..
 
Imam 1200 sadnica. Nego ne znam da li je to dobro ua pocetak posto vidim neki na fb pisu da beru i do sto kila na 10 ari svaki treci dan u prvoj godini
 
Imam 1200 sadnica. Nego ne znam da li je to dobro ua pocetak posto vidim neki na fb pisu da beru i do sto kila na 10 ari svaki treci dan u prvoj godini
Sto se tice prinosa u prvoj godini na 10 ari i cifri od 100 kg doticna gospoda laze kao braca Grim zajedno. Generalno izbegavam da komentarisem sa ljudima o prinosu, jer lazu. Ako na tih 1200 komada izvuces 500-600 kg u prvoj god to je super. Zavisi kako si nadjubrio i kakav je rodni potencijal. Evo ti poredjenje: kod mene novo na oko 650 duznih metara, oko 2000 sadnica do sada bilo 480-500kg. Druga parcela isto novo, ima oko 650-700m oko 2100 sadnica do sada 440-460kg. Imas slike gore pa pogledaj rodni potencijal. Znaci nadjubreno, voda i mreza.
 
U dobrim uslovima sa dosta vode i djubriva moze i do 1kg po sadnici


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh