Polana

fc48a5c1a07d0a35d1e3b97cdfcf1a48.jpg


Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Hvala drug, e to je vetar doneo i to je bilo samo na tom jednom plodu. Ne znam sta je al sam se uplasio i nema je obilazim svaki dan zavirujem gledam

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
P3314863_JPG.jpg

Ovo na slici je Google izbacio kao Rutavu bubu cini mi se da ima manje zutih tackica od tih tvojih bubica.
Imao sam i ja prosle godine te sitne i nisam primeti da su pravile neku stetu uglavnom se grupisu na zelene plodove, nisam ih imao na cevetu i zrelim ili ih nisam video (otreses i teras dalje).
 
Hvala kolega, tako sam i uradio. Zgnjecio sam ih i nema vise ni jedne bas zavirujem i gledam to je izgleda vetar doneo

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Imam i ja tu i tamo te iste bubice
72c14b817ce89df0437ad8d43d7cef32.jpg


Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Al mislim da nisu stetocine, evo sad bas dosao iz malinjaka nema za sada ni jedne.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
[TABLE="width: 665"]
[TR]
[TD]

Početak cvetanja

[/TD]
[TD]Didimela,
Sušenje izdanaka,


Lisne vaši,
Malinin cvetojed
[/TD]
[TD]Pyrus 200 ml/100 l
+
*Queen 80 ml/100 l
+
Nurelle-D 150 ml/100l
+
FitoFert BioFlex - L 200 ml/100 l
+
FitoFert Humistart 250 ml/100 l
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

- - - - - - - - - -

To je sigurna sam smrdibuba u drugom stadijumu tako izgleda

- - - - - - - - - -

koje jarino djubrivo

- - - - - - - - - -

koje jarino djubrivo si koristio?
 
TanjaH
Nije sporan tvoj post, ali kome si ti pisala i na koju temu???

P.S.
Ako imaš neku "hemiju" za ljude, preporuči, vidim da deluje...i ja bi da pišem ovakve nevezane postove:haha:.
 
Izvini molimte ode poruka bez veze!

- - - - - - - - - -

Ne snalazim se baš najbolje na ovom forumu a nova sam, pa malo grešim još jedno izvinjenje!
 
Poslednja izmena od urednika:
Ono na slici vam nije rutava buba vec stenica iliti smrdibuba. Stetocina koja se javlja u mnoooogim usevima i zna da napravi prilicnu stetu. Hrani se tako sto ubada i sisa sokove iz biljke. Na tom mestu obicno krece sekundarna infekcija i plodovi propadaju. Steta je i u tome sto zagade plodove svojim smradom. Pretprosle godine je bila prava najezda stenica. Znam da je ljudima smrdelo i vino i rakija, ja sam na.paprici imao dosta stete. Tako da oprez i pratite sta se desava

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ljudi ima tema o ceni maline!!! Dalja pisanja o ceni nastavite u toj temi

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Po svemu sudeći, moju polanu je napala muva galica. Simptomi su isti kao što je "dijagnostifikovano" na osnovu slika na drugoj temi. Kako na netu piše, treba seći te izdanke na kojima se pojavile takve pukotine. Da li kod polane to potrebno raditi, jer se ona ionkao seče na kraju vegetacije, a uzimajući u obzir da muve polažu larve u maju i junu, što znači da su završile sa tim i da neće biti novih...
Hvala
 
Nazad
Vrh