Polana

verovatno si u pravu. jer ti listovi nisu vise takvi,sad izgledaju normalnije. a bas juce sam isprskao aminokiselinama, 20 20 20 cu da bacim pred najavljenu kisu u pinedeljak uvece...
hvala

Sent from my K013 using Tapatalk
 
14idg5x.jpg
2a5x1j4.jpg
Moja Polana 1 godina
 
Poslednja izmena:
moja jesenja sadnja je otprilike kao tvoja ,40-50cm,dok je prolecna do 30cm

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Joj druze,pa kako bi se resavali korova i kako da ubacujemo osnovna djubriva zemlju. Drugo,mislim da ti korovi navlace svakakve bolestine a ovde u Vojvodini je spektar korova kao nigde,jedino posaditi belu detelinu i kositi.
 
Zasto nisam pobornik freze, freza tj moticice freze vrse obradu samo povrsinskog dela zemlje dok zemlju, ispod dohvata moticica, stalno sabija i tom prilikom dovodi do sabijenog zemljista i blokade normalnog oticanja vode u dublje slojeve pa samim tim i do problema sa viskom vode u zoni korena. Zatravljivanjem moguce je resiti problem viska vode jer trava sav visak evaporacijom izbacuje u atmosferu a u susnim periodima zadrzava vlagu a poboljsava se aeracija zemljista. Priroda je to sve lepo uredila a mi sami smo krivi sto je nepostujemo. Razno travno i korovsko bilje zapravo je privlacnije raznim stetnim insektima pa im malina nije interesantna a kada je sve golo onda ce naravno praviti stetu na malini jer nemaju drugi izvor hrane.
 
Nemoj da me neko pogrešno razume.U obradi međurednog prostora treba koristiti SVE.Sigurno je loše kada se čovek opredeli samo na jednu metodu dali hemisku fizičku ili zatravnjivanje.Više faktora utiče na to kako će međuredni prostor izgledati.Ja bih u jesen radio nekim podrivačima u proleće frezom a preko leta u berbi bi zatravio.Hemiju bih izbegavao ali možda ću nekad morati i nju da upotrebim.Bolesti su veoma veliki faktor u smanjenju prinosa pa i zarade proizvođača pa po meni imaju osnovnu funkciju u formiranju malinjaka i obrade ili ne međurednog prostora.
 
da li neko zna sta je u pitanju, ovo sam pronasao na nekoliko njih, bio bih veoma zahvalan na odgovoru i preporuci ukoliko treba neki tretman.

- - - - - - - - - -

http://fotkica.com/?id=c8c9d44ec582d697eee5de32c25aaabc
 
..

Pozdrav kolege, ja u mom zasadu pocetkom proleca medjuredno prodjem podrivacima, a kasnije dva do tri puta freziram u zavisnosti koliko su korovi u porastu. Od pocetka jula medjuredno samo kosim travu kosacicom.
 
da li neko zna sta je u pitanju, ovo sam pronasao na nekoliko njih, bio bih veoma zahvalan na odgovoru i preporuci ukoliko treba neki tretman.

- - - - - - - - - -

http://fotkica.com/?id=c8c9d44ec582d697eee5de32c25aaabc
Sve isto kao kod mene,pre 7 dana :) nema vise tih zutih krzavih listova na vrhu, bili je na dvadesetak stabljika. Takodje na par njih bili ovih listova suvih sa krajeva... Oprskao sam je tada aminokiselinama Aminoflex... i zalio naravno
samo je moja polana sada daleko veca,a prva joj godina...

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Sve isto kao kod mene,pre 7 dana :) nema vise tih zutih krzavih listova na vrhu, bili je na dvadesetak stabljika. Takodje na par njih bili ovih listova suvih sa krajeva... Oprskao sam je tada aminokiselinama Aminoflex... i zalio naravno
samo je moja polana sada daleko veca,a prva joj godina...

Sent from my K013 using Tapatalk


Kod mene je takodje prva godina, dva puta sam Slavolom tretirao, Aminovix jednom, prihranjivao sa Novalalnom 20:20:20 i Kristal Berry-jem, zalivao par puta, okopavao stalno kad god se uhvati pokorica ali nesto kilavo raste, nadam se da joj samo treba sunca i lepog vremena. Hvala vam na odgovorima
 
otprilike sam je i ja tako prihranjiva. ali cini mi se da je kod tebe zemlja siromasnija u startu,tj.zuta je...kod mene je crna...
ali bice sve to ok

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh