Polana

Nisam pobornik freze i jalovog ugra u ravnici za uzgajanje maline. Pogotovo ne u Vojvodini.
A šta misliš o malčiranju malinjaka? Da li slamu ili seno baciti makar po pola metra oko maline (Polana), a medjuredno da se održava niska trava? Kod mene je podzemna vod na 1,5m, ali se ne zadržava na površini
 
Pa ako je malciras po pola metra sa jedne i druge strane i ako su ti maline po 40 cm sta ti ostaje za travu, bolje onda zatravi sve i kosi...
 
Oplijevljeno je sve. Ovo je slika od pre dva dana. Ne smijem prve godine nikakav herbicid, ali cu to sledece god resiti.
 
Mislio sam sada dok ne malina u prvoj godini, nema još ni 30cm ukupno širine, lako bih došao do samog stabla... a za posle kad se proširi,ne znam, videćemo :)
 
Skida li neko one donje listove, što su do pola u blatu? Kapiram da kad već većina ima kap po kap, da ti listovi samo smetaju,tj.da ne služe ničemu i da se vlažnost može održavati zalivanjem... i da kao kod većine biljaka, kad im zakineš jedan deo, drugi se isforsira...kao što biovde bilo recimo gornji listovi, cvetovi i plod...
 
A šta misliš o malčiranju malinjaka? Da li slamu ili seno baciti makar po pola metra oko maline (Polana), a medjuredno da se održava niska trava? Kod mene je podzemna vod na 1,5m, ali se ne zadržava na površini
Moja preporuka nepustaj da korov uopste bude prisutan u malinjaku.Korov privlaci insekte i svakojake bolesti odnosi vlagu koja je polani puno potrebna par malinara je kod nas platilo ceh malciranja polane.
 
Moze li neko da mi da predlog za proredjivanje polane. Znam da bi je teebalo imati 15ak na metar ali kako da izaberem koje da secem, jel ostavljam samo najvece i najjace ili ostavljam i od manjih nesto i da li da diram one sto tek izbijaju. A secem verovatno makazama vocarskim?
 
Alene,moj predlog, ne mora da znaci da kolege nemaju druge savete.. Pusti je ako nisi do sada proredio, jos malo ce da cveta, uradi signum i cekaj branje....
 
Moja preporuka nepustaj da korov uopste bude prisutan u malinjaku.Korov privlaci insekte i svakojake bolesti odnosi vlagu koja je polani puno potrebna par malinara je kod nas platilo ceh malciranja polane.
Malciranjem se povecava vlaga u zemljistu... Korov uz samu malinu odvlaci vodu i hranljive materije od maline,ali na razumnoj udaljenosti treba ga odrzavati na zemlji da zemlja ne bi ispucala ,tj.se skroz osusila...

Sent from my K013 using Tapatalk
 
21jpshv.jpg

Krece polako...
 
Moze li mi neko reci sta je ovo jako se brzo siri malinjakom
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
Vrhovi malina su zuti par izdanaka vec pocinju da se suse
 
Evo jos jedne slike
viewer.php
[/URL][/IMG]
Sutra ako nepada kisa planiram poprskati sa abastate+signum+wuxal fero jel ima neko iskustva sa ovim preparatima,jel se smeju mesati zajedno i koliko grama signuma ide u 100l vode
 
Evo jos jedne slike
viewer.php
[/URL][/IMG]
Sutra ako nepada kisa planiram poprskati sa abastate+signum+wuxal fero jel ima neko iskustva sa ovim preparatima,jel se smeju mesati zajedno i koliko grama signuma ide u 100l vode
Abstate+singum se mesa. Прочитај упуство произвођача, пре употребе.

Послато са P01Y уз помоћ Тапатока
 
Izgleda da nije nikakva bolest vec da sam preterao sa prihranom malo jaca doza i to je to polako se sve vraca u normalu.Eto Vladimire izgleda da meni ta tehnologija mutacije ne polazi za rukom priznajem da si majstor u tome.:osmeh::haha::haha:
 
Nazad
Vrh