Polana

baceno kana u polku i pusten kap po kap,pre 7 dana murtonik 19-9-27 preko lista,danas,quadris+abastate+insekticid+aminokiseline,polka 50-60 cm visine maksimalno i cuti,nekako mi ne luduje. do sada je pustano navodnjavanje 3 puta i svaki put po malo djubriva,dodavano i Italpoline. ali sve mi nekako kilava ako me razumete,dali je do temperature ili sta

I meni je takva, samo je ne zalivam pa znam od cega je. Od aminokiselina mi je reagovala dan posle prskanja, naglo krenula ali je ponovo stala. Mozda je do temperature a mozda joj treba jos vode.
 
Prihrana kroz sistem kpk 20-20-20 (1/1/1) na svakih 15 dana, do pred cetanja,
moze i foijarno.
Posle toga menjam formujaciju, u cvetu idem sa 19-7-27 (3/1/4)
od zastite qvadris prtiv plamenjace na 15 dana.
U fazi cvetanja moze da se predje i cirkonom
prosle godine nisam koristio ali ove cu da probam
Mozes li mi reci koju prihranu koristis 19/7/27mislim proizvodjac i naziv.
 
murtonik 19 9 27
ili yara sa formulacijom (3/1/4)

020.jpg

021.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam cuo da se ostavlja sirina reda 40 cm ili 15-20 u duznom metru. Trebalo bi da ima bolji kvalitet i da bude lakse za branje.
 
Pozdrav za sve malinare. Danas i ja uzorah 30 ari na kojoj jesenas planiram polanu, za sad je tu kukuruz. Dosao sam do jedne nedoumice a to je sam teren. Konkretno, iznad te parcele gde planiram malinu je brdo sa kojeg se sliva voda i prolazi kroz moju njivu. Tu je prosle godine bio krompir koji je satrunuo zbog velikih kisa, a sad planiram kukuruz da sve to malo ocisti. Zanima me da li bi na vrhu njive bilo dovoljno da se iskopa jedan drenazni kanal da svu tu vodu odvlaci na stranu. Prosto receno, ima dosta vode na parceli. Danas sam orao i zemlja je vlazna, i nije bilo kise odavno. Da li me savetujete da uopste tu sadim polanu ili ne, odnosno da li ce taj kanql biti dovoljan da odvuce tu vodu
 
I meni je takva, samo je ne zalivam pa znam od cega je. Od aminokiselina mi je reagovala dan posle prskanja, naglo krenula ali je ponovo stala. Mozda je do temperature a mozda joj treba jos vode.

spominjete da ste dodavali aminokiseline pri prskanju.čemu služe, kako se zovu,proizvođač ili kako već da tražim u apoteci i koja je koncentracija, koliko na 10 l vode?
hvala na odgovoru
 
murtonik 19 9 27
ili yara sa formulacijom (3/1/4)
020.jpg

021.jpg
Hvala na odgovoru ,moje maline nisu tako razvijene kao tvoje najvisi izdanci su oko 40cm.Prosle nedelje sam koristio quadris*dimetogal*humistart*fitofert 20 20 20.Sta bi mi ti preporucio kao sledecu prihranu i zastitu,imaj u obzir da je u pitanju mlad malinjak da je kasnije izbio iz zemlje.
 
Od prihrane... mozes jos jednom da prodjes za nekoliko dana
20-20-20 (1/1/1)
Humisuper
Slavol

zastita samo quadris fungicid do pred cvetanje
pred cvetanje menjamo formulacije...

Ovo je jedna od parcela, odmah iza kuce, ostale nisu bas tako blizu ali su blizu reke zbog navodnjavanja

011.jpg
 
Pecan06 malinjak ti je za svaku pohvalu,cime se boris protiv korova.Ja idem frezom izmedju redova traktorom a u redovima motikom e sad me zanima ima li koje sredstvo da zameni motiku.
 
Aminokiseline narodski govoreci sluze da malo razbude biljku i pokrenu rast.Koriste se uglavnom posle bilo kakvih stresnih desavanja velike vrucine,naglo zahladjenje,grad ....kolicine primene propisuju proizvodjaci ,najvise sam koristio Megafol(Valagro) 30ml/10l.
 
Ja od aminokiselina koristim talijanski Drin, 0,5-1 ml/1 l vode. Netko ih koristi samo nakon stresne sitaucije, ali ja ih dodajem uvjek uz zaštitu osim kada dodajem neko gnojivo sa mikroelementima.
 
Nazad
Vrh