Podrivači

Bolje u liniji nego v. Bolje lomi u dubini jer rade jedan pored drugog i zemlja nema prostora ni vremena da se pravi luda , pomjera i to.
Isto tako neke tipove zemlje i netreba podrivati uopste a neke bi trebalo i to , ko mnogo sta u zivotu , kontra od onog sto na prvi pogled izgleda logicno.
Npr korisnije je podrivati lake pjeskovite zemlje nego teske.
 
Mislim da bi za ovaj trebalo minimum 100ks ako bi se išlo na dubinu od nekih 30-40 cm.
U literaturi piše 30-50 ks po radnom organu. Moje je iskustvo više od 50 ks po organu, sve zavisi od uslova na njivi.
ima li podrivac za motokultivator?
Ima ali moraš radni organ okrenuti na gore. Mislim da je maksimalno 3 radna organa za veće motokultivatore, za manje samo jedan. 😊
 
U literaturi piše 30-50 ks po radnom organu. Moje je iskustvo više od 50 ks po organu, sve zavisi od uslova na njivi.

Ima ali moraš radni organ okrenuti na gore. Mislim da je maksimalno 3 radna organa za veće motokultivatore, za manje samo jedan. 😊
mislio sam da mozda napravim neki podrivac sa dva klina, da ide barem do 20 cm dubine(inace motokultivator mi je od 9,5 ks)
a sad ovo ne razumem radni organ sta je to?
 
mislio sam da mozda napravim neki podrivac sa dva klina, da ide barem do 20 cm dubine(inace motokultivator mi je od 9,5 ks)
a sad ovo ne razumem radni organ sta je to?
Izvini, mislio sam da se śališ jer ovde na forumu ima puno provokacija
Da li ti želiš da podrivaš ili da razrivaš ?
Podrivanje nema šanste da vuče slabiji traktor slabiji od 50-100 ks, sa jednim radnim organom. Sama reč ti govori šta je radni organ.
Dođi jod mene u Kać i sve ću da ti pokažem i objasni. Ne znam da jačim fotke na forum
 
Koji smisao podrivanja ako ne ide ispod plužnog đona i ne razbija ga ?
Izvini, mislio sam da se śališ jer ovde na forumu ima puno provokacija
Da li ti želiš da podrivaš ili da razrivaš ?
Podrivanje nema šanste da vuče slabiji traktor slabiji od 50-100 ks, sa jednim radnim organom. Sama reč ti govori šta je radni organ.
Dođi jod mene u Kać i sve ću da ti pokažem i objasni. Ne znam da jačim fotke na forum
Koja je razlika izmedju podrivanja i razrivanja?
Meni treba nesto sto bi moglo da podrije ili razrije zemlju, da bi mogao lakse da vadim lukovice cveca, a glavni problem je sto vadilica za motokultivator koju sam ja nabavio je veoma neprakticna (vadilica za krompir za motokultivator) jer ima po sredini taj deo sto drzi tu veliku motiku i oce da se zagusi a i nece bas da ide mnogo dublje dole kad je tvrdo. Valjda sam malo pojasnio bolje.
 
Različiti su oblici radnih organa, namena i samim tim i dubina rada. Tebi treba razrivač (gruber), on radi do dubine oranja.
 
Pravili su ljudi od jednobraznog pluga, skinu celo pluzno telo i na kozlac nabudze nekakav radni organ, skroz korektno izgleda
 
Gledam oglase tj trazim gvozde za tak razrivac podrivac, i nasao sam nesto, zove se firiket gvozdje,, da li od toga moze da se napravi razrivac?
Mislim od kog materijala se uopste prave razrivaci podrivaci?
 
Da zakačiš pozadi podrivač a ispred bilo koji od 150,160KS.
I da mu otkine traktor na pola, ili da ga zarotira ko igracku. :LOL: Taman da mu daje komsinica prvu pomoc.

@ baderljica

Tvoje misljenje o dondi podrivacima, i njihovih radnih organa?

dondi

Samo ovde ima subsoilres i decompactors. Koji je po tebi bolji izbor ?
 
Poslednja izmena:
To nisu podrivači.
Nemam mišljenje, nikada nisam razmišljao o njima, niti se raspitivao.
Ja koristim klasičan hevin podrivač i lemkenov stari tip razrivača. Na podrivaču nedostaju diskovi da bi sekli biljne ostatke. A razrivač je sa 15 radnih organa i tri metra zahvata. Verovatno bi gušio na loše istarupiranom kukuruzištu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh