Podrivači

Italijanski tip, kao sto je tvoj Dondi
 
Da ispricam moje ovogodisnje iskustvo. 1 i drugu parcelu deli samo kanal a 2 i 3 parcelu opet deli samo kanal. Svugde je predusev bila soja i ove godine opet soja.

3. parcela orana 750 kg/kj ovu parcelu radim odnedavno i pre je uvek bila orana
2. parcela podrivac 850 kg
1. parcela gruber na cca 15 cm 1100 kg ovu parcelu radim dugo i zadnji put je orana 2014 a od tada samo gruber

Ne verujem da je bilo bitnijih razlika u padavinama jer je to sve veoma blizu. Sve su posejane u 2 dana i svugde je bio Wendy.

Oranu parcelu sam skinuo 7-10 dana ranije nego ovu sto je radjena sa gruberom. Izgorela soja. Podrivanu sam kombajnirao 2-3 dana pre gruberisane.
 
Šta mislite kakav bi ovo posao odrađivalo u strnjiku posle žetve ili možda čak i kao zamjena oranju (npr. na nekih 30cm ili možda i više ako bi išao samo nizbrdo?) na nekim parcelama gdje je strašna uzbrdica pa je oranje malo (blago rečeno) teško i opasno?
https://www.olx.ba/artikal/50435519/podrivac-razrivac-yurdusar-7/

Ako me sjećanje dobro služi nekada davno je bila priča o tome kako je neko kupio ovakva radna tijela zasebno pa pravio ram ali ne mogu da nadjem to nigdje na temi. Ima li to još uvijek da se nadje i po kojoj cijeni?
 
Šta mislite kakav bi ovo posao odrađivalo u strnjiku posle žetve ili možda čak i kao zamjena oranju (npr. na nekih 30cm ili možda i više ako bi išao samo nizbrdo?) na nekim parcelama gdje je strašna uzbrdica pa je oranje malo (blago rečeno) teško i opasno?
https://www.olx.ba/artikal/50435519/podrivac-razrivac-yurdusar-7/

Ako me sjećanje dobro služi nekada davno je bila priča o tome kako je neko kupio ovakva radna tijela zasebno pa pravio ram ali ne mogu da nadjem to nigdje na temi. Ima li to još uvijek da se nadje i po kojoj cijeni?
U SRB recimo na Kupujemprodajem stranici se moze videti takvo radno telo za 120-180 evra po komadu u zavisnosti od duzine tela,a kako bi se pokazalo e za to nisam strucan,cak sam i ja postavio nesto slicno pitanje o tilerima u temi za grubere ali sam ostao bez valjanog odgovora 🥴
 
Šta mislite kakav bi ovo posao odrađivalo u strnjiku posle žetve ili možda čak i kao zamjena oranju (npr. na nekih 30cm ili možda i više ako bi išao samo nizbrdo?) na nekim parcelama gdje je strašna uzbrdica pa je oranje malo (blago rečeno) teško i opasno?
https://www.olx.ba/artikal/50435519/podrivac-razrivac-yurdusar-7/

Ako me sjećanje dobro služi nekada davno je bila priča o tome kako je neko kupio ovakva radna tijela zasebno pa pravio ram ali ne mogu da nadjem to nigdje na temi. Ima li to još uvijek da se nadje i po kojoj cijeni?
Član Kiraj je pravio podrivač sa tim kupljenim radnim telima. Prodaje ih Mikron iz Siriga.
 
To nije podrivač, bar ne za mene i stručnjake sa kojim ja komuniciram. On podiže lošu zemlju na površinu. Ta mašina služi za obradu vinograda gde je šljunkovito zemljište, najčešće u Italiji. Kod nas ga zovu ,,podrivač", a koriste ga kao razrivač. Ima veliku širinu nosača radnog organa i kao takav pruža ogroman otpor, organi su pregusto i jednostavno bi se zagušio kada bi se spustio na potrebnu dubinu.
 
To nije podrivač, bar ne za mene i stručnjake sa kojim ja komuniciram. On podiže lošu zemlju na površinu. Ta mašina služi za obradu vinograda gde je šljunkovito zemljište, najčešće u Italiji. Kod nas ga zovu ,,podrivač", a koriste ga kao razrivač. Ima veliku širinu nosača radnog organa i kao takav pruža ogroman otpor, organi su pregusto i jednostavno bi se zagušio kada bi se spustio na potrebnu dubinu.
Hebem li ga, svi su na isti kalup, počevši od Alpega, Dondija pa na dalje ka ovima niskobudžetnima... Ne vidim ja tu neku veliku razliku u konstrukciji osim u kvalitetu materijala... Kod nas svi koriste ovakav tip podrivača. Ja sam ovaj probao odmah čim je stigao, ono jest malo mokro i ne izgleda mi da je pravi momenat za rad al nisam primetio da prevrće zemlju tako... Postaviću snimak kasnije...
 
Hvala kolega. Nemam pojma, to je turkish kopija Gasparda, Erdogan ga sklepo a kako videćemo... :ROFLMAO: Težak je 1060kg i maksimalna radna dubina mu je 45cm što je meni skroz ok jer ja ne orem nikad preko 30cm...
Da to je lakši, ima i teža verzija, dosta je i viši, čak i nekim traktorima problem dignut od zemlje.
 
@baderljica Onaj što ima drug Palika je pravi podrivač? 🤔
Da ali zastareo model. Obavezno radni organi moraju da su poređani u ,,V", nosači radnih organa moraju biti tanki da ne pružaju velik otpor. Sami radni organi moraju biti lako izmenjivi, da imaju krilca raznih dimenzija. I podrivač nesme da ,,vadi" zemlju, što znači da da nosači radnih organa moraju stajati okomito.
 
Sviđaju mi se što imaju diskove koji seku biljne ostatke, sve ostalo mi se ne sviđa. Probao sam razne varijante i najbolje mi se pokazao ,,v" raspored iz razloga da manje trza i manje gura ploče ispre sebe
 
Nazad
Vrh