Podrivači

Ja kad skroz skratim,nece vise od 30cm u zemlju,moram da ih produzim 5 krugova i dobijem zeljenu dubinu.

- - - - - - - - - -

Brankovicu, vuku ljudi 5 radnih tela sa rusima od 105ks bez problema,samo sto skinu krilca. Rabadzija vuca sa 80ks
podrivanje bez krilca i nije podrivanje na veliki razmah radnih organa mora jako da je suvo da bih uradio nesto sa tim podrivacem .... ili da skupi radne organe ako ne radi po suvim ...

- - - - - - - - - -

 
Krilca su mnogo visoko,tako da je nemoguca misija sa njima doci do pluznog djona,jedino da je radno telo 1m visine. Gledao sam kako ljudi rade bez krilaca i onda sam dosao do zakljucka da meni krica sluze da iseku gromade koje bi kjun izbacio na povrsinu. Ja nikad nisam skidao krilca jer moj traktor vuce dobro sa njima,ali sam misljenja da uopste nije lose ni bez krilaca.
 
Krilca su mnogo visoko,tako da je nemoguca misija sa njima doci do pluznog djona,jedino da je radno telo 1m visine. Gledao sam kako ljudi rade bez krilaca i onda sam dosao do zakljucka da meni krica sluze da iseku gromade koje bi kjun izbacio na povrsinu. Ja nikad nisam skidao krilca jer moj traktor vuce dobro sa njima,ali sam misljenja da uopste nije lose ni bez krilaca.

Probusis rupe na 10 cm od betona postavis krilca i onda stizu do pluznog djona ??????
 
Onda ce biti paralelne sa nozem.

- - - - - - - - - -

Najbolje da se stavi jos jedan par krilaca tamo gde si rekao i onda ima i za pluzni djon i za povrsinu,samo jos onda pustiti argelu od 100 konja po radnom telu.:ppozdrav:
 
Onda ce biti paralelne sa nozem.

- - - - - - - - - -

Najbolje da se stavi jos jedan par krilaca tamo gde si rekao i onda ima i za pluzni djon i za povrsinu,samo jos onda pustiti argelu od 100 konja po radnom telu.:ppozdrav:

Prvo kazes da su jako visoko pa sad bice ravni sa nozem pa neka i skoro budu nesmeta to nista vise ce izdizati zemlju i razbices celu sirinu podrivaca sto i treba uraditi i skupi malo radne organe jedan izmedju drugog i cak neces imati velikih grudvi jer su nozevi dole a gore kada su oni vise mesaju povrsinski sloj
 
Pitanje kako bi traktor vukao kad su krilca nize,mislim da treba vise snage. Ne mogu da skupim radna tela zbog rama,a kao drugo,ne bi mi pokrivao podrivac tockove traktora
 
Pa mogao bih vuc ali sporije normalno verujem Da bih isao nekih 4.5km/h posto ja sa 165ks idem 7 a nisam mislio da ih jako skupis svako radno telo po 2cm
 
Krilca su mnogo visoko,tako da je nemoguca misija sa njima doci do pluznog djona,jedino da je radno telo 1m visine. Gledao sam kako ljudi rade bez krilaca i onda sam dosao do zakljucka da meni krica sluze da iseku gromade koje bi kjun izbacio na povrsinu. Ja nikad nisam skidao krilca jer moj traktor vuce dobro sa njima,ali sam misljenja da uopste nije lose ni bez krilaca.
Ne znam Milovane kako je kod tebe na viperu,ali na dragonu postoje dva nivoa u koja se postavljaju krilca-vislje i nize,tj blize nozu...samim tim odredjujes koliko tesko ce se vuci...tipa sa sve krilcima na donjem polozaju i dubini od 45-50 ide se brzinom do svega 5 km,a ponekad se desi da traktor od 200 ks i 9 tona zastane na trenutak i proklizava dok ne probije deo gde je izrazito izrazen pluzni djon.ima tu i do zemlje..
 
Ja i kolega imamo isti podrivac samo je moj bio za drugo trziste zalutao pa imam 3 tacke podesavanje krilca dok je kod drugara ima samo 1 tacka i on je uvek gurao podrivac na 50cm ali su mu krilca obradjivala na 27cm i dosao je kod mene da vidi na kojoj su visini krilca i probusio i kod njega rupe na najnizoj tačci kao kod mene to sto je on radio nije bilo podrivanje i jako su mu razmaknuta radna tela i dalje mu stoje tako i ne znam sto ih ne skupi ja sam kod mene skupio podrivac malo i mnogo vece izdizanje zemlje se desava kada je malo navlazno kao u jesen i preko cele sirine podrivaca je obradjeno probao sam sa metalnom sipkom probaj i ti kod tebe milovane izmedju radnih organa iza podrivaca gurni u zemlji armaturu neku cvrstu 10ku i vidi da li je razbijeno ili ne pa javi
 
Meni je druga godina kako sam podrivao,tako da mi je nekih 60% povrsina ispodrivano,na te njive cu spustiti krilca dole,a na one gde nisam nikad podrivao mora na gornje rupe. Njive koje sam podrivao prosle godine isao 5km,a ove godine 7km/h
 
Razlike u prinosu nema to je sigurno. Kazem opet ja sam ubirao useve prvi put na podrivanom ove godine,a godina je bila susna,da je bila kisna kao 2014 i 2016god sigurno bi na podrivanom bio veci prinos,tj.u to sam se uverio kod druga koji tad podrivao a ja pored orao.
 
Aha, a ja sam mislio da ce bas prinos biti bolji na podrivanom u sušnoj godini, jer se vlaga duže zadrži.
 
Pitanje za Milovana I Nikolu

Послато са Lenovo K33a42 уз помоћ Тапатока
Kod mene su bila na 50 cm ja sam ih skupio na 45 i citao sam negde da treba podrivati onoliko koliko su razmaknuti radni organi jednog od drugog kod mene su sada na 45 ali ja idem jos malcice dublje do 50cm da ima 100% efekta
 
Na kom su vam rastojanju radni organi

Послато са Lenovo K33a42 уз помоћ Тапатока

Kod mene je razmak 45cm.

- - - - - - - - - -

Aha, a ja sam mislio da ce bas prinos biti bolji na podrivanom u sušnoj godini, jer se vlaga duže zadrži.

Jedino sto sam primetio na kukuruzu ove godine da je kasnije podgoreo na podrivanom i da na podrivano nema sanse da covek iscupa koren iz zemlje,pre ce da pukne stabljika,dok na oranje se mnogo lakse iscupa.
 
Na podrivano je hladnija zemlja u prolece posto ima zetvenih ostataka samim tim ima i vise vlage ako u prolece ima manjka vlage a i treba uraditi na svojoj parceli razliku podrivano i oranje da se vidi razlika a ne tvoje i komsijino nije isto sta si sejao ti predhodnih godina i komsija a i djubrenje nije isto i da li je neko bacao stajnjak ili ne ....milovan
 
Nazad
Vrh