Podrivači

Tačno tako. Možeš porediti samo na sopstvenoj parceli, pola pola, jer je podjednako đubriš i istu hemiju koristiš, sve je isto. Dok komsija može koristiti drugu hemiju, više veštaka bacati, ili pak istu količinu ali da mu je zemlja u boljoj kondiciji itd... Ili obrnuto.
Ja sam ove godine imao ogled, parcela od 10kj. Prošle godine podrio strnjiku, bacio MAP, 5kj zaorao, drugih 5kj podrio drugi put. Razlike je bilo, prvo u spremanju, lepše se spremilo podriveno jer je bilo više nabijeno i vlaga je bila ujednačena, dok se oranje isto lepo spremilo, ali moralo se ići dublje zbog pokrivanja tragova točkova. Iz tog razloga, na oranju je nešto dublje posejano, na podrivenom malo pliće, ali opet je na podrivenom malo kilavilo, možda zbog razlike u temperaturi zemljišta, ali opet strnjište je u pitanju, ne bi smelo biti neke razlike, no ubrzo su se izjednačili. Trave je bilo mnogo više na podrivenom, muhar nikao kao trava na fudbalskom terenu. To prvi put vidim, iako su mi njive uvek beton čiste. Podjednako su se užilili, nisam merio na koju dubinu, ali kad je već kukuruz bio veci, nije se mogao ni jedan iscupati sa korenom. Prinos, podjednak. Ne verujem da bi bilo ni u kišnoj godini neke razlike.
 
Poslednja izmena:
Na podrivano je hladnija zemlja u prolece posto ima zetvenih ostataka samim tim ima i vise vlage ako u prolece ima manjka vlage a i treba uraditi na svojoj parceli razliku podrivano i oranje da se vidi razlika a ne tvoje i komsijino nije isto sta si sejao ti predhodnih godina i komsija a i djubrenje nije isto i da li je neko bacao stajnjak ili ne ....milovan

Ja nemam stajnjak,a njiva je bila od 10kj ,pola sam orao,pola podrivao i tu posejao kukuruz dkc5031. Najveci rod suncokreta mi je bio na parceli koja je podrivana i najveci prinos kukuruza takodje,ali opet nije to merodavno da li je zbog same obrade. U toj tabli od 10kj nije bilo razlike
 
Pa mozda nema razlike posto ti po meni ne podrivas jer ti krilca rade na dubini obrade plugom i jos ako radis po vlaznijem sami radni organi ne podrivaju sa razmakom 45cm 1 od 2 a verujem da u susnim godinama bih trebalo biti bolji rod za 10% ali najvise znaci prvo grupa zrenja sto sam se uverio ove godine isti hribid razlicite grupe zrenja 400 i 590,, 400 je bio mnogo boljii posle toga djubrenje kolicina i sta fali zemlji i mnogo je i bitan stanjak po mogucnosti kokosiji i to sam se uverio jer kolega je izneo stajnjak posejao poslednji u selu a kukuruz izjednacio se sa ranijim setvama a tako je terao na susi kao da ga neko svaki dan zaliva ...
 
Ove godine su bili idealni uslovi za podrivanje,a opet sam radio experimente (njiva pored njive,oranje i podrivanje) pa cu opet moci da uporedim.
 
Ove godine je priroda odradila podrivanje.Zato se tako lako oralo i zato je dno brazde bilo ispucalo još oholo u dubinu.

Znas koliko je podrila priroda na dubini vaseg oranja 25cm gde su bile pukotine a dublji sloj nije u opste a ti Milovane ako nisi podrio u avgustu nisi ti podrivao njive opet ti ponavljam kod tebe rade krilca na dubini oranja a samo podrivacko telo ne razbija po vlaznijim uslovima kada si milovane radio podrivanje i oranje ?
 
E pa kolega milovane ovo je vec druga prica a sa onim snimcima na you tube ste radili po vlaznim i neverujem da je bilo efekta u potpunosti inace koliko su vam visoki radni organi i ovaj vrh noza koja mu visina i izmerite na podrivacu od betona do krilca koliko ima pa ako nije problem javite
 
Vrh onog seciva je 45cm,a visinu krilaca moram da izmerim,mada stoji vec 3 nedelje parkiran,pa ne znam koliko je potonuo u zemlju. Ti snimci su od prosle godine verovatno.
 
Vidim na slici gore sto si postavio nisi radio na punih 45 cm ili si ti podrivac podrigao malo gore pri slikanju ? I da li si mozda probao da guras sipku iza podrivaca izmesju radnih organa ...
 
Kolika ti je potrosnja i koliko na dan uradis i reci mi da li ti se negde podrivac krivi pod jednu stranu ?
 
Na ono sto je podrivano prosle godine mogu da idem 7km/h i tu mi je potrosnja 7l,a gde nije nikad podrivano tu idem 5.5km i tu je 10l/kj
Kako mislis da se krivi?

- - - - - - - - - -

Ako ceo dan radim brzinom od 7km,mogu da uradim od 17-20kj.
 
Na ono sto je podrivano prosle godine mogu da idem 7km/h i tu mi je potrosnja 7l,a gde nije nikad podrivano tu idem 5.5km i tu je 10l/kj
Kako mislis da se krivi?

- - - - - - - - - -

Ako ceo dan radim brzinom od 7km,mogu da uradim od 17-20kj.
Kod nas sve do rama bude od zemlje kada podrivamo...glavni sraf koji drzi telo je u zemlji konstantno...brzina do 6 km/h,bilo je njiva koje su radjene i sa 4 km/h...potrosnja duplo veca nego sto je Milovan naveo...
 
Krtična drenaza.Odlična stvar.U firmi sam to radio_Odem u rikverc do kanala spustim na 70cm podrivac sa jednim telom i tom kuglom.Tako vučem rakovicom 160ks do dolje.Za pola sata voda pisa u kanal.
Da li te kugle prave kanalice koji ostaju na dubine nekoj i da li znace nesto te kugle u podrivanje gde ne stoji voda ?
 




Prije dvije godine sam uzeo ovaj podrivač, i preporodio se, nakorisniji priključak koji sam ikad kupio... Radna dubina je 80cm, ima i kugle za drenažu.
 
Nazad
Vrh