Podrivači

I jel znače nesto ta krilca?
To sam i ja mislio dograditi na mom gruberu, pošto imam samo 7 radnih tela na 3m.
 
Manjevicu mesas masine. Nebi bila tu da neznace.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ne mesam masine, vrlo dobro znam sta pricam.
Ovaj gruber bez sirokih moticica ide na 40cm dubine, licno sam proverio. A za njega i pitam za krilca jel mi je to plan dograditi, ali ću morati mnogo sporije ici.
 
Tvoj deda je na 40 cm samo temelj postavljao za kucu a orao nije sigurno.Ajd laku noc.
 
Danas sam se raspitivao za neke podrivače,za mene su cene visoke...
Pa me interesuje, da li se negde mogu kupiti samo radni organi (nisam pitao kad sam zvao)? Konstrukciju ne bi bio problem napraviti.
 
Tupanjac sa tri radna tela i rotorom 3000 evra plus pdv. Kazu da je za traktor do 95 ks.
U Agropanonci Alpler sa dva radna tela bez rotora za traktor do 110 ks, nesto oko 2500 (mislim da je to cena sa pdv)
 
Od MBV-a iz Vršca je korektan podrivac i cena je oko 1800e, bez rotora. Mogao si probati ove godine sa predracunom, pa ako prodje, prodje.
Radna tela se mogu sigurno zasebno kupiti, ali ne verujem da je cena baš mala, mada nazoves pa pitaš i vidis koliko te jeftinije izadje i dal je vredno zezanja. Mada kod njega su organi od materijala, sečenim laserom. Kljunovi i krilca su iz uvoza. Tako da ako imaš nabaviti negde materijal (debljina je 30mm, čini mi se) možeš i organe odraditi.

Ovo je podrivac od 5 radnih tela, onaj manji model Viper
 
Tupanjac sa tri radna tela i rotorom 3000 evra plus pdv. Kazu da je za traktor do 95 ks.
U Agropanonci Alpler sa dva radna tela bez rotora za traktor do 110 ks, nesto oko 2500 (mislim da je to cena sa pdv)

Ja sam kupio kao i Druskan,ja sam platio 1890e bez rotora. Vidi koliko je Agromerkurov,mislim da je sa 5 radnih tela sa tanjiracom oko 2200e,mada mislim da Rabadzija zna bolje to od mene
 
Jel neko od proizvodjaca prodaje samo one rotore jezeve iza podrivaca. Ali bi hteo one sto se vagaju napola izmedju prvog i drugog. I jel se pusti podrivac na rotore ili ga nosi hidraulik? Hvala
 
Nazad
Vrh