Podrivači

Ovo izgleda odlicno. Koja je dubina? Cini mi se da ima preko 40?
 
Na snimku i prvoj slici je dubina 38cm, a na drugoj slici je oko 32cm, jer je tu zemlja nesto teža, i godinama nije orano preko 27cm.
Ritska zemlja je u pitanju.
Brzina je od 6-7km/h, a na pojedinim mestima i 5km/h.
Radom podrivaca sam jako zadovoljan, i po meni je ovo odlicno uradjeno.
Sistem valjaka na prethodnom je bio bolje rešen, nego ove sad makaze, gde hidraulicni klip ne može održavati dubinu, već mora se održavati na hidraulici traktora. Verovatno ćemo izbaciti klipove i ubaciti po 2 toplinga.
 
I ja sam prezadovoljan kako radi podrivac,dobro sto nisam kupio jezeve,jer se na nasoj zemlji uopste razlika,pored mene podriva drugar sa Dragonom koji ima jezeve i uopste nema razlike kod mene i njega
 
Jezevi ti rasterecuju hidraulik traktora tj sluze kao tocak. Drobe grudve i sabijaju povrsinski sloj. Jedino sto im je mana je precnik. Da su bar malo veci. Ko na Dondiju. Ovako ponekad hoce da zaguse kad je mekano na povrsini. Radili smo i sa i bez i vidi se razlika.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Jezevi ti rasterecuju hidraulik traktora tj sluze kao tocak. Drobe grudve i sabijaju povrsinski sloj. Jedino sto im je mana je precnik. Da su bar malo veci. Ko na Dondiju. Ovako ponekad hoce da zaguse kad je mekano na povrsini. Radili smo i sa i bez i vidi se razlika.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Vidi se na vasoj zemlji kod nas nema razlike,a sto se tice hidraulika,ja sam tako nastelovao poluge,da kad sabije skroz klipove,ne predje 45 cm dubine,tako da hidraulik nista ne trpi. Kod mene su vecinom svi poskidali jezeve i rade bez njih.

- - - - - - - - - -

Pa sta ti imas iza podrivaca?mi imamo tanjiracu i radi ok.

Moje misljenje je da je tanjiraca bolje resenje od jezeva.
 
Pa,na toj njivi se nikad ne bi povukla drugacije.

- - - - - - - - - -

Nisam tanjirao juce,nemam ja rotore na tanjiraci. Bio si u Vrscu?
 
Cici,mislim samo da ispodrivam,sva strnjista sam istanjirao,i sad to podrivam. Zato te i pitam da li ce moci to sa setvospremacem na prolece da se uradi?
 
Nikad nisam imao problema sa spremanjem u prolece podrivanog strnjista. Sve zavisi kako ti je usitnjena i razbacana slama i na koju visinu je kosena psenica. Ali uglavnom slama od psenice prolazi dok je slama od soje jako zajebana ako nije iseckana kako treba jer hoce da gusi setvospremac ili drljacu.
 
To mi je bitno. I bitno mi je ako podrivam po malo vlaznijem,da li cu moci da pripremim,da mi ne pucaju S opruge.
 
Nazad
Vrh