Podizanje novog zasada vinograda

U ovom delu Šumadije to se zove Lisičina i pored Kameničarke,bila je jako zastupljena u starim vinogradima
 
Poslednja izmena:
Arandjele, ipak nisi u pravu i Lisičina je isto sinonim za slankamenku.

Evo sta rasadnik mislim Pantic navodi uz sortu Drenak

Zove se i Slankamenka crvena, Lisičina crvena, Pamid, Saridžibuk (Turska), Pamid, Plovdina (Bugarska), Rošoara (Rumunija), Radoviška plovdina (Makedonija), Piros szlanka (Mađarska).

Znaci jos niko da se javi ko Plemenku poznaje. U Sremu je ima to sigurno znam.
 
Plemenke, mirisavke,madjaruse slabo gde ima to su sve stari vinogradi i pojeo ih zub vremena niiko nesadi te stare sorte.. Kad se posadi nov vinograd nadje se di po koji cokot madjaruse nekog belog krupnog, hamburg, kardinal,smederevke.,neko mirisljavo belo kad sazri ceo vinograd mirise
 
Ja uspeo da nabavim bas lepe sadnice crvene plemenke, koren veom bogat i puno sitnoh zilica i lepo je vosak potpuno
pokrio kalem mesto i ceo vrh.
Zasadio danas i nspravio i kupe.
To je samo za jelo za porodicu.
Uzeo crvenu plemenku posto o beloj nisam nasao dodatne informacije.
 
Kao sto sam u predstavljanju naveo nemam ranija iskustva sa vinogradarstom kao I poljoprivredon uopste. Pored nasledjenog vocnjaka odlucio sam da pocnem I sa po dizanjem vinograda. Posadio sam 25 kom loze hamburg I prokupac. Rupe sam iskopao stvrdlom na dno ubacio Malo stajnjaka pa prekrio sitnom zemljom. Onda sam ubacio sadnice u zatrpao sitnom zemljom tako da vire 4-5cm. Zalio svaku sa oko 5l vode. Cini mi se da sam uradio kao sto je opisano u postovima na forumu. E sad jedno verovatno trivijalno pitanje koje ce nekome biti smesno. Kako ce se sadnice isloboditi parafina tj da li sam ja to trebao da skinem mozda?

Sent from my RMX2202 using Tapatalk
 
Da li orezujete koren?
Da, ja bas pre 10ak dana nasadio 25 kom tamjanike gde je falilo..

Kao sto sam u predstavljanju naveo nemam ranija iskustva sa vinogradarstom kao I poljoprivredon uopste. Pored nasledjenog vocnjaka odlucio sam da pocnem I sa po dizanjem vinograda. Posadio sam 25 kom loze hamburg I prokupac. Rupe sam iskopao stvrdlom na dno ubacio Malo stajnjaka pa prekrio sitnom zemljom. Onda sam ubacio sadnice u zatrpao sitnom zemljom tako da vire 4-5cm. Zalio svaku sa oko 5l vode. Cini mi se da sam uradio kao sto je opisano u postovima na forumu. E sad jedno verovatno trivijalno pitanje koje ce nekome biti smesno. Kako ce se sadnice isloboditi parafina tj da li sam ja to trebao da skinem mozda?

Sent from my RMX2202 using Tapatalk

Ne diraj nista, same ce probiti kad krene vegetacija..
 
Викендица је у околини Шапца - тачније Драгојевац

Sent from my RMX2202 using Tapatalk
 
У зависности од успешности моја је жеља да то буде проширено кроз две три године на стотинак... Да буде бар педесетак литара вина и ресто за јело...

Sent from my RMX2202 using Tapatalk
 
Zadnjih dana zasadjeno nekih 500 kalemova (domacih moja kalem granka). Sa kalemovima sam prezadovoljan odbaceno je samo nekih 5-6 komada.
 
Nazad
Vrh