Pneumatske sejalice za kukuruz

Moracu malo da se pozabavim sa tom temom.. Raspitujem se na kp za novu traže 280e.. Pa celu sejalicu sam platio 1200e 😆
Не исплати се ово правити. Ја сам имао посебне мотиве. Завршио сам ЕТФ у Београду и бавим си информационим технологијама и телекомуникацијама. Значи никада се нисам бавио електроником, па сам хтео себи да докажем да могу то да направим. Никада уживо нисам видео контролу сетве нити сам неког консултовао око тога. Све сам урадио на свој начин. Први пут у животу сам правио штампану плочу, правио оптички сензор, програмирао Ардуино, итд.
 
Не исплати се ово правити. Ја сам имао посебне мотиве. Завршио сам ЕТФ у Београду и бавим си информационим технологијама и телекомуникацијама. Значи никада се нисам бавио електроником, па сам хтео себи да докажем да могу то да направим. Никада уживо нисам видео контролу сетве нити сам неког консултовао око тога. Све сам урадио на свој начин. Први пут у животу сам правио штампану плочу, правио оптички сензор, програмирао Ардуино, итд.
Oooo kolega :D Koji smer si zavrsio kad si prosao bez ijedne elektronike, ili si hteo da kazes da se prakticno nisi bavio elektronikom ?
 
Meni su telekomunikacije bile ok, fino mi je to islo mada sam vise naginjao ka programiranju, mada, iako sam RTI zavrsio Signali i sistemi kao predmet kod prof. Djurovica su mi ostali u najboljem secanju..
Razmisljao sam takodje da se upustim u samostalno pravljenje kontrole setve ali kad sam sabrao i oduzeo skoro za iste pare postoji kompletno resenje.. xD
 
Pozdrav

Trebao bih izračunati razmak u redu za ploču i treba mi pomoć

eycYMWw.jpeg



Ovdje na crvenoj tabeli, sa mjenjačem na 23-23 ploča sa 26 rupa bi sijala na 10.8 cm.
Sad me zanima koliko rupa bi trebala imati ploča da na istoj konfiguraciji mjenjača 23-23 sije između 13 i 13.6 cm.
Po mom nekom izračunu ploča sa 22 rupe bi trebala sijati na razmak od 13.2 cm, ali što više provjeravam taj izračun sve sam više nesigurniji u njegovu točnost
 
Radit ću pokus gdje će na vanjskim redovima biti gušće posijano pa mi trebaju različite ploče
 
Da li bi sa 23 rupe razmak bio između 13 i 13.5 cm ?
Možeš podjelit formulu sa kojom preračunavaš ?

 
Zdravo narode, molim za savet iskusnijih ljudi zanima me koliko su dobre monosem sejalice u odnosu na nodet?
Skoro sam pricao sa nekim trgovcem, prodaje i jedne i druge, kaze navodno ljudi dosta vise hvale monesem...
Ja imam nodet, monosem sam samo video u prolazu, nista vise ne znam.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh