Pneumatske sejalice za kukuruz

Danas sam u rumi video lepu nodetku 6-redna sa hidraulicnim pomeranjem krajnje 2 baterije za transport i ulagacima za vestacko djubrivo otisla za 4000 evra bolje mi deluje nego ove nove plasticne bilo koje marke sto vidjam po sajmu sto kostaju 15 000 evra.
 
@steva1984

I ja sam video tu sejalicu kad sam bio 2. popodne. Neverovatno kako je ocuvana a izgleda da je bas malo radila. Ja sam ga pitao za kompenzaciju i doplatu (da dam moju Nodet sejalicu) ali je covek ocigledno bio svestan da ce lako otici za kes...



 
Da to je ta ja sam bas bio prolazio oko podne i video je vredi je kupiti stvarno ekstra izgleda
 
Rupe sa 22 otvora su standarde za kukuruz, a sa 18 otvora za suncokret, ovo važi za Olt sejalicu, a mislim da te ploče odgovaraju za majevicinu...
Prečnik rupe je 3,5mm za suncokret, a 4,5 za kukuruze standard...
 
imam oltovu mehanicku sejalicu dvorednu za kukuruz i vec nekoliko godina imam problem koji nikako da resim.naime,na jednoj strani prilikom setve ide malo vise semena nego sto treba,na drugoj je sve normalno.kada zamenim korpe sa semenom,to se dogadja na drugoj strani,sta bi to moglo biti?
 
Da li su u obe baterije iste ploče, sa istom veličinom i brojem rupa? Drugo nema šta da prouzrokuje veći broj isejanih zrna na bateriji.
 
Nazad
Vrh