Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

@ acA cS prO

Aco, lepo si zamislio i uradio sistem za veštačko đubrivo na sejalici, ali imam zamerku: čini mi se da si nosače kutija napravio isuviše dugačke i da su kutije za veštak jako visoko, tako da je otežano njihovo punjenje i konstrukcija je slabija, mislim da bi nosači mogli biti bar upola kraći.
Ne zameri na sugestiji. Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Okrim je napisao(la):
@ acA cS prO

Aco, lepo si zamislio i uradio sistem za veštačko đubrivo na sejalici, ali imam zamerku: čini mi se da si nosače kutija napravio isuviše dugačke i da su kutije za veštak jako visoko, tako da je otežano njihovo punjenje i konstrukcija je slabija, mislim da bi nosači mogli biti bar upola kraći.
Ne zameri na sugestiji. Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
Hvala, inace to se isto nije svidelo mom caletu danas kad se sve namontiralo, tako da ce se sutra najverovatnije samo skratiti za nekih 10-15 cm videcemo kolko bude moglo :D
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

cicimoric je napisao(la):
Maxo da li su na svim Magicama tako siroki tockovi ili si ti tako narucio? Sa kojim traktorom ces da nosis sejalicu?
pa kod svih magicama su isti tockovi...nosicu sejalicu sa belarusom 1025 :D
Post je spojen: [time]1300709084[/time]
_________________________________________________
LACKOIGI je napisao(la):
@ Maxa

Jesi kupio i kompjuter s njim i koji?
nisam kupio kompjuter
 
Odg: Sejalica za kukuruz

21njgyf.jpg

Koliko se krecu imt pneumatske sejalice, polovne :sta:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Jedan prodaje pneumatsku sejalicu imt i ubedjuju ga da ne vredi vise od 500 eura al ne znam koliko on trazi za nju
 
Odg: Sejalica za kukuruz

gde bi mogao naci gredu za nodetku?treba mi 1m duzine.ocu da dodam jos dve baterije.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

jesu vrhunske al naspram nodet nemogu se porediti makar imale i kompjuter neseju ni upola precizno ko nodet :bravo:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

imam i ja slican nacin za zadnje baterije samo sto je hidrulicni na Maji prosle godine kupljena prva takva sa hidrulicnom gredom,jako dobra stvar zbog transporta lkada se seje 6 redova kukuruza pa to je bez uvlacne grede umetnost voziti
 
Odg: Sejalica za kukuruz

danas sam zavrsio hidrauliku za markire na olt-ovoj 4 reda i prepravio sam markire da budu slicni ko na maji inace sejemo sa fergusonom 539 sve radi klip je jednosmerni od prese claas qvandrantza dizanje pick up-a a ostalo je mojih ruku delo moram staviti slike
 
Odg: Sejalica za kukuruz

idklecin je napisao(la):
imam i ja slican nacin za zadnje baterije samo sto je hidrulicni na Maji prosle godine kupljena prva takva sa hidrulicnom gredom,jako dobra stvar zbog transporta lkada se seje 6 redova kukuruza pa to je bez uvlacne grede umetnost voziti
Sto je umetnost voziti :haha:
Video sam jednog na Zrenjaninskom putu kako tera Nodetku sa 8 redi, ali sam ga sto pre obisao sto je sigurno sigurno je.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

sigurno si ga lako obisao ,pa nije to za transport veliko je a sada i zakon regulise sirinu radnih masina
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pa obisao sam ga ja dosta lako, ali nisam mogao dok je on obilazio znakove da ih ne pokida, tada je zauzimao skoro ceo put.
A koja je sada zvanicna sirina radnih masina....? 3m zar ne...?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Jeste 3 m mislim,tesko je voziti tako siroke masine ipak ima danas u saobracaju svakakvih pa ces na kraju ti biti kriv jer si presirok
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Zrenjaninac gde si nasao parce koje ulazi u postojecu travelznu ili si ga sam napravio?
 
Nazad
Vrh