Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

stigla Nodetka 4 reda bice slike cim bude vremena kupljena kod Corica u Basaidu :ppozdrav: sad jos samo da nastavi :cool: pa cemo da vidimo kako sljaka! Imam u planu da kupim i kontrolu setve onu sto prati zrna a ne dali se ploca okrece pa dajte neka iskustva koji proizvodjac kolko para itd... :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ljudi ajde mala pomoc.Da li ima neko hidraulicni prebacivac markira za OLT?Kako to funkcionise i da li se isplati ulagati u tu spravu 250E
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Jaroslav85 je napisao(la):
Ljudi ajde mala pomoc.Da li ima neko hidraulicni prebacivac markira za OLT?Kako to funkcionise i da li se isplati ulagati u tu spravu 250E
Ja to planiram da ubacim ako bude istina, ali zar ne radi na vazduh....?
Bilo je na najlonu u NS-u i mislim da je bilo 200e da li si i ti video to....? :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

miroslav k je napisao(la):
na 4 rednu ti to netreba,
Zasto mislis da ne treba....? :cao:
Ja iskreno stalno drzim oba markira spustena i nikada nisam imao problema oko zagrcanja reda, jer je sve uvek isto nicalo, ali eto mozda cu ubaciti to da mi ne pametuju komsije zasto stalno drzim oba markira spustena :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Jaroslav85 je napisao(la):
Ljudi ajde mala pomoc.Da li ima neko hidraulicni prebacivac markira za OLT?Kako to funkcionise i da li se isplati ulagati u tu spravu 250E
Kupi dvosmerni hidraulicni klip i resi problem za 30 evra. Moze sutra i fotografija ako hoces.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

2yn0zyc.jpg
ny7kw2.jpg
Dvosmerni klip ako na traktoru imate dva izvoda za kipovanje a ako imate samo jedan onda moze i jednosmerni klip stim da se kraj njega stavi jaka opruga (feder) koja ce vratiti klip i podici markirant kad "raspustis" hidrauliku.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ovaj sistem je dobar,pogotovu na traktorima koji imaju izvod hidraulike zavistan od poluga kao na IMT jer potpuno automatski odradi prebacivanje markera kao i njihovo podizanje dok je sejač podignut
dm4dgi.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Montoya ajde pojasni jos ovaj sistem.Oces da kazes kada je masina podignuta onda su i oba markira podignuta?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

da kada je sejalica podignuta oba markera su podignuta, ne baš u transprtni položaj ali oko 40%,kada spustiš sejalicu jedan se spusta a drugi ostaje gore
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Gde ima to da se nabavi?Ili je rucni rad?Ja sam hteo na vazduh da napravim pa kad zavrzim pravac dignem sejalicu i u kabini okrenem ventil i vazdusni klip odradi posao
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Moj rodjak je napravio sistem sa dva lanca koji se zakače na donju vuču od traktora, pa kad spusti sejalicu spuste mu se oba markera, a kad digne lanac se zategne i podigne ih.
 
Nazad
Vrh