Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Ako nemaju skidace blata i zemlje bices u problemu jer kad se navataju izdizu sekciju i ne seje vise na istu dubinu.To kazem jer ja sam na beker originaj nemacki pravio te skidace prosle godine.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

srdjan žorž je napisao(la):
Ako nemaju skidace blata i zemlje bices u problemu jer kad se navataju izdizu sekciju i ne seje vise na istu dubinu.To kazem jer ja sam na beker originaj nemacki pravio te skidace prosle godine.
a oni veliki gumeni su mekani , kao izduvani ,upravo iz razloga da ne bi lepili blato, neki ljudi se prevare kao bolje ce nagazavati pa ih naduvaju i time sebi naprave problem....
 
Odg: Sejalica za kukuruz

almex spustio cene gaspardo sejalica.... ali i na te cene se još malo možete cenkati.... http://www.almex.co.rs/

Nego čitao ovu temu od a do š i ima raznih mišljenja, ali opet ću da pokrenem detalj...

Hoću da uzmem MAJU 6r sad da li sa diskovima ili raonim ulagačima?

Mnogi mi kažu da su skidali diskove kada je bilo malo vlažnije zemljište...

Hajde opet, preporučite...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

andric1609 je napisao(la):
srdjan žorž je napisao(la):
Ako nemaju skidace blata i zemlje bices u problemu jer kad se navataju izdizu sekciju i ne seje vise na istu dubinu.To kazem jer ja sam na beker originaj nemacki pravio te skidace prosle godine.
a oni veliki gumeni su mekani , kao izduvani ,upravo iz razloga da ne bi lepili blato, neki ljudi se prevare kao bolje ce nagazavati pa ih naduvaju i time sebi naprave problem....
ma i moji su bili mekani ali setise prosle godine kako su ulagaci vadili vlaznu zemlju.Probaj ali ja ne verujem ako je suvo ok.ali ako je vlazno trcecim korakom ce da napravis skodace.pozdrav i nazdravlje lepom vremenu.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mcbaycow je napisao(la):
almex spustio cene gaspardo sejalica.... ali i na te cene se još malo možete cenkati.... http://www.almex.co.rs/

Nego čitao ovu temu od a do š i ima raznih mišljenja, ali opet ću da pokrenem detalj...

Hoću da uzmem MAJU 6r sad da li sa diskovima ili raonim ulagačima?

Mnogi mi kažu da su skidali diskove kada je bilo malo vlažnije zemljište...

Hajde opet, preporučite...
Ja licno sejem bez diskova,nikad ih nisam ni imao i ide dobro ali mislim da ih nabavim zato sto mi se cini da sa diskovima ide bolje.A moj savet ti je da ne uzimas one gumene nagazne tockove nego ona dva metalna.Kukuruz izlazi dva dana ranije provereno 100%.Video sam parcelu gde su radile dve MAJE sa razlicitim nagaznim tockovima to je izgledalo smesno svakih 6 reda je falilo a proveravanjem dubine setve je ustanovljeno da su sejale na istoj dubini.A kod setve repe najmanja kisica ce da ti napravi pokoricu i oteza ravnomerno nicanje.Mislim da ti gumeni tockovi vise izgledaju lepo nego sto su korisni.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Hvala, na savetima, kod mene u mom kraju ima mnogo maja i većina ima gumene točkove, i svi su prezadovoljni.....

Baš si me sad zbunio.... imaju ljudi maje sa gumenim i kada kupuju još jednu opet uzmu sa gumenim točkovima. Da nisi ti pomešao, pa da ona sa metalnim točkovima ima kasnije nicanje:haha:

Ali ako su dubine 100% bile iste onda ti moram verovati, u slučaju da sigurno nisi pomešao...


A šta ćemo sa vlažnim zemljištem, i skidanjem diskova:haha: Onda bolje raonik i napred, i još ostane novaca....
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pa niko mi se nije zalio na diskove samo hocu da ti kazem da moze i bez njih jel i ja radim bez diskova a cena im nije bas mala to mozes uvek da dokupis i namontiras ako zelis i ako bude potrebe.A sto se tice nagaznih tockova 100% je tako zato sto su mi bili ponudjeni skoro besplatno jel su oni menjali na toj sejacici i stavili ona dva metalna.U pitanju je jedna zadruga pa je to jedan poznanik hteo da donese nako ispod ruke 2008 god. a 2009 sam imao problema sa nicanjem moje repe gde je sejala ta sa gumenim tockovima,drugi mi je sejao posto je moja 4 reda, palo malo kise i to je bila katastrofa u poredjenju sa komsiskom repom koju je on sam sejao MAJOM sa dva nagazna tocka veruj mi bilo me sramota,ta ista kisa koja je pala uopste nije imala uticaja na nicanje njegove repe.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

OK, hvala ti na iskrenom odgovoru, raspitaću se još oko njih i ako bog da onde će stići ta sa dva metalna.... hvala još jednom :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

srdjan žorž je napisao(la):
andric1609 je napisao(la):
srdjan žorž je napisao(la):
Ako nemaju skidace blata i zemlje bices u problemu jer kad se navataju izdizu sekciju i ne seje vise na istu dubinu.To kazem jer ja sam na beker originaj nemacki pravio te skidace prosle godine.
a oni veliki gumeni su mekani , kao izduvani ,upravo iz razloga da ne bi lepili blato, neki ljudi se prevare kao bolje ce nagazavati pa ih naduvaju i time sebi naprave problem....
ma i moji su bili mekani ali setise prosle godine kako su ulagaci vadili vlaznu zemlju.Probaj ali ja ne verujem ako je suvo ok.ali ako je vlazno trcecim korakom ce da napravis skodace.pozdrav i nazdravlje lepom vremenu.
[/quote
Sve je moguce a sobzirom da jos uvek ima snega na njivama verovatno ce biti kaljava setva...
Nazdravlje :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Barbu je napisao(la):
Treba mi pomoc!Molim vas dali zna neko gde ima da se kupe pune gume za pneumatsku sejalicu OLT cetvororednu za kukuruz!
Unapred hvala!
Ja sam kupio pre 3 god u prodavnici Ferguson u Pancevo...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Zna li neko gde ima da se kupe ploče za soju od 36 rupa za bekericu. :sta:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kupio sam polovnu Nodet sejalicu ali bez ploca, fotografije cu da postavim malo kasnije.
Koje ploce trebaju za suncokret a koje za kukuruz sa koliko rupa i koji je precnik rupe
Neki savet posto sam do sad sejao sa mehanickom olt
Pozdrav iz BANATA
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Evo i moje ponove

jb6afd.jpg


30xaqyt.jpg
 
Nazad
Vrh