Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Maja sa dva reda rupa seje soju bez problema, kad sam je pojacao do kraja na 8 redova od 400m bacila je oko 40 kg soje.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Li Can@ Fino, fino ::svaka cast:: Jos samo da kazes kako ste posle posejanih 8 redova odlucili da ostatak soje prodate, jer- isplativije je tako. Dobro je i sto ste tako brzo i efikasno odreogovali, da sejalica ne povuce fals vazduh pa posle treba luftirati i ko zna sta jos... :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Nismo znali, covek koji dugo radi sa sejacicom mi je rekao da slobodno pojacam do kraja. Samo sto on na staroj nodetki ima 12 polozaja na menjacu, a na maji 20.
Kad je krupnije zrno vise moze da poseje. Nasuo sam pun dzak od 50 kg. Po mojoj proceni je ostalo oko 10 kg.
Gde je vise posejala bila je bolja soja.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ima li neko iskustva sa novim majevicinim sejalicama (LARA)?
sa plavim kutijama i plasticnim setvenim aparatom....Ja sam kupio jednu pre 2 nedelje pa me interesuje da li neko ima iskustva?
Post je spojen: [time]1298552236[/time]
_________________________________________________
103a16p.jpg

evo slike
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Je l' zna neko gde se kod nas mogu naci polovne sejalice,mascar,monisem ili gaspardo....te strrane bolje? Ako neko zna coveka ili neki sajt,ako moze u poruci da mi posalje? Hvala!
Inace imam node sejalicu 4 reda,ima dosta godina,a sad radim vise zemlje,pa bi mi trebala neka bolja,a i ovako je dosta komplikovana,msm preko kardna ide ....bio bih vam veoma zahvalan ako neko zna ili ima cak to sto trazim :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sa kojim pločama bi treba da se seje Pioneer B23? Radi se o mehaničkoj OLT sejalici sa plastičnim pločama. Nisam ga do sada sijao, pa ne znam koliko je krupno sjeme.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

nikola indjija je napisao(la):
U cemu je razlika izmedju MAJE i LARE?
razlika je u setvenom aparatu koji je plasticni kod lare a metalni kod maje mada moze da se stavi metalni i na Laru.Druga razlika je u kutijama koje su kod Lare vece i stane 12 kg vise semena, treca razlika je sto nema one cevi za vazduh gore kao kod maje nego creva idu direktno u setveni aparat, lara je laksa oko 50 kg ali to se nadoknadjuje vecom kolicinom semena zbog vecih kutija i razlika je sto su pogonski tockovi kod Lare napred a ne nazad kao kod maje.. ali duplo je jeftinija...
Post je spojen: [time]субота, 26. фебруар 2011. 05:11:05 CST[/time]
_________________________________________________
srdjuanzorz je napisao(la):
andric1609 je napisao(la):
stiv je napisao(la):
Da li je to za repu, i koliko para si je platio:haha: :ppozdrav:
moze i repu i soju samo se raonici zamene i naravno ploce,
izasla me je 390000din, jos ako dobijem i povracaj bice extra..... :D
Imas povracaj od 30% pogledaj u temu subvencije u poljoprivredi.

Znam ali to je pod znakom pitanja jer cujem da je drzava ukinula subvencije na traktore a za prikljucne masine jos nisu odlucili mada jos nije donesena uredba ni za jedno.
Cekam da prodje 31mart onda cu podneti zahtev za povracaj ...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pa jesi ti kupio po subvencionisanoj ceni 20% ministarstva ekonomije ili po punoj ceni šta su ti rekli kad si kupovao?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Po subvencionisanoj , zato je 392000 tacno izasla, ali tih 20% drzava daje fabrici, nisam siguran da jos na nju ja mogu dobiti 30% kao reg.poljoprivrednik, pokusacu nadam se da ce moci...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

andric1609 je napisao(la):
Po subvencionisanoj , zato je 392000 tacno izasla, ali tih 20% drzava daje fabrici, nisam siguran da jos na nju ja mogu dobiti 30% kao reg.poljoprivrednik, pokusacu nadam se da ce moci...
Ako se bude davalo povracaj dobices sigurno...
 
Nazad
Vrh