Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

srdjan7 je napisao(la):
ĐANI je napisao(la):
Hvala na odgvoru. Sa 70 rupa koliko najmanje kg po lancu i naj vise seje soju. :D
Post je spojen: [time]1297314246[/time]
_________________________________________________
Bas su jako skupe :spavam:
za soju ako sejes na 70 kao mi nije dovoljno,jer seje od 3 cm na dalje.narucen iz majevice poseban manji zupcanik koji dozvoljava setvu od 1.9 do 3cm.ali oko 2.5 cm je najbolje. :ppozdrav:
koji manji zupcanik
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ide na menjac,tako da se dobije potreban br obrtaja za zeljene razmake.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Mnogo posla oko sejalice da menjaš zupčanik svaki čas lepo kupiš ploče od 120 rupa,skidače semena digneš do kraja i udri,ako seješ kao ja na 70cm,e sad zaboravi koji broj na menjaču mislim da na B-4 iseva oko 50kg po jutru :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

nikola ilic je napisao(la):
Mnogo posla oko sejalice da menjaš zupčanik svaki čas lepo kupiš ploče od 120 rupa,skidače semena digneš do kraja i udri,ako seješ kao ja na 70cm,e sad zaboravi koji broj na menjaču mislim da na B-4 iseva oko 50kg po jutru :cao:
Na majevicu ili nodet.Mi pricamo o maji
 
Odg: Sejalica za kukuruz

nikola ilic je napisao(la):
Izvinjavam se,nepratim od početka,pisao sam o nodet.
oltova da,tako i sejemo...maja ne,jer moze samo jedan red rupa. :bravo:
Post je spojen: [time]1297541801[/time]
_________________________________________________
za vlasnike majevica-narucili smo ulagace iz majevice,stiglo sitijem,ali su plici od ovih na sejacici za verovali ili ne 3 cm i strasno su debeli na zavrsetcima gde trebaju da seku zemlju!zvali ih,oni kazu to je to-kako to je to kada originalni ulagac je 6.5 cm,a ovaj 3.5?koliko je kod vas dubina ulagaca? ::lose:: :sta:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ja soju sejem sa plocama sa dva reda rupa. i na mojoj maji su raonici pojedeni do kraja trebalo bi ih zamenuti za ovu sezonu,ali ako su fabricki losi negine im navarivanje.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ja soju sejem sa nodetkom 8 reda na 50 cm 72 rupe na ploci na 4.20cm menjao sam gornji lancanik i stavio sa16 zuba i vidim ide super vec 6godina :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

srdjan7 je napisao(la):
nikola ilic je napisao(la):
Izvinjavam se,nepratim od početka,pisao sam o nodet.
oltova da,tako i sejemo...maja ne,jer moze samo jedan red rupa. :bravo:
Post je spojen: [time]1297516601[/time]
_________________________________________________
za vlasnike majevica-narucili smo ulagace iz majevice,stiglo sitijem,ali su plici od ovih na sejacici za verovali ili ne 3 cm i strasno su debeli na zavrsetcima gde trebaju da seku zemlju!zvali ih,oni kazu to je to-kako to je to kada originalni ulagac je 6.5 cm,a ovaj 3.5?koliko je kod vas dubina ulagaca? ::lose:: :sta:
Jel ima diskove tvoja sejalica,jel ima na majevici razlike u ulagacima?Da nisu za repu?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ama jok,na izgled su identicni,samo sto su plici za 3 cm,zvali fabriku,oni kazu to je to-nema dublji!Pa pametnjakovici pravi...sta treba posle 30 lanaca da menjam ulagace u sred sezone da bi oni redovno prodavali njihove ulagace? :zli: :zli: :zli:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Imam jedno pitanje, jel mogu naknadno da se ugrade depozitori za djubrivo na Nodetku , i imali gde da se kupe ?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Dragan18 je napisao(la):
Imam jedno pitanje, jel mogu naknadno da se ugrade depozitori za djubrivo na Nodetku , i imali gde da se kupe ?
depozitore original nodet dobro očuvane imaš u Debrcu kod Šabca ali ih prodaju samo uz sejalicu
trebao si možda otići do njih pa videti možeš li se šta dogovoriti
 
Odg: Sejalica za kukuruz

pa jos nisam trgovao sejacicu , zavisi koliko ce ::novac:: da pretekne (ako uopste pretekne) ovo je cisto radi informacije ! HVala puno drugari :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Da li neko zna gde ima da se nadju gumeni nagazni tockovi zaoltove pneumatske sejalice, kakva su iskustva u radu, da li postoje cistaci na tim tockovima. Kako im se krece cena?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Lord Ogy je napisao(la):
Da li neko zna gde ima da se nadju gumeni nagazni tockovi zaoltove pneumatske sejalice, kakva su iskustva u radu, da li postoje cistaci na tim tockovima. Kako im se krece cena?

Imas na najlonu donosi covek, ima sve komplet po ps standardu....ali cena jednog je 250e
A kada se malo bolje zagledas i skines kao je napravljeno mozes i sam to da napravis i nece te izaci vise od 60-70e komada...
Ako budem isao u nedelju, slikacu pa cu postaviti slike da vidis :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

SaleCar je napisao(la):
Lord Ogy je napisao(la):
Da li neko zna gde ima da se nadju gumeni nagazni tockovi zaoltove pneumatske sejalice, kakva su iskustva u radu, da li postoje cistaci na tim tockovima. Kako im se krece cena?

Imas na najlonu donosi covek, ima sve komplet po ps standardu....ali cena jednog je 250e
A kada se malo bolje zagledas i skines kao je napravljeno mozes i sam to da napravis i nece te izaci vise od 60-70e komada...
Ako budem isao u nedelju, slikacu pa cu postaviti slike da vidis :ppozdrav:
Slikaj pa stavi da bacim oko, inace neka iskustva kako su se pokazali
Nude mi kod nekog lika da mi urade samo te zadnje nagazne tockove po 120e komad, a ne mogu da vidim kao to izgleda.
Pa reko da se raspitam prvo ovde
 
Nazad
Vrh