Pneumatske sejalice za kukuruz

Hvala svima, posudio sam od kolege ploce za suncokret, sutra sejanje.
Usput, danaslji "defekt"
5b49d8da7c6c562c9fd23fc6c86ddff6.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Te iz Plamet nisu ni prineti ovima iz Metalorada-a

Gledao sam na vašaru Metalorad-ove ploče, štand pored je bio Plamet, tako da sam mogao skoro direktno da ih uporedim. Metalorad-ove ploče su od debljeg materijala, meni su se činile čak previše robustne i tvrde. Naravno, spram kvaliteta ide i cena, Plačmet ploče su 800 din a Metalorad 1250 din.

Nekako mi se najviše sviđa materijal od koga ploče pravi Živko iz Ekopana. Pored toga on rupe ne buši na presi već ih, po njegovim rečima, laserski pravi. Od njega sam i ranije uzimao ploče i bile su odlične, tako da sam i sad od njega naručio jednoredne ploče za soju od 84 rupe. Ploče su juče stigle (nisam još ni raspakovao paket), 1000 din komad...
 
Trpe neku veliku silu pa moraju biti tvrde , debele ....?

Vise ni rupa nije rupa , nego sad je za setvu bitan i alat kojim je izbusena

Sta sve prodavci nece pricati da bi nam zamazali oci.
 
Pozdrav kolege,
Molim vas za informaciju na koje lancanike menjaca sejete soju, u pitanju je majevica-maja i ploce 70 rupa.
Zeleo bih da mi baci 50-55kg po jutru.
 
Ima li negdje u Novom Sadu da se kupe ploce za Nodet? Danas pogledao kad ono ploce sa 33 rupe. Koje ploce kupiti sa 22 ili 27 rupa, sa kojim plocama je precizniji raspored zrna?
 
Poslednja izmena:
Gledao sam na vašaru Metalorad-ove ploče, štand pored je bio Plamet, tako da sam mogao skoro direktno da ih uporedim. Metalorad-ove ploče su od debljeg materijala, meni su se činile čak previše robustne i tvrde. Naravno, spram kvaliteta ide i cena, Plačmet ploče su 800 din a Metalorad 1250 din.

Nekako mi se najviše sviđa materijal od koga ploče pravi Živko iz Ekopana. Pored toga on rupe ne buši na presi već ih, po njegovim rečima, laserski pravi. Od njega sam i ranije uzimao ploče i bile su odlične, tako da sam i sad od njega naručio jednoredne ploče za soju od 84 rupe. Ploče su juče stigle (nisam još ni raspakovao paket), 1000 din komad...
Zivko ima dosta kvalitetne delove, ploce I u majevici rade laserom I bude mnogo bolje nego pre dok su stancali presom nema ostrih ivica
Pricao Sam skoro sa Zivkom, imam slepe ploce original Nodet bez rupa takve kupljene 78g sa masinom , vec mi je radio jednu garnitiru na 9 rupa za krastavac, a sad bih drugu bas na 88rupa za soju imam od 72 tu se menja lancanik kvacila, imam od 120 te mi se ne svidjaju al ajde da probam I 88 pa sta bude

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Hvala, sutra zovem. Koje sad da kupim sa 22 ili 27 rupa? Ima li jos neko semu za gnojivo, da znam kako da podesavam, fali mi ta stranica. I je li tacno da ne moze posijati sa pravljenim plocama kao sa orginalnim?
 
Ovo malo nerazumem kakve veze ima broj rupa na ploči sa preciznošćom setve???:sta:
Naravno da ima veze, Sto veci broj rupa sporije se ploce okrecu, bolje hvata seme .Upravo iz tog razloga imt sejalica je imala najgori sklop uvek jer ima ploce sa 18 rupa.Prebrzo se okrecu i slabije hvataju seme.Napravio sam ove god za imt sa 24 rupe pa cu videti razliku.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li je neko probao na nodetku da postavi opruge koje bi povecale potisak baterije na zemljiste?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: KTM
Nazad
Vrh