Pneumatske sejalice za kukuruz

Da ucinak je vidljiv,ja sam isto tako ali na 6 redi,e tu se tek vidi ucinak.
U s.repi na pravoj duzi sam krug obilazio za 7 minuta, ovde ce ici jos brze, tako da bi trebalo uz vreme potrebno za sipanje djubriva (nekih 15 ak min) da dnevni ucinak da bude dosta dobar.
 
5x70
akik2h.jpg

Dao si mi dobru ideju ne bi vise morao skupljati traktor sa 2m
 
imam pitanje nikad nisam sijao suncokret a u planu je za ovu godinu, pa me zanima na koju dubinu se sije?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Interesuje me u vezi sejalica koji su bolji i kod kojeg šta je mana i prednost. Diskosna niska, diskosna visoka ili sa raonikom da kažem klasična. I dali razlika u ceni ima razlike i u kvalitetu ili samo od naziva i uvoznika npr. Ozden Cansa Sakala ili nešto drugo. Svi prodavci se štite tima da je njihova sejalica kopija Gašparda i ništa ne zaostaje za orginalnim. Meni najviše se sviđa Sakala jer je dosta prost a dosta je masivan jedino što je dosta teži od Ozdena možda za nekih 300kg.
 
nodet sejalica za kukuruz,danas mi nije htela jedna baterija da se zabravi u polozaj za transport,....jel zna neko jel ima neka ,,caka,, i da li se moze tako ne zabravljena da koristi u transportu,da je u polozaju za sijanje a da se transportuje,...
 
Obrati pažnju dole kod preklopnika (za transportni/radni položaj) da li je sve u redu. Vidi kako je na ostalim baterijama pa uporedi. Može da pukne onaj lim, ode klin, da ne nagađam.

Možeš da voziš u takvom položaju ali ne bih ti preporučio. Baterija dosta nisko visi, radi na opruzi itd... Ja tako idem samo u okviru jedne njive i oprezno.
 
nodet sejalica za kukuruz,danas mi nije htela jedna baterija da se zabravi u polozaj za transport,....jel zna neko jel ima neka ,,caka,, i da li se moze tako ne zabravljena da koristi u transportu,da je u polozaju za sijanje a da se transportuje,...
Dok sam sejao sa T40 a bio sam mali 10_13g nisam dizao baterije nisam imao snage, a on je toliko visoko dizao da nije bilo problema da zapnem negde,cak Sam I markire drzao oba spustena dok sejem a imao sam slucaj da zabravljena podignuta baterija iskrivi ovaj sraf gde ja feder onu stanglu kad otskoci na rupu u transportu, jbg

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Drustvo, po prvi put u sejem suncokret, resio sam da eksperimentisem, do sad ja i komsija smo sejali sa nodetkom samo kukuruz, e sad, cuo sam da posroje posebne ploce za suncokret. Mi imamo samo ploce za kukuruz, a mene interesuje da li bih morao da kupim ploce za suncokret i u cemu je razlika izmedju njih?....
Izvinjavam se na mozda malo glupom pitanju...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Razlika je u veličini rupa manji promer ide za suncokret, i obično ih ima manje (22 za kukuruz, 18 za suncokret).
 
Razlika je u veličini rupa manji promer ide za suncokret, i obično ih ima manje (22 za kukuruz, 18 za suncokret).
Hvala kolega na odgovoru, reci mi samo da li bi mogle ove da posluze trenutno, mala povrsina je u pitanju?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Može, obrati samo pažnju na skidače semena. Sa širim rupama je veća verovatnoća da povuče dva semena.
 
Hvala svima, verovatno cu uzeti original za suncokret od kolege, da se posluzim (danas sam saznao da covek ima) pa cu za sledecu godinu kupiti ako budem sejao opet.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh