Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Imam praistorijsku OLT mehaničku sejalicu za kukruz sa 4 reda, i ona ima plastične ploče i plastične izbijače, pa mi to pravi velike probleme u sjetvi (troši se, puca, krivi...novi plastični dijelovi su sranje).

Jel zna neko mogu li se na ovu sijalicu postaviti doboši za kukuruz sa metalnim mehanizmom za sijanje(metalna ploča, metalni izbijači) jer sam to rješenje vidio na par sijačica u mom kraju, isto neke praistorijske, niko ne zna ni koje su marke.

Ako neko mozda ima taj mehanizam, posebno za prodati, bio bih zahvalan za informacije.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Drugar uzeo novu majevicu šestorednu.Sam priznao da je raspored lošiji nego kod moje nodetke.Ja baš i neku razliku nisam video ali on je "picajzla" pa valjda jeste.Na proleće hoće da uzme još jednu ali ovoga puta kaže samo nešto na tipu nodetke dolazi u obzir.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

diklofen je napisao(la):
Drugar uzeo novu majevicu šestorednu.Sam priznao da je raspored lošiji nego kod moje nodetke.Ja baš i neku razliku nisam video ali on je "picajzla" pa valjda jeste.Na proleće hoće da uzme još jednu ali ovoga puta kaže samo nešto na tipu nodetke dolazi u obzir.
Ajd ga bas pitaj o manama te majevice , pa prenesi ovde :cao: Nisam do sada nikoga sreo ko kudi majevicu, uglavnom ljudi prodaju svoje stare nodetke i pazare majevicu
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Nisam do sada nikoga sreo ko kudi majevicu, uglavnom ljudi prodaju svoje stare nodetke i pazare majevicu
[/quote]




ni ja nism čuo daih neko kudi,baš ih ima dosta u selu i u okolini
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Majevickine sejalice mislim na one sa diskosnim ulagacima se nemogu porediti sa nodetovom sejalicom bolje su maje to ko god vise seje moze se uveriti,tu nema sta da stojis da menjas zupcanike,stifne samo teraj vece kutije za seme i da nenabrajam jos sta sve je bolje reseno :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Maja je licencncirana od nodeta tj kuna.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

nadam se da su dobre mi smo ove godine prvi put kupili sejalicu za kukuruz. da ne bi bilo ::lose::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Šta ja znam o čemu se radilo pa da on to tako izjavi.Još mi je i njegov radnik rekao kao su bili da upoređuju i kako su oboje došli do zaključka u korist nodetke.
Verujem da uticaja ima i setva sa rujom od 10-11km/h naspram 539 i 6km/h.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Brzina ima svakako uticaja na setvu,evo jednog primera moj drug radi u mk komercu seje repu sa kuhn sejalicom koja je ista kao nasa maja kaze da nikada ne prelazi brzinu od 5km/h,a kada nama neki drugi seju repu seju 7 i vise km/h normalno je da ce bolji raspored biti kada se sporije seje.Ja kada sejem,a nesejem puno 50kj koje soje i kukuruza nemam potrepu da forsiram i imam dobar raspored zrna sa majom
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Verujem da uticaja ima i setva sa rujom od 10-11km/h naspram 539 i 6km/h.
Svaka će pri toj brzini napraviti grešku, ali da razjasnimo neke stvari:
Ljudski faktor i loše konstruktivno rešenje ne može da se upoređuju
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Mislim da kada je prvom(brzi) na 1500 o to dođe oko nekih 6km/h.Isti broj obrtaja II(brzi) brzinom je oko 9 km/h.Naravno sve je to zavisno i od veličine tj. obima guma.Ovo je za standardne.
Neko seje I na većem broju obrtaja,a neki teraju II na manjem broju obrtaja kako bi smanjili brzinu.Mnogo je tu mogućnosti ali mislim da je setva od 6-7 km/h sigurna stvar.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pa to ti trebaju odgovoriti "OVI" što sve objašnjavaju sa naučne strane.
Ja imam novu nodetku i sejao sam od 1200 do 1500 obrtaja i razlike u setvi nije bilo.Naravno što je sejalica novija i boje utegnuta možeš na manje obrtaja ali što je starija i samim tim pohabanija(plastični zaptivači) poželjniji je na većim obrtajima tj. na 540 ob kardana.
Jednostavnije nisam mogao.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Drago mi je što Vi imate Monosem sejačicu, ali nije bilo u pitanju šta Vi imate, nego ona kombinacija da je Maja kombinacija Nodet Monosem.
 
Nazad
Vrh