Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

sinisa1979 je napisao(la):
povrat od min.ekonomije se odmah odracunao u fabrici. mada su ispali p.... da ne kazem gejevi! sa tim popustom su se oglasili tek pocetkom avgusta tako da ko je pre uzeo dobio je samo 40% od min.poljoprivrede a ovih 20% od ekonomije prc! nije fer prema ostalima!


ja sam kupio četvorednu sa diskosnim ulagačima u Maju pa zato pitam ,jer od nikog drugog nisam čuo da je dobio tih 20%
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Zašto nisu dobre usitnjene parcele
34htcn6.jpg
:cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kad izadješ na kraj njive podigneš, pa okreneš točak od svake da vidiš da li seje... :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ovoliki zahvat je dobar recimo za kolonizaciju Marsa ili neke druge planete :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ovo ću ja da kupim kada budem imao para i nebudu mi trebale i u jednom prohodu posejem celom selu.
sorry za off.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ma prakticna stvar :osmeh: pospesuje zaposlenost. Tom cudu dok se napune baterije, dok okrene ja zavrsim setvu,prskanje i pocinjem spartanje :haha:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ma da šta oni znaju
propašće oni moliće nas za parče hleba

al do tada nama d.pe zvoni
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Da li je neko ponosni vlasnik ovakve sejalice becker ,i ako može da mi kaže malo preciznije svoja iskustva i zapažanja kako se pokazala.Hvala

r9pwtg.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

markokurjega je napisao(la):
Da li je neko ponosni vlasnik ovakve sejalice becker ,i ako može da mi kaže malo preciznije svoja iskustva i zapažanja kako se pokazala.Hvala

r9pwtg.jpg
sumnjam da je to ko kupio jer je skupa kao đao
u principu je ista kao i stare bekerice
ima nekih tehničkih poboljšanja,kao npr. jednostruka greda,ležajevi na pogonskoj osovini umesto biksni,olakšano rukovanje menjačem,ima providni otvor kroz koji se može videti ploča,bolji markeri,gumeni nagazni točovi....neka od tih poboljšanja ima i na seriji pre ove
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pa nije baš skupa 4100 evra je puna cena bez subvencija ,a vidim da je "jo-jo" stavio agria da košta puna cena 430000 din,po mojoj računici.Pošto mi je čovek nahvalio da seje precizno na 10 Km na sat.itd pa me samo interesuje da li je neko ima da potvrdi priču.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

e pa onda su joj spustili cenu
prošle godine je bila oko 5000e bez elektonske kontrole koja košta ni više ni manje nego 1000e ali meri sve...
što se tiče preciznosti svaka kad je nova seje precizno imao sam bekericu i više je nebih kupio
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Tu Becker sejalicu skapaju kod nas(ne znam tacno gde)u Rumi na vasaru je bila jedna nova...cini mi se da je stajala 4500e.A u komsiluku kod mene firma uvoznik za Agromehanika i Ino prodaje tu istu ali navodno slovenacku za oko 5000e.Princip rada je isti kao na onim od pre 25 godina...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sklapa se u Beočinu i po priči sa čelnim ljudima firme ,kod nas se rade neke sitne dorade i sklapanje jer je uvoz za delove oslobođen carine a na gotov proizvod normalno postoji carina.Sve ja to znam samo me interesuje kako se pokazala u radu, da čujem od nekoga ko je običan zemljoradnik kao ja.Kad njih slušaš tu greške nema.A pogotovo me inetersuje jer su mi za one starije bekerice savetovali da izbegavam
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Imas na Google opsirni opis sejalice u radu...radjeno ispitivanje na poljoplrivrednom fakultetu u Novom Sadu.
 
Nazad
Vrh