Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

idklecin je napisao(la):
Majevica sa diskovima zakon nemoze joj ni olt,ni beker ni agria ni blizu :nono:
Slazem se,ali ako je zemlja malo vlazna lepi se na diskove. Ja imam majevicu bez diskova i proletos nisam imao problema dok su dolazili ljudi koji imaju sa diskovima da se zale kako ne mogu da seju,kazu zagusi zemlja na diskove!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

stiv zasto majevica nije na glasu kod vas? kish dali znas kolko je teska majevica?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

sinisa1979 je napisao(la):
stiv zasto majevica nije na glasu kod vas? kish dali znas kolko je teska majevica?
Imali njih nekoliko...i navodno se stalno kvarila,i ne znam baš detalje...ali sad nema ni jedne...a ima barem 50-60 sejalica u selu,a i u komšiluku nisam primetio..mislim na susedna sela :sta:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ni mi nemamo problema seje maja gde hoces nista se nelepi na diskove :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

idklecin je napisao(la):
ni mi nemamo problema seje maja gde hoces nista se nelepi na diskove :D
Ma vraga ne lepi.Ovog proleca kod nas skoro svi poskidali diskove.Pogotovo kod MAJE.
Monosem i Mater Macc sam video da seju sa diskovima. :sta: :sta:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mi smo kupili maju 6-to rednu ove godine hidro markeri teleskopski ram i mislim da je 860kg teska plus seme 6x25. zar nije dovoljna tezina za direktnu setvu? prosle godine smo hteli agriu 6 ali smo odustali. nekako izgleda jace i bolje napravljena maja... doduse i vise je para! ne znam videcemo kad pocnemo raditi
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Farmer Bob je napisao(la):
idklecin je napisao(la):
ni mi nemamo problema seje maja gde hoces nista se nelepi na diskove :D
Ma vraga ne lepi.Ovog proleca kod nas skoro svi poskidali diskove.Pogotovo kod MAJE.
Monosem i Mater Macc sam video da seju sa diskovima. :sta: :sta:
Pitaj nas kako nam je monosem sejalica sejala repu :nono:,na svakih 100m je podizao sejalicu
Post je spojen: [time]1292017650[/time]
_________________________________________________
U ostalom ko jos seje po blatu ::lose::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

sinisa1979 je napisao(la):
mi smo kupili maju 6-to rednu ove godine hidro markeri teleskopski ram i mislim da je 860kg teska plus seme 6x25. zar nije dovoljna tezina za direktnu setvu? prosle godine smo hteli agriu 6 ali smo odustali. nekako izgleda jace i bolje napravljena maja... doduse i vise je para! ne znam videcemo kad pocnemo raditi
Ako se sme znati koliko vas je izasla?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

naravno! njena puna cena je bila nekih 870 000 din a kada se sve odbije popust fabrike subvencije ministarstva poljoprivrede40% i ministarstva ekonomije20% izadje 515 000 sa pdv-om. doduse sabani za povrat novca su iskopali neki moj stari broj racuna iz banke i hteli poslati na njega umesto da su pogledali u predmetu se nalazila fotokopija racuna na koji treba uplatiti pare. tako da ocekujemo priliv sredstava inace da nije te greske vec bi pare legle na racun.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

sinisa1979 je napisao(la):
naravno! njena puna cena je bila nekih 870 000 din a kada se sve odbije popust fabrike subvencije ministarstva poljoprivrede40% i ministarstva ekonomije20% izadje 515 000 sa pdv-om. doduse sabani za povrat novca su iskopali neki moj stari broj racuna iz banke i hteli poslati na njega umesto da su pogledali u predmetu se nalazila fotokopija racuna na koji treba uplatiti pare. tako da ocekujemo priliv sredstava inace da nije te greske vec bi pare legle na racun.

kako ste ostvarili povraćaj od ministarstva ekomomije
 
Odg: Sejalica za kukuruz

spricer ladan je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
bio sam srećan kada sam je kupio još srećniji kada sam je prodao :haha:
sto :sta:
zato što je to prevaziđena stvar
imao sam 6 redi x 50 prvenstvano sam sejao soju,spora do zla boga 4 km/h je radna brzina
u kukuruzu i nekako ali nikad nisi siguran kako baca
kad sam uzeo nodet preporodio sam se
evo slike moje (bivše) bekerice
2djtelf.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

povrat od min.ekonomije se odmah odracunao u fabrici. mada su ispali p.... da ne kazem gejevi! sa tim popustom su se oglasili tek pocetkom avgusta tako da ko je pre uzeo dobio je samo 40% od min.poljoprivrede a ovih 20% od ekonomije prc! nije fer prema ostalima!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

"imao sam 6 redi x 50 prvenstvano sam sejao soju,spora do zla boga 4 km/h je radna brzina"
"bio sam srećan kada sam je kupio još srećniji kada sam je prodao"

Malo da pojasnim zašto sejalica Becker sejalica nepopularna kod naših poljoprivrednika.
Samo da napomenem da je bio veliki problem setve soje sa ovim sejalicama.Medjutim sada i za ove sejalice postoje ploče sa rupama u dva reda i da je brzina setve i u soji daliko veća nego što je bila.
Drugi problem je kod ove sejalice ako je seme tretirano nekim zaštitnim sredstvom koji se nagomilava u "ćelijama" (rupama) u setvenim pločama i seme više nemože da zauzme pravilan položaj.
Nabavka novih (originalnih) ploča je dosta velika investicija.
Loša podešenost mlaznice i pritiska (odnosno skidača viška semena) pa nema pravilan razmak semena u redu. :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kada bi se ispostovalo sve sto proizvodjac Becker sejalice preporucuje,mislim da bi sejalica radila kako treba.Ja sam prvi medju ostalima koji se toga ne pridrzava...Manometar razbijen,brzinu sejanja nikad ne gledam,ploce nisam skidao do sad(kukuruzne).pogonski tocak mi je bio okrenut kao na tratkoru(pogresno)...Na setvenim plocama sam imao nalepljenog Furadana od pre Hrista...E letos sam uradio jednu generalku na njoj...sad cu videti sta sam postigao..uz propisanu brzinu(6-8km/h) i pravilan nadpritisak(120mbr)bi trebala da seje kako treba..Zivi bili pa videli...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

probao sam ploče od 55 rupa (u jednom redu,neznam kako je uopšte tehnički moguće postaviti sa dva reda,za repu uredu ali za soju :sta:)ali nisam dobio zadovoljavajuće rezultate
Beker sistem najbolje funkcioniše u kukuruzu ali došava se i pored dobro spremljene i podešene mašine da hoće da brlja,baca nejednako ili preskače
ploče pred svaku sezonu obavezno skidati i čistiti a ako se seje puno (+100 kj)i u toku sezone
furadan i sl. izbegavati ili tretirati nekoliko dana ranije i obavezno dodati talk
 
Nazad
Vrh