Pneumatske sejalice za kukuruz

jel ima neko sto zna sta moze da bude problem na pneumatsku sealicu radi se oko vakuma te. vakum mislim da je solidan drzi zrno na plocama i pri najmali obrtaja tresem kucam ono ne pada ali tu se javlj drugi problem ne hvata zrna na sve rupe na plocu (disku). e sada me interesira sta je problem jel trebaju nove diskove ili sta god?

Promeni ploče,za kukuruz ih imaš dve vrste za krupnije seme ide sa većim rupama za sitnije sa manjim iskombinuj koja ide s pram veličine semena i rešićeš problem
 
Muku smo mucili sa KWS3381 i sa semenom koje je plocasto, nije okruglasto. Ili hvata po 2 semenke ili ne hvata nijednu jer je prekruno seme. Najbolje idu DKC fao 300-400, sitno seme i okruglasto.
 
sve to je dobro podeseno bar tako mislim remen sam zategnuo maksimum i opet isto hvata 5-6 zrna onda prazno a vakum cuje se kako vuce a kada povecam gas onda se javla teret tockovima a opet ostaju neke rupe bez semena. ova sejalica ce da me poludi
 
Tu je problem ploča sa sitnijim rupama vakum ne drži seme zato ostaju rupe bez semena
 
nema po 2 nikad ili mnogo retko a rupe su 4.5mm hvala vama trazicu diskove sa vecim rupama
 
Dali netko zna kako se seje suncokret i sirak sa Monosemom ??
Dali je skidač zrna uvijek fiksni i nije ga moguče podešavati,i kad se menja ploča za drugu kulturu treba i drugi skidač ??
I zašto ploča za kukuruz ima 2 reda rupa,dali i ploče za sirak ili suncokret moraju imati isto dva reda?
 
8Jnj7SZ.jpg


ako se radi o ovakvom modelu (starijem tipu sejalice )ovako izgledaju originalne ploce za suncokret sa skidacem koji ide u kompletu znaci kada se menja ploca menja se i skidac i on je fiksni ali radi ekstra posao kada nista nije osteceno inace ovakav komplet je prilicno skup nov bolje je nabaviti polovno

a postoji mogucnost i da se seje i sa peraja i skidac od kukuruza ali mora se staviti ploca sa manjim promerom rupe 2,5mm do 3mm i to radi lepo inace na ovaj nacin drugar radi vec nekoliko godina

po mom misljenju bolje je original ali ovo moze posluziti dok se ne nabavi povoljno

ja sam sa mojom sejao domaci pasulj 4 godine bas je bio dosta krupnog zrna sa plocama za kukuruz i odradila je odlicno bez i jednog problema
 
Poslednja izmena:
Posle sigurno deset i više godina otkrivena misterija zašto je jedna baterija trošila više semena od drugih !
Ako budete menjali konusno-tanjirasti par na nodetki ili oltovoj sejačici, obratite pažnju na broj zuba tanjirastog zubčanika.......




24 zuba bi trebalo inače da bude.........:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
E jbg koji treba da bude ovaj od 24 ili ovaj od 22 zuba?Kod mene sve 4 baterije jednako bacaju ali vise od onog sto pise na tabeli za stelovanje?
 
Konusni je tačno upola......... tj; 12 zuba


Tomo VS Obrati pažnju na broj zuba zubčanika koji je montiran na kandžastoj spojnici ( bicikli glava).....standard je 24 zuba a imaš i sa 16 zuba za one koji neće da kupe ploče sa više rupa da bi ostvarili željeni sklop.......:ppozdrav:
 
A da li i kod konusnog postoje zupčanici sa 11 zuba, mislim na ove metalne koji bi onda bio par sa metalnim tanjrastim? Hoću da kažem da ako se uzme u kompletu par metalni onda nema greške. Problem je samo ako se kombinuje plastični i metalni zupčanik...

- - - - - - - - - -

A kod bicikl glave, ona je sa 24 zuba, ali kad se rasklopi unutra je zupčanik od 16 zuba pa može da se iskoristi za ploče sa manjim brojerm rupa a da se ništa ne kupuje. Jedino što možda treba skratiti lanac...
 
Ja sam ga ove sezone mijenjao, pukao mi.. Nije mi odreagovao osigurac, bio je dosta jaci od ostalih osiguraca a kupljeni su svi zajedno ( odmah je zamijenjen drugim osiguracem) mokra zemlja zacepila sijacicu i slomi zupcanik.. Nije ni skup 11e..
 
Ja sam konusni i tanjirasti menjao u paru,oba su celicna.Cena za par je bila 2000 din.
 
Nazad
Vrh