Pneumatske sejalice za kukuruz

Imaš na kupujem prodajem firma iz Indjije mislim da se zove Nena szr ako ti nije kasno večeras dok dodjem kući pa ću ti poslati broj

Послато са 351D уз помоћ Тапатока
 
Sad cu probati da nadjem. Hvala.

- - - - - - - - - -

Da li na Bekerici ima jos nekog podesavanja za dubinu setve?
Ili samo oni tockovi nazad, qko se podignu ona ide dublje.
 
Imam je i ja nekih 4 godine, ako se lepo secam.. Samo gledaj da ima sto vise razlicitih ploca za razlicite kulture, jer osim ploca ima i mesingane mesace koji su skupi.. Ostale ide preko 3 lancanika i 2 lanca od bicikle, prosta, jednostavna i odlicna..
 
Koje je po vama najbolja sejalica za okopavine na našem tržištu , danas sam video jednu 8- redna al u prolazu i izgleda fenomenalno ,ali ne znam koje je marke , nisam smeo da gledam mnogo u tom pravcu jer su gazdine oči bile uprte u mene...a mene bilo sramota ,jer da gazda vidi da ja gledam reći će da sam ljubomoran , no stvarno koja je best No. 1 . ,a još zakačena za novim Džon -Dirom od 150 ks....fantazija ,ali dajte preporuku ,ja mislio da od Amazone nema bolje..ali .....
 
Imam je i ja nekih 4 godine, ako se lepo secam.. Samo gledaj da ima sto vise razlicitih ploca za razlicite kulture, jer osim ploca ima i mesingane mesace koji su skupi.. Ostale ide preko 3 lancanika i 2 lanca od bicikle, prosta, jednostavna i odlicna..
Ploče danas može da ti napravi domaća privreda, bez problema.
Mešači od mesinga, jesu skupi, mada oni se odvijaju pa ih mozes prebacivati na druge ploče koje imaš.
Ostalo, nema sta da se kvari.
 
Znam, pravili mi za kukuruz da budu sa duplo manjim brojem rupa da bi mogao da sejem preko 27 cm (max 54cm).. 15 evra po ploci.. Neznam jedino da li ti mesingani mesaci mogu na plocama npr za soju ili suncokret? Nisam nikad video komplet za soju...
 
E to, stvarno nisam znao.. Ja sam mislio da za svaku kulturu, pored ploce moraju i mesingani mesaci, tako da pomisao na takav finansijski izdatak mi zadavao bolove ispod dijafragme.. :) :)
Hvala ti puno za info..
 
Znam, pravili mi za kukuruz da budu sa duplo manjim brojem rupa da bi mogao da sejem preko 27 cm (max 54cm).. 15 evra po ploci.. Neznam jedino da li ti mesingani mesaci mogu na plocama npr za soju ili suncokret? Nisam nikad video komplet za soju...

nisi morao to da uradis mogao si jednostavno promenom lancanika da uradis ja sam uradio tako i sada imam vise opcija koje mogu da uradim za 5 minuta a ploce ostale iste sa 18 rupa kao sto sam i dobio kada sam je kupio i kostalo me oko 15e sve a ti si verovatno sa 18 uradio na 9 :ppozdrav:
 
Tacno, sa 9 rupa.. Izgledalo mi jednostavnije tako, nije nam bilo ni na kraju pameti da menjamo lancanike.. Prodali smo te ploce, jer kad sejemo nase na npr. 20 cm, onda mora da se stavi menja da seje na 10cm i mnogo se brzo okrecu ploce pa je postojala mogucnost da ne stigne da zalepi, pa smo ih prodali i vratili se na stare ploce....
 
nemoras menjati lancanike samo doradis na postojeci nosac i samo izvadis osigurac i okreces po potrebi i citas drugi red tabele inace lancanici dolaze od tomos apn 4 ili 6 uz manju prepravku a imas ih od 9 do 13 zuba ako te interesuje mogu ti slikati kako sam ja uradio vrlo jednostavno
 
Ma moze, nema veze, moze i preko 12 zuba,s tim sto napravis sam tabelu npr gornji veci -donji treci zupcanik dobijes rastojanje 25-26 cm itd
 
Nazad
Vrh