Pneumatske sejalice za kukuruz

Hoće kod plićeg spremanja ako je ravno oranje a kod zatvaranja ili spremanja i prvi i drugi put se išlo plitko . Nije to pravilo ali dešava se . Jel imaš kutije za djubrivo ? Hoće da krivuda kad se ulagači postave kako treba , a to je da djubrivo ide 5cm dublje od sjemena . Kod original olt raonika za djubrivo to je skoro nemoguće jer su uradjeni otanko i oće da se iskrive kad zaoru u cjelicu zemlju pa uglavnom ljudi stave pliće ili produže toplink osim kad se radi ko sebi.
 
Usluge radim kako ljudi lose rade pripremu strasno....jos ja mislim sta je sad utegnem spanere odpustim opet isto,u glavnom sejem sa utegnutim spanerima ali osetim da šeta masina bez obzira na markir znaci to je to....
 
KOd mene često budu krivudavi redovi ali namjerno to radim jer raonici za djubrivo idu na 10-12 cm dubine i zbog njih krivuda . Zato kod diskovnih ulagača , i sjetvenih i za djubrivo toga nema.
 
Da li neko ima ovakve tockice, kako su se pokazali...?
Hteo bih da pravim, cisto da idu umesto lanca nazad jer se svakako valja posle sejanja, pa me zanimaju neke okvirne dimenzije...?




 
Oltova pneumatska sejalica, kad mi se slomi zupcanik sa sitnim zubima(u kucistu dole), pre nego sto stavim novi moram da ga islajfujem malo(1-2mm), sa one strane koja ide ka ploci, da bi otisao vise unutra. U suprotnom ako ga stavim tako bez slajfovanja, on previse udje u zube sa onim aluminijumskim konusnim zupcanikom i ploca je jako tesko okrece, prakticno je ukocena.

Evo slika , levo je nov zupcanik a desno stari i vidi se koliko je stari islajfovan

I druga slika, sa konusnim zupcanikom

Znaci bez slajfovanja i skidanja dela supcanika, oni previse nalezu jedan na drugi.
Biksne su redovno menjane. Ovo mi se desava bez obzira gde kupio zupcanik, i na svaku bateriju. I oduzima mnogo vremena jer moram da dolazim kuci, ne mogu da menjam na njivi

Sta bi ovde moglo da bude problem, zasto da moram svaki plasticni zupcanik da kratim?:sta:
 
Gde si kupovao zupcanike? Najbolje je promenuti oba i to od istog proizvodjaca. Mi smo se sa tim mucili prosle godine dok nismo nasli kvalitetne.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kupovao na vise mesta, pijac, vasar, mbv, ovo se uvek desavalo sa plasticnim, gde god ga kupim on je prevelik, sada sam nasao kvalitetne plasticne koji ne bi trebalo da pukne kao onaj na slici, i njih sam morao da skidam.
Mozda na nodetovoj sejalici tu ima vise mesta u kucistu pa da ne pravi problem, a moja je oltova?

Gde ste vi nabavili vase zupcanike,moze i u pp?
 
Kupovao na vise mesta, pijac, vasar, mbv, ovo se uvek desavalo sa plasticnim, gde god ga kupim on je prevelik, sada sam nasao kvalitetne plasticne koji ne bi trebalo da pukne kao onaj na slici, i njih sam morao da skidam.
Mozda na nodetovoj sejalici tu ima vise mesta u kucistu pa da ne pravi problem, a moja je oltova?

Gde ste vi nabavili vase zupcanike,moze i u pp?

Ja sam prosle godine mjenjao na oltovoj na svim sekcijama , nije trebalo, ali kad sam kupio nove. Ne treba brusiti nista.
 
Danas sam ja radio isti posao,skoro od jutros,sve sam izmenjao zupcanike,osovine i neke caure na 6 redi oltovoj.Te podloske su glavna stvar,ako je kuciste istroseno malo,bilo dole u bateriji ili gore na pogonskoj,one se stavljaju da sve bude kako treba.Mozda kod tebe ima podloske ,samo se ne vidu od masti,ili sta ja znam,i kad hoces nov zupcanik da stavis moras uvek skidati malo ''mesa''.Ja sam na 3 baterije dole kod ploce imao tih podloski, i kad sam stavljao nove zupcanike morao sam i skinuti,jer kao sto kazes,previse se stegnu,i onda se jedva okrece.A bas sam na tome i gubio puno vremena,nikad ustelovati dobro,pogotovo gore u onim kucistima gde ti kardani dobijaju pogon,posto su neka kucista malo istrosena,bilo je muke ustelovati dobro,da ne bude tesno,a ni da ima lufta.
Mislim da ne bi trebalo biti problema cak i ako moras brusiti zupcanik,bitno je da kad sklopis sve,probas rukom okretati kardan,i mora ici lako,moze imati malo otpora,ali ne puno,i najbitnije da ne trza,primer pola kruga ide dobro i onda druga polovina trza,onda je vrlo moguce da ce ti bacati seme sa ploca,i naravno nesto ce puci kad tad.
 
Oltova pneumatska sejalica, kad mi se slomi zupcanik sa sitnim zubima(u kucistu dole), pre nego sto stavim novi moram da ga islajfujem malo(1-2mm), Sta bi ovde moglo da bude problem, zasto da moram svaki plasticni zupcanik da kratim?:sta:


Pre para nedelja smo kolega i ja remontovali jednu agriu........ na dve baterije nije moglo uštelovati zubčanike kao i kod tebe.......

Problem je u kućištu aluminijumskog zubčanika....

Skini jedno kućište, izbij stare čaure, i onda obrusi 2-3mm čelo kućišta sa one strane na koju ide čaura sa šeširom, tj; aksijalna čaura......

Time ćeš dobiti da ti se aluminijumski zubčanik "povuče" ka napolje i onda ćeš moći lepo podesiti uzupčenje konusnih zubčanika....

Ako nije dovoljno i dalje se zaglavljuju, još skini čelo kućišta....... nemoj da se plašiš ako skineš više nego što treba..........onda se lako podešava sa ubacivanjem žilet platni..........
Ako uradiš kako sam ti rekao i lepo ih uzubiš da ide lako i da ne koči stožer osovina kada je okrećeš rukom.........miran si narednih nekoliko stotina hektara ...........:ppozdrav:
 
Oltova pneumatska sejalica, kad mi se slomi zupcanik sa sitnim zubima(u kucistu dole), pre nego sto stavim novi moram da ga islajfujem malo(1-2mm), sa one strane koja ide ka ploci, da bi otisao vise unutra. U suprotnom ako ga stavim tako bez slajfovanja, on previse udje u zube sa onim aluminijumskim konusnim zupcanikom i ploca je jako tesko okrece, prakticno je ukocena.

Evo slika , levo je nov zupcanik a desno stari i vidi se koliko je stari islajfovan

I druga slika, sa konusnim zupcanikom

Znaci bez slajfovanja i skidanja dela supcanika, oni previse nalezu jedan na drugi.
Biksne su redovno menjane. Ovo mi se desava bez obzira gde kupio zupcanik, i na svaku bateriju. I oduzima mnogo vremena jer moram da dolazim kuci, ne mogu da menjam na njivi

Sta bi ovde moglo da bude problem, zasto da moram svaki plasticni zupcanik da kratim?:sta:
Ja imam ovakve zupcanike od mesinga sta tu ima da se skrati?To je sve isto.Kad se upakuje sve novo sa novim caurama mora da ide lagano kao bicikli.Mozda treba da promenis osovinu na koju nailazi taj zupcanik.Ili kad ga menjas mozda ti osovina ode unutra od nabijanja pa ti bude kratka nemozes civiju staviti pa moras da ga gulis?
 
Zdravo ljudi... Kupio sam proslog meseca pneumatsku sejalicu sa kutijama za vestacko djubrivo,i za par dana pocinjem setvu pa mi treba pomoc oko stelovanja sejalice... Tacnije oko stelovanja za bacanje vestackog djubriva,zanima me sta i kako da podesim da baci 250-300 kg ruske 16-ice po hektaru,u pitanju je sejalica nodet pneumasem 2 i kutije za djubrivo su sa zupcanicima za podesavanje koliko ce bacati .... Hvala unapred,svaki savet bi mi dobrodosao...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh