Pneumatske sejalice za kukuruz

Velika je razlika izmedju obicne sejalice i diskosne i poredjati staru i novu nema smisla jedno je kad neko nema dovoljno para onda moze i polovna da posluziali ne treba teziti ka polovnoj jer to nije dugorocno resenje ko misli da se ozbiljno bavi ratarstvom sejalica je jako bitna stavka zbog sklopa ujednacene dubine setve,itd da ne smaram ko ne zna bolje da ne komentarise.
 
Svakako bi bilo super kupiti novo, ali opet moram da mislim i na drugaciji nacin. Ta razlika izmedju nove i polovne taman moze da mi posluzi za investiranje u jos neku masinu ili povecanje povrsina kupovinom ili novim zakupom. Da imam u vlasnistvu i da radim u zakupu vecu povrsinu svakako bih isao na novo odmah. Ali posto je situacija takva i polovna Nodetka ce zavrsiti posao s obzirom da smo godinama u nazad od kad se preslo sa mehanickih na pneumatske placali setvu.

A inace vrlo koristan tekst koji je napisao Ivan, posluzice prilikom trazenja :ppozdrav:
 
Slicna je nodetovoj, mozda cak i bolja mene sluzi od 2009 g. bez greske , mada ja nesejem puno 50-60kj godisnje. Cenu neznam pitaj na tel. 024/561-553 .
 
za usporedbu, nova pneumatska sijačica OLT PSK 4 reda, direktno u tvornici dođe oko 5000€, ja sam se odlučio ipak za polovnu, i nisam pogriješio, dao sam 1440€ sa prijevozom, i uložio u nove raonike 5€/kom, za jednu večer sam ih zamjenio, izvario stare i navario nove koji su bili još originalni, imali su broj na sebi, i onaj gornji lančanik sa čahurama, što sam spomenuo u prijašnjim postovima, sve podmazao, i odradila je sezonu bez greške, jedino sam dobio uz nju ploče za kukuruz od 27 rupa, a sve druge sam morao kupiti, kod Živka iz NSa sam uzimao, i po meni ima najbolje i najkvalitetnije ploče, to je moje iskustvo
 
Mi smo 2011 pred sezonu kupili i sa prošlom (2015) sezonom je posejala oko 1050 jutara ukupno, a sejala je kukuruz, suncokret i soju, i sa ta tri seta ploča je plaćena 5400 evra i ne da nismo pogrešili nego smo napravili pravu stvar. Od kvarova smo imali to da je puko onaj mali plastični štift, zato što je soja nitraginirana na njivi i odma sipana u mašinu.

Što se tiče kupovine, mislim da je nodet/olt polovna u Srbiji best bay, jel je remont jednostavan i jeftin, a služi kao i sve to ostale.
 
Ljudi, kakve su sejalice Pigoli? Nasao jednu da pazarim na 1000e, vredi li to necemu?
Ima li delova?
 
Ljudi, kakve su sejalice Pigoli? Nasao jednu da pazarim na 1000e, vredi li to necemu?
Ima li delova?

Italijanska sijacica, kolegao imao takvu,ja sam je sređivao, kasnije je nju kupio moj rodjak sa kojom i danas dan radi a to je nekih 5-6 godina od kad ju je kupio.Sve u svemu odlicna sijacica , sto se tice dijelova ne znam sta bi ti tu moglo trebati, turbina i ploce nesto sto se moze dati napraviti ili improvizirati sa dr sijacica. Ako je iole u dobrom stanju kupuj jer to je bagatela bar za nase trziste
 
Nazad
Vrh