Pneumatske sejalice za kukuruz

A na kakav sistem radi? Jel vuce seme na plocu kao nodet? Ili duva seme kao Becker?
I da li istim plocama moze da seje kukuruz suncokret, ili moraju razlicite?
I u mom je rangu? Kao Becker, nodet, gaspardo?
 
A na kakav sistem radi? Jel vuce seme na plocu kao nodet? Ili duva seme kao Becker?
I da li istim plocama moze da seje kukuruz suncokret, ili moraju razlicite?
I u mom je rangu? Kao Becker, nodet, gaspardo?
Nisam 100°siguran jer davno smo sijali sa njom,kazem ti vec 5-6g je kod mog rodjaka,ali mislim da vuce sjeme tj drzi ga na ploci,a cuj za ovo godina sto radim sijao mi je monosem,gaspardo,pigoli, razni modeli novije i starije proizvodnje,bilo je tu jos makar 1-2 marke ali se ne mogu sjetiti,nema tu neke bog zna velike razlike,sve su sijalie tacno i precizno,Sigurno je ona tu uz gaspardo,samo sto je gaspardo kod znas zastupljenijim pa samim tim i vise se uzdize(kao vw).
 
Da li na beckerici na onim nagaznim tockovima idu lezajevi ili biksne? Video sam danas da ima lufta, pa cu morati da menjam. Nije jedan nagazni, nego po dva. Oni metalni, kao tanjiri....
 
Kad smo kod Bekerica; treba da zamenim remen pogon ventilatora dali je komplikovano i dali ima neka caka da se nemora sve rasklopiti.
 
slike.php
[/URL]
slike.php
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Koliko moze da kosta remont Nodet/Olt sejalice i moze li to da odradi ko se malo razume u mehanizaciju ?? Nisam imao priliku da gledam kako se rastura neka sejalica pa ne znam kako se i sta menja, ovi sto su mi sejali do sad sejali nisu nikad imali neki problem na njivi pa da na licu mesta popravljaju :osmeh:
 
Nema tu sta da se kida i ako se ne remontuje,a jos ako se remontuje onda si miran bar 500 jutara. Najzahtevnije je uzupciti 2 zupcanika gore u pesnici de se postavljaju zilet platne,mada je i to smesno naspram npr stelovanja kvacila ili diferencijala.
50-60e dodje po bateriji remont za delove,caure i zupcanici,skidac zrna,usmerivac zrna,zaptivni prsten.
 
Nema tu sta da se kida i ako se ne remontuje,a jos ako se remontuje onda si miran bar 500 jutara. Najzahtevnije je uzupciti 2 zupcanika gore u pesnici de se postavljaju zilet platne,mada je i to smesno naspram npr stelovanja kvacila ili diferencijala.
50-60e dodje po bateriji remont za delove,caure i zupcanici,skidac zrna,usmerivac zrna,zaptivni prsten.

Hvala, bar informativno da znam okvirne cene. Mozda i nece trebati remont, sve zavisi na za sta se odlucim i sta nadjem :ppozdrav:
 
Ume tu kolega da bude remont i nova baterija da se kupi da sve zavisi sta nadjes,bilo bi ti naj bolje stavis npr sliku iz oglasa na forum pa neko ce vec znati dali je iz njegovog sela okoline pa da se posavetujes.
 
Ume tu kolega da bude remont i nova baterija da se kupi da sve zavisi sta nadjes,bilo bi ti naj bolje stavis npr sliku iz oglasa na forum pa neko ce vec znati dali je iz njegovog sela okoline pa da se posavetujes.

Nisam trazio nista za sad po oglasima samo sam gledao cene informativno, ali imam nekih opcija ovde u lokalu, nesto iz uvoza a nesto od nekih kolega koji hoce da uzimaju 6-redne pa bi da prodaju 4-redne. Pa najvise zbog ovih tek uvezenih pitam koliko bi kostalo da se srede neke vidljive stvari, a neki drugi kvar moze da pokaze tek u radu. Radi uporedjivanja sa cenama kod ovih sto su prodaju svoje sejalice koje bi trebalo da su bar u dobrom radnom stanju.
 
Šta mislite koliko vredi Maja 6 redi sa teleskopskom gredom i diskovima ,gumeni točkovi pozadi , 2011 kupljena ,a posejala svega oko 170 kj?
 
Nazad
Vrh