Pneumatske sejalice za kukuruz

To je tacno, jako je ostar ugao na kardanu. Sa 560 kada je spustena onda je u nivou, ali kada okreces i podignes je onda je problem u rikverc ako je uzglavnica, treba paziti da nepodbije u ulagace.
 
Ja sa cetvorednom sejem r60. Probao sa fergusonom , napred tegovi pre podne moze al popodne jok ugreje se ulje u hidrauliku u kraj. Na fergusonu je malo veci ugao na kardanu a na r 60 je ok.
 
Sta mislite o ovoj sejalici ?
tinypic.com

Ne znam zašto nema slike ?

- - - - - - - - - -

Da probamo ponovo.
w7ou55.jpg
[/IMG]
 
Sad se vidi slika.
Ma, to je majevicina kopija... :haha: Salu na stranu, ne poznajem toliko ovaj tip sejacice, da bih mogao nesto konkretno reci o njoj.
 
Ja poznajem sejalicu, radio sam sa njom proslog proleca setvu kod drugara. Sejalica je uradjena kvalitetno i masivno, cini mi se da ima oko 1400 kg , (nije na sklapanje, fiksna greda). Mogu da ti dam njegov broj telefona pa da se cujete da ti on kaze iz prve ruke. U principu, Podeseni broj biljaka iseje, ali je kao i sve sejalice sa visokim setvenim aparatom manje precizna ali odstupanja nisu drasticna.
 
Koliko trenutno kosta nova majevicina 4-redna sejalica ?? I da li se isplati uzeti novu majevicu ili polovnu nodetku za svoje potrebe tj nekih 10-15ha da poseje u sezoni ??
 
Samo da pitam, da li postoji neka strana sejalica sa nisko pozicioniranim setvenim aparatom, kao npr nodetka?
 
Ja licno imam Monosem i sve starije sejalice imaju nisko pozicioniran setveni aparat tj imaju raonik kao ulagacki sistem dok sejalice novijeg datuma ili sejalice sa diskosnim ulaganjem semena imaju podignute setvene aparate. Neznam dali si na to mislio.
 
]Trebala bi mi mala pomoc oko odabira sejalice. Sta kazete za agriu ill majevicu sa diskosnim ulagacima? Koja je bolja od ove dve? Prednosti I mane?[/QUOTE]


Ja sam s majom i vise nego zadovoljan...
 
Ja licno imam Monosem i sve starije sejalice imaju nisko pozicioniran setveni aparat tj imaju raonik kao ulagacki sistem dok sejalice novijeg datuma ili sejalice sa diskosnim ulaganjem semena imaju podignute setvene aparate. Neznam dali si na to mislio.

Upravo sam na to mislio, meni je neshvatljivo da covek plati ozbiljne pare za neku sejalicu i da na kraju ne bude skroz zadovoljan sa setvom, sta rade ti njihovi inzenjeri i konstruktori:sta:. Verovatno im nije to toliko bitno, al opet
 
Sve iole ozbiljnije kompanije i dan dans prave nove sejslice sa niskim setvenim aparatom i klasičnim ulaganjem semena pomoću raonika. Potrebno je samo pretražiti po netu.
 
Ja mislim da je veliko pomodarstvo uslo u poljoprivredi posebno na zapadu gde poljoprivrednici teze da obradjuju vise i brze i da proizvodjaci teze da na tome dobro zarade. Gledajuci razne oglase po netu vidim da jos uvek kod nas malih proizvodjaca vlada dilema dali kupiti nodet dvadeset godina star za dve hiljade evra ili neku jos stariju sejalicu za jeftinije pare. U drugim zemljama zapada se kesiraju sume od 20-30-50 000€. I sve to za opet neku sejalicu koju proizvodjaci nekim slatkorecivim reklamama svrstavaju u sam vrh vrhova.
 
Nazad
Vrh