Pneumatske sejalice za kukuruz

Agrostandard isto prodaje iz Turske uvoz.
lu.jpg

lus.jpg

lusn.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni Beckerica u setvi soje vec 2 godine kida zivce:sjasi:. Imam problem sa pucanjem kajle ili klina na pogonskom lancaniku. Tata je danas sejao i imao je ovaj problem.
Seme je sa tavana, sejalica podmazana i na prazno ne glavi. Sumljam na veliku brzinu kretanja sejalice ili mali pritisak turbine. Moguce i da je problem neselektovano seme.
U kukuruzu nema tih problema, ide lepo i ne glavi ali soju voli da zaj...va.
 
Problem je prost a zove se Bekerica komplet,jedino delimicno taj problem moze kompenzovati brzina od prilike 3SH na 539,a za potpuno resenje problema je potrebno prodati je.
Nadam se da cu je se u narednu godinu dve kurtalisati. Ne stize para na sve strane. Ove godine sam kupio nove gume za traktor i ulozio jos dosta para u traktore. Sad mi je prioritet spartac koji moram kupiti do sredine Juna. Da se namucim jos godinu dve pa posle kupim neku Nodetku, izremontujem je i Bog da me vidi:osmeh:
Tata danas razbio glavu kad ju je popravljao a ja psovao konstruktora i sve zivo dok sam jutros nastavljao prekinut lanac...
 
Problem je prost a zove se Bekerica komplet,jedino delimicno taj problem moze kompenzovati brzina od prilike 3SH na 539,a za potpuno resenje problema je potrebno prodati je.
Ali treba naci novog pecenjaka kome ces je prodati to je treci veliki problem:osmeh: ja nikada sretniji nisam bio nego kada sam je kurtalisao,a inace moja je bila original mogu zamisliti kako je tek sa ovim imitacijama sto su radjene kod nas!
 
Ova moja je Slovenacka. Kupljena ortacki, 6oredna bila za repu, pa je drugi kompanjon preradio na kukuruznu a 2 baterije viska i ostalo prodao. Sad je cetvororedna pa soju sejem na 40cm tako sto razvucem baterije na 80cm pa dupliram redove. Jeste veliki posao ali imam mooogo bolje nicanje nego sa ciklonom kako vecina kod nas seje. Neki mi kazu ti si lud sto sejes sa sejacem, a kad se uhvati pokorica ja se ne brinem jer kad je kad je u redu ponasa se kao vojska. Razbije pokoricu duz reda i samo izbija:osmeh:.
Sejalica mi pojede zivaca sto Soja nadoknadi prinosom:haha:
 
Mi smo od 96-97g do prosle sejali sa bekericom ali samo suncukret i kukuruz i prosle mi se godine tako ogadila da je malo falilo da je otkacim na prugu da je voz razvuce.Ove godine odmor za mozak kako sam uzeo nodetku od kvara tri puta mi je pucala plasticna civija i nista vise i najvaznije 542 peva u 2 na 1600obrtaja dok sam bekericu morao 1 da teram koliko je bila teska.I da zamena ploca za setvu na njivi za 5min u odnosu na bekericu!
 
Ja ovu OLT sto sad imam od kupovine do sad samo promenio zupcanike gore de prolazi osovina i caurice de dolaze kardancici,posejala je sto soje sto kukuruza preko 150kj i ama bas nista nije dirano ni plasticni osigurac. Samo im je po meni mana konstrukcija baterije,tu je bekerica za nju mama. Po meni najbolji spoj bekerice i nodetke je maja,samo sto je neki hvale a neki kazu e moj brale...sto se tice rasporeda kukuruza. Nadam se da cu se za koju godinu i sam uveriti. :osmeh:
 
Imao sam Maju 6r 2000 i neko godiste od prvog vlasnika u odlicnom stanju za 2600e samo sam tad trazio prvu OLTovku,da sad iskrsne znao bih sta i kako. :osmeh:
 
jel se može na nodetovu planter sijaćicu namontirati od maje diskosni ulagač i to što ide s time sve i koliko bi to koštalo otprilike?
 
jel se može na nodetovu planter sijaćicu namontirati od maje diskosni ulagač i to što ide s time sve i koliko bi to koštalo otprilike?
Postavio si zanimljivo pitanje :D,i ja sam se bas pitao jel se to moze odraditi,posto je clan @Kiraj odradio na maji,a maja je kopija plantera,mislio sam da bi trebalo biti moguce odraditi,samo opet nisam bio siguran.Ima dosta plantera po oglasima ,ali bez diskova,sa diskovima su na dobrim cenama (6 redi).
Ti diskovi ispred raonika nisu isto kao one sejalice sto imaju da kazem prave diskove.ali opet mnogo pomaze,mislim da je sa diskovima puno bolja setva,tj na ujednacenoj dubini nego sa raonikom,ako malo ima grudvi ,raonik ce prelaziti preko istih i posejati plice seme,dok disk ce proseci kroz grudvu i dubina nece varirati,moje misljenje :).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh