Pneumatske sejalice za kukuruz

Da li neko zna gde bi se povoljnije mogao naci ovakav veci ravnik za olt sejalicu? Nude mi nove po 25e/komad
Moze i polovan
Slika pozajmljena od clana dukej
 
Da li neko zna gde bi se povoljnije mogao naci ovakav veci ravnik za olt sejalicu? Nude mi nove po 25e/komad
Moze i polovan
Slika pozajmljena od clana dukej

Drugar je uzeo od nekog iz Pojata,ja sam mu nasao na kupujem prodajem a sad nema oglasa vise,probacu da nadjem broj od tog ako drugar ima.Kostali su 15 evra komad,super su se pokazali.
 
Zainteresovan sam za novu ,, agriju,,pa me interesuje kakva je u soji, dal drzi dobro,verovatno pise negde pa da ne listam.
Ja imam agriju od 2004. godine i zadovoljan sam sa njom.Soju sejem sa pločama sa od 120 rupa u dva reda.Moram da skinem brisače i radi super.Ove godine cu da probam i repu da sejem.Skupicu ću je na 50 cm kao i za soju,EKS je prikopčana i gas.:osmeh:
 
@ sasak-farmer ll Ako je taj neko neša iz pojata ja imam negov broj. On ima izuzetno veliki plac za prodaju tih mašina 063628141, i delova za sejalice , ukaratko sve i svašta ima.
 
To mi ne govori da je ova Vaša bolja sejačica, a to što ne zatvara brazdicu je ne znanje o podešavanju iste.Koji su još argumenti da je ova bolja jer navedeni baš ništa ne pokazuju.Ako ćmo tako pa ove novije su još mekše po Vašem objašnjenju jer imaju i plastične setvene diskove.Znači po Vašem tumačenju one tek ne valjaju.Da nije slučajno ona bolja pošto je Vi imate?
 
sola bolje zatvara brazdicu zato sto su joj diskovi na 8 stepani,mater mak je na 14 stepeni i zato nemogu nagazni tockovi da zatvore brazdicu u blatnjavom.a sto se tice diskova isti su kao i na svaku drugu sejalicu samo sto je kuciste plasticno.

- - - - - - - - - -

p7n-maxres.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ceo sistem ulaganja je kopija Kinze-a ovde nepopularne sejalice iz Amerike.Znači ništa niko nije izmislio nego jedni od drugih kradu i moraju da imaju 30 izmena od originala pa šta ko ubode.Znači nema bolje ili lošije po nečijem mišljenju nego se plati nekome da za to uradi studiju pa se na osnovu toga napiše ova je bolja. Za blato se koriste sasmim drugačiji nagazni točkovi koji uspešno zatvaraju bez obzira koji je uhao otvaranja brazdice!
 
slazem se sa vama.ja sam rekao da je bolja iz tih razloga.sto se tice ulaganja semena sve su maltene iste.vozis brzo radi losije,vozis normalno radi solidno.takav ti je visoki setveni aparat...

inace kopija NARDI-ja

- - - - - - - - - -

hjg-sembra.jpg
[/URL][/IMG]
1xb-1e308c.jpg
[/URL][/IMG]
 

Ovo sam uradio na mojoj Monosem sejalici. Svi koji imaju Monosem (a možda je slučaj i kod nekih drugih sejalica) imaju problematiku kod dizanja baterija. Naime dosta su teške i još kad se doda zrno-seme pa još i dejstvo federa onda je muka velika. Ja sam smanjio problem federa i na slikam se jasno vidi kako to funkcioniše pri prebacivanju iz transportnog u radni položaj. Videću kako to funkcioniše uskoro ali mislim daje dobro odrađeno.
 
Poslednja izmena od urednika:
sola bolje zatvara brazdicu zato sto su joj diskovi na 8 stepani,mater mak je na 14 stepeni i zato nemogu nagazni tockovi da zatvore brazdicu u blatnjavom.a sto se tice diskova isti su kao i na svaku drugu sejalicu samo sto je kuciste plasticno.

- - - - - - - - - -

p7n-maxres.jpg
[/URL][/IMG]


Neznam po čemu je bolja Sola pd MaterMacc-a? Hoćeš da kažeš da oko 250 kupaca Matermacc-a su pogrešili? Ili je par kupaca Sola-a sejalica upravu?
Bez uvrede al to što si napisao je čista glupost. A svaka marka sejalice može da napravi ispitivanje u kom pokazuje da je ta sejalica najbolja. Znam lično za neke proizvođače. .
 
Neznam po čemu je bolja Sola pd MaterMacc-a? Hoćeš da kažeš da oko 250 kupaca Matermacc-a su pogrešili? Ili je par kupaca Sola-a sejalica upravu?
Bez uvrede al to što si napisao je čista glupost. A svaka marka sejalice može da napravi ispitivanje u kom pokazuje da je ta sejalica najbolja. Znam lično za neke proizvođače. .

pa sola se prodaje 2 godine.a mater mak 10.naravno da ima 250 kupaca.a sto se tice ispitivanja radili smo sa 3 sejalice na istoj parceli.gaspardo,mater mak i sola u istim uslovima.i najbolje se pokazala sola.

i niko ne kaze da je neko pogresio sto je nesto kupio.
 
Nazad
Vrh