Pneumatske sejalice za kukuruz

Sejalica samo da je na gomili i da nije pokrivljena a remont sam odradiš i miran a ovako oni skinu sa jedne pa stave na drugu i tako u krug.
 
Gde da nadjem aluminijumsko kuciste tj sekciju za nodetku ali trebam samo aluminijumski deo, jer nam je jedan uska otpala.
 
koliko baci soje po k.j nodetka sa jednim redom rupa na plocama ( 72 rupe) setvom na 45-50 medjuredni razmak ?
 
Pa na koliko se nasteluje toliko izbaci.Prema broju rupa na ploci stelujes menjac i raspored zrna u redu.
 
Sto se tice kg po kj tesko da neko moze da kaze koliko tacno. To zavisi od krupnoce zna!
U ovoj tabeli se navodi ploca sa 70 rupa i mislim da ti nesto ipak znaci!

sojasemazupanikod24zuba.jpg


- - - - - - - - - -

Pa na koliko se nasteluje toliko izbaci.Prema broju rupa na ploci stelujes menjac i raspored zrna u redu.

Dzabe mu to kazes Dragane ako covek nema semu za ploce sa zeljenim rupama!
 
Pa jel si ti to dobro pregledao?
Mi smo odmah na toj jednoj u full-u "remontovanoj" uvideli da je citava baterija dobrano kriva.

Pa,gledaj ovako,dva puta smo bili kod coveka proveli smo oba dva puta po sat i po vremena proveravajuci masine,sve zivo smo pregledali, vizuelno nista nismo uocili, jedino masinu nismo otvarali kod tih pogona, a ako tamo postoji problem, resicemo.Na kraju krajeva ipak je polovna masina,kako god okrenes to je macka u dzaku.Neko je tu spomenuo Curug,bili smo i tamo,jeste jeftinije ali bogami meni se nije svidelo, dooosta nekvalitetno remontovano.
 
što sam dosad video a i lično prisustvovao remontu to je kod Radukića u S.Mitrovici,nema zabušavanja i krpljenja,svaka je čestito odrađena...
posle njega sam ja:osmeh:
slike sa terena negde u Mačvi...priprema za remont nodet 6 redi,hidraulično sklopiva
1b246a235282805.jpg
[/URL] [/IMG]
021e5f235282821.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Sto se tice kg po kj tesko da neko moze da kaze koliko tacno. To zavisi od krupnoce zna!
U ovoj tabeli se navodi ploca sa 70 rupa i mislim da ti nesto ipak znaci!

sojasemazupanikod24zuba.jpg


- - - - - - - - - -



Dzabe mu to kazes Dragane ako covek nema semu za ploce sa zeljenim rupama!
JBG nemam semu,izgubio sam knjigu od sejalice a po ovoj semi koju si postavio otprilike na 1D ili 2C bi trebao menjac da ide da bi izbacila oko 50kg semena po lancu.
 
Kupio sam ja nodetku remontovanu i prezadovoljan sam.
Ovi ljudi sredjuju i prodaju masine.
Ne farbaju sejalice, cene su od nekih 2100 do 3000 e, zavisi dali su sa uzanim ili sirokim crevima.
Mislim da su daleko bolji od mnogih gore navedenih.
Rade prevoz masina do kuce.
 
Nazad
Vrh