Pneumatske sejalice za kukuruz

Hvala @Savle...Kaze isporucili su samo 2 pre moje pocetkom oktobra,pa su radili stare Maje...E sad rade samo ove ja bio 4 na spisku a ti i @Mirmag ste sigurno bili 1 i 2 :) Evo neka slika...Danas malo cackao,stavio setvene ploce koje sam dobio uz nju,dotegao nesto sto je bilo labavo,jos dan,dva stoji da vide moji ljudi koji dolaze na alvaluk i parkiramo je i preko nje ponjava!!! Evo obecanih slika
Ne znam kako rade Lare ali znam kako rade Maje!Dobro sve pregledajte,okrecite pogonske tockove proverite sve sto cese i sto se cuje sredite,dovedite u pravac nagazne tockove naspram ulagaca jer neverujem da stoje dobro.Sve u svemu odlcne sejalice samo ih treba pretresti kad stignu nove jer su dosta ofrlje sastavljene.
 
Pa becker ti pomoću vazduha gura seme u zemljište dok nodet pomoću vakuma ih drži na ploči i pušta ih dole kod beckera ako ti se poklopac od neke baterije otvara ne seje više a nodet neki ne koriste uopšte poklopac od baterije
 
Da li ste sigurni da je ovo tumačenje tačno?Ja ovako nešto još nigde nisam pročitao niti video.Po Vama ispada da je ovo pneumatska puška.
 
Na sajmu sam gledao gumene nagazne točkove za sejalicu (sam točak), ali cena je bila malo paprena 100€ komad, ima li negde povoljnije da se nađu?
 
Da li ste sigurni da je ovo tumačenje tačno?Ja ovako nešto još nigde nisam pročitao niti video.Po Vama ispada da je ovo pneumatska puška.

Nisam ja baš stručan kao vi a još i da objašnjavam to mi najgore ide bolje vi objasnite čoveku vi ste barem inženjer ne kao ja,mene vojska zaustavila da završim fakultet na svu žalost
 
Ja neznam kako radi Becker,sa Nodetom sejem 4-5godina(ujakov).U selu nema nijedan Becker,inace bih pogledao i znao bih nesto,ovako neznam.Radi se o tome da hocu da kupim sejalicu, gledam oglase vidim beckerove upola su cene nego nodet,pa zato bih zeleo nesto vise da znam o njima,jer stvarno nista neznam.Zar je stvarno moguce da su toliko lose u odnosu na Nodet?
 
Nisu loše, ali su to sve već dotrajale sejalice, a delovi za njih su skupi. Kod nje je sistem rada sa nadpritiskom, i radi tako što se vazduhom izduvava seme iz udubljenja na setvenoj ploči, tako da ostane samo jedno seme. Dobre sejalice, ali im treba posvetiti više pažnje prilikom održavanja (na preciznost setve im jako utiče: tretirano seme, dotrajalost izbacivača semena, ploča i gumenih zaptivača), u odnosu na ove koje rade na principu vakuma, kao Nodet.
 
jos jedan stvar - ja mislim da i to utice na cenu. nesto su tezi od nodetove, pa sa manjim traktorima ne moze ih nose. ako imate npr. imt 560, onda sve jedno. ali ako 533, onda nije "sve jedno"...
inace mislim, da sta "svaba" uradi, ne moze biti bas los... tako mislim, da i beckerove sej. nisu lose.
 
Baš i nebih reko da je Bekerica teža od Nodetke, pre će biti obrnuto. Neznam za Bekericu, ali četvororedna Nodetka bez kutija za đubrivo, prazna ima blizu 600kg.
 
tesla teska je Becker,ja imam sa depozitorima sa djubrivo i imt 539 je jedva nosi,tj premesta....a sejacice Becker uopste nisu lose,sta vise meni je posle IMT odlicna,ali je prodajem samo zbog soje...
 
Odlicne masine precizne ali delovi skupi naravno originalni po meni jako precizna kad je sve kako treba ali isto tako i osetljuva na svaku malu gresku vazduh,creva,kutije,izbacivaci semena,ploce zamena ploca npr za soju treba pola dana.
 
Vidim da se spominje Becker sejacica i pomalo nije jasan princip rada pa da pokusam da objasnim posto sam dosad sa njom stekao posteno iskustvo.
-Kod klasicne sejalice tipa Nodet i njenih kopija uz pomoc vazdusne turbine se stvara vakum koji "lepi" seme za setvenu plocu,cistac odstranjuje visak i kada ploca u svom kruzenju dovede seme do dela gde vakuma vise nema ono pada sa ploce u zemljiste.

-Kod Beckerice je malo drugacije i tu nastaje zabuna,vazdusna turbina stvara nadpritisak u sejacici seme upada u rupe koje se nalaze sa gornje strane setvene ploce (debela je oko 1,5-2cm) vazduh odstranjuje visak semena i kada ploca dovede seme u krajnju donju poziciju cistac izbacuje seme iz ploce da bi pao u zemljiste..

Znaci to je to cistac i vazduh obrnu uloge kod Beckerice i zato je najvaznije da bude DOOBRO zaptivena ili nista od posla...inace kao sejacica je maltene nepoderiva i ko zna sa njom nije problem samo sto pisti ko luda
:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Treba se malo znati snaci za Bekericu,donji zaptivaci kod kutija za seme se urade za nekih 300-400din kupi se lepa,tanka,impregnirana guma i iskroji se tako da bude kao original,lancanici su standardni kod menjaca 1/2cola tako da ako trazite lancanik za bekericu on je 15e najcesce,a kupite od rashodovanog Tomos motora za 100-300din i k'o Bog.E sad jedino sto je moja sejala i posle otvaranja kutije za seme i nije vazduhom upucavala seme tj ne znam ni kako bih regulisao dubinu nego sam odredjivao dubinu setve preko nagaznih tockova.
 
image027.jpg
image113.jpg
evo i moje sejacice
 
Nazad
Vrh