Pneumatske sejalice za kukuruz

Lara se ne pravi u sestorednoj izvedbi?
svidja mi se lara i njena cena, kupio je proletos covek iz sela 4 rednu i zadovoljan je...
mozda bi moga napraviti dogovor sa ljudima da mi ostave duzu gredu i prodaju mi 2 baterije, sta mislite?
 
Lara se ne pravi u sestorednoj izvedbi?
svidja mi se lara i njena cena, kupio je proletos covek iz sela 4 rednu i zadovoljan je...
mozda bi moga napraviti dogovor sa ljudima da mi ostave duzu gredu i prodaju mi 2 baterije, sta mislite?
Probaj,mislim da nece biti problema samo ostave duzu gredu,baterije se i ovako montiraju posebno,e sad ventilator da li je dovoljno jak i ima kapaciteta da tera bez problema na 6 baterija,mada ne bi trebalo da je to problem i po meni veci problem sestougaona osovina koja prolazi kroz setveni aparat,tj kompletan paralelogram da bi baterija imala pogon,inace ostalo sve stima!
 
vise ce da ti se isplati da nadjes jos jednog kbe treba sa 6 redi,pa da kupite 3 lare od 4 reda i podelite,ovako je jako skupoooo
 
turbina nije problem ima tamo i izvoda dosta. sto se tice sestougaone osovine to se resi sa dodatnim parcetom osovine i spojkom, kao na zmajevom kukuruznom adapteru gde su osovine iz dva dela i na sredini spojka sestougaona...
nego bi mozda bio problem u onim malim pogonskim tockovima i pogonu istog, vidite na maji je klasican pogon izmedju baterija...

___________________

i tako bi zavrsio posao nove sestoredne masine za 4000 i neki euro...
 
Planiram kupovinu 6-redne Nodet. Remontuje čovek iz Čuruga, navodno pravi i delove za njih. Cena 2500€. Dali je neko već uzimao od njega?
 
A kako mislite u transport sa šestorednom nesklapajućom na 70cm ? Ja sam moju OLT-ovu proširio na šest redi, ali sa teleskopskom gredom.
 
Napokon stigla masina sa reparacije, spremni smo za narednu sezonu..

7236sl.jpg

rjphs1.jpg
29wkd91.jpg

ae9mkn.jpg
 
Pitanje jedno za kolege koje poseduju Olt psk ili Nodet,nameravam da na prolece deo povrsine spremim ranije za setvu,pustim da trava krene,posejem,a odmah posle i isprskam totalom,ali me buni to sto mi je jedan lokalni gazda rekao da je pitanje kolko Olt psk moze kvalitetno posejati u takvim uslovima,jer nema diskosne ulagace,a plus je kod nas zemlja laka za obradu,pa me interesuje ako je neko radio vec ovako nesto sa Olt-Nodet da mi kaze kako je ispalo?
 
Pitanje jedno za kolege koje poseduju Olt psk ili Nodet,nameravam da na prolece deo povrsine spremim ranije za setvu,pustim da trava krene,posejem,a odmah posle i isprskam totalom,ali me buni to sto mi je jedan lokalni gazda rekao da je pitanje kolko Olt psk moze kvalitetno posejati u takvim uslovima,jer nema diskosne ulagace,a plus je kod nas zemlja laka za obradu,pa me interesuje ako je neko radio vec ovako nesto sa Olt-Nodet da mi kaze kako je ispalo?
ja uglavnom tako radim,ne vidim problem zašto ne bi nodet zasejao kvalitetno :sta:
 
Ja sam imao slicnu situaciju proletos,ne namerno ali se desilo i odgovorno tvrdim da nije svugde sejala na zadatu dubinu tako da ako bih birao birao bih u normalno pripremljeno zemljiste. Maja ili Bekerica bi sigurno dublje posejale.
 
Navodno mozda bi ostajalo seme na povrsini,ali opet napominjem da je kod nas dosta laka zemlja,pretezno pesak ili crni pesak,sa nesto manje crne zemlje.Drugo verujem da bi se baterija mogla malo jace da ide u zemlju ako se stegne na opruzi.
Cak mi se cini da sam na forumu vec negde video da je neko sa Nodetkom sejao tako soju u Banatu,pa ako procita ovo verujem da ce se javiti.
 
Nazad
Vrh