Pneumatske sejalice za kukuruz

ima li ko oltovu sejalicu (olt PSK)? koje su dimenzije te dve osovine - mislim na cetvrtaste? iste su dimenzije ili ne?
 
bila je jedna kod mene u selu neznam dali je prodata, ako hoćeš poslaću ti broj na pp,samo nju nećeš moći nositi sa 539 moraćeš sa 560
 
Ako se dobro sećam 6-to redna maja gola bez opreme pre godinu godinu i po je placena 5000e. Godina proizvodnje čini mi se 2005. Jel ti mnogo važna tačna cena?
 
Cena mi je jako bitna uzeo bih je za probu ako budem mogao da je koristim ostavicu je,a ako ne budem mogao nek ide dalje. Pod ovim koristim mislim da je sa 539 nosim kao 4 rednu stalno_Ovoj je cena 2500e.
 
N.A,ne mogu da stupim u kontakt sa čovekom,da saznam tačnu cenu.... Ali 2500e uopšte nije puno! Čak što više to je ekstra cena ako je iole malo sačuvana a kamoli ako je utegnuta ko puška! Ali što kaže Mile zaboravi na 539 da je nosi. Jedino ako ćeš ubaciti pumpu sa dignutim pritiskom na min.220 i cilindar hidraulike od 577. + friznute poluge,podizači poluga,tegovi na prednjici,dooobre zadnje gume..... I opet je zaheban za okretanje! Po meni minimum traktor od 60-ak ks pa na više. Ili ako ćeš joj skinuti 2 reda tj 2 baterije onda bi trebalo da je nosi ferg. U svakom slučaju cena je ok ako je ispravna!
 
Poslednja izmena:
Ltz t40 sa prednjom+tegovi napred sa Majom 6 redova hoce da se propinje ako se malo opustenije pusti kvacilo...a rakovica pogotovo.idealan tezi traktor 70 ks.npr 552 mtz.
 
Tačno tako! Mi našu rajku moramo zlostavljati sa Majom jer adekvatniji traktor nemamo. Sa 3 tega x 30kg napred je taman za upravljanje ali se mora biti oprezan sa kvačilom. Pogotovo ako je nakrkam semenom do kraja. Td 75 po meni je ko izmišljen za Maju!
 
North evo proverio sam onu cenu i da dobro sam napisao 5000erosa je plaćena Maja fiksna greda 6 redi i čini mi se klasični markeri. Tako da cena od 2500 je doooobra! 4-rednu mislim da bi nosio ferdž. Negde sam i video sliku na forumu 539+maja.... Neko od članova je kupio i okačio sliku..... Google slike će pronaći sigurno! Evo je slika 539+maja od člana Miloš Bota na ovoj strani http://poljoinfo.com/showthread.php?92-IMT/page267
 
Poslednja izmena:
6 redi nosi 560, ali sa svim mogucim tegovima sto se nadju u dvoristu na prednjici :osmeh: I opet, treba jaaako oprezno rukovati. Ako je 2500e kupi i teraj sa 560!
 
Meni je 2002 sejao covek secernu repu sa Majom, sestorednom, nosio je sa IMT 542. Imao je napred 3-4 tega od Rakovice (ne znam koliko su teski, 20-30 kg), ali secam se da je to bila muka gledati, a ne kako je tek njemu bilo raditi, ne znam! Uglavnom veci deo vremena je traktor bio na dva tocka, nego na 4.
 
stp83 to moraš pitati Miloša ali ja verujem da nije. Inače na slici je 4 reda maja sa diskovima,a ovo što se North-u nudi je ,koliko sam ja shvatio,klasična 6-to redna. Znači bez hidro markera,hidro raame i bez diskova što uveliko olakšava sejalicu. I još,ako je kupi, kad bi skinuo dva reda... Mislim da ne bi imao većih problema nego što bi imao sa nodetkom ili bekericom koju je dosad imao. Oldtimer minimum 30kg su tegovi od rajke oni starog tipa a novi su teži. A mogu misliti kako je tip manevrisao sa 542 kad ja sa rajkom bez tegova (i duža i teža) vozim ko po jajima.... Sa 3x30kg je izbalansiram ali i dalje oprezno vozim po neravninama. Ipak nije svejedno polugama i ostatku hidraulike....
 
Nazad
Vrh