Pneumatske sejalice za kukuruz

Danas i ja bio po svoju Laru. Stigla je i sad predstoje procene, ocene, analiza u radu na proleće itd.
Ploče za soju platio 1200din/kom.
Kardan dobio.
Plastične čepove za velike vertikalne vijke posebno tražio.
Jedna batirija uopšte ne radi.
I ostale sitnice.
Većina vijaka je pošteno dotegnuta, skoro sve su samokočeće navrtke.
To su prvi utisci a za ostalo ako nekoga interesuje.
 
Nedjo, hvala na čestitkama, i meni je najdraže od svega što je domaći proizvod pa i ako treba nešto malo doteći, popraviti nije mi teško.
Mene je ukupno izašla u dinarima oko 274000. Po nekom trenutnom kursu to bi bilo oko 2400eura ali ta cena je sa 20% subvencije od strane ministarstva.
Ja sam je akontativno (30%) uplatio u maju mesecu negde posle sajma u Novom Sadu i ostatak pre dve nedelje i rekli su mi još tada da će je krajem septembra-početak oktobra isporučiti i tako je bilo. Do sada su radili žitne sejačice, berači i dr. a kukuruzne su počeli proizvoditi pre neke dve nedelje i eto, ispoštovali rok. Kako bi bilo kada bi uplatio sada u kešu odmah, stvarno ne znam ali sudeći kako brzo je izašla od momenta kada su počeli da je rade verujem da ne bi dugo čekao.
 
da,da i ja gledam nesto,posto prodajem becker,a novo je novo a jos i nase...pa hocu da se raspitam koliko bi me carina izasla ili cu probati da dam coveku 50 e da mi je pretera preko granice....a za moje potrebe bi mi bila extra...za nove gaspardo i ostale strane para nemam,tj ne bi mi se isplatila i a polovne da ih kupim opet moram da sarafam..zato bolje nase novo i malo dotegni i pici.bar ja tako msm..:ppozdrav:
 
Tako su i moja razmišljanja, neka je naše pa makar i šrafio.
Što se ne raspitaš u Majevici, trebalo bi da imaju nekog dilera u RS da ne bi se mučio sa carinom.
 
pa i to sam mislio..da mi je samo da prodam ovu moju,a ima vremena,kupicu je pre setve...zagledao sam je na sajmu bar sat vremena,svidela mi se..i onaj drugi model je jos bolji al mi je preskup nazalost..::novac::
 
da,da i ja gledam nesto,posto prodajem becker,a novo je novo a jos i nase...pa hocu da se raspitam koliko bi me carina izasla ili cu probati da dam coveku 50 e da mi je pretera preko granice....a za moje potrebe bi mi bila extra...za nove gaspardo i ostale strane para nemam,tj ne bi mi se isplatila i a polovne da ih kupim opet moram da sarafam..zato bolje nase novo i malo dotegni i pici.bar ja tako msm..:ppozdrav:
tako sam i ja razmisljao pa kupio nase novo i bio sretan a kad sam prodao bio jos srecniji i pio tri dana od srece,kupio gaspardo staru 20 godina,sije bez greske
 
20 god je 20 god.ako ja nju sad kupim sa toliko god a imam i ja toliko,za koju godinu ce biti prestara,a i sad je vec...mi smo prodali ove god pneumatsku imt sijacicu koja je bila kod nas 20 i kusur godina,samo zato sto je zastarila..zato novo je novo....uz dovoljno znanja i paznje prema masini odlicno mogu da posluze i ove nase..
 
u frci sam sa jednom sejacicom. imam delove, ali nazalost nije skroz kompletna sejalica. zato cu sad malo da vas nerviram sa mnogo pitanja, dok ne bude zavrsen kompletiranje i remont sejalice. :)

dali zna neko koja je sirina (ili duzina, vec sa koje trane gleda covek) grede na nodetovu (moze i olt PSK) sejalicu za kukuruz (70 cm) od 4 redi? a od 6 redi?
koje su dimenzije (dali su iste) jedne i druge osovine za pogon i prenos (mislim na ta dva cetvrtasta osovina)?

ko ima iskustva (mislim da je dosta imati takvu masinu, pa se moze izmeriti), i ima malo vremena, da mi pomogne, moze i pp., da ne zakacim ovde opstu temu...

unapred hvala!
 
Nazad
Vrh