Pneumatske sejalice za kukuruz

Ako Vama nije dovoljna razlika sto u direktnoj setvi sejalica ide u zemlju kakvu smo ostavili posle skidanja useva,a u redukovanoj je prosla neka tanjiraca,gruber,setvospremac...pa tek onda sejalica.
 
Rekao sam da masina u JEDNOM prolazu sve radi! Znaci da sam opet ja u pravu! Nema veze toga ima retko po evropi a samo 2-3 u srbiji koliko ja znam!
 
Ljudi ima li ko iskustva sa direktnom setvom kukuruza na strnjiste?
Treba da nam dodje covek iz Zmajeva i da poseje oko 100Ha u selu tj. drzavna njiva koja nije orana zimus!
Znaci tanjiranje, setvospremanje, bacanje djubra i setva u jednom!!! za 5000,- po Ha
Nisam siguram ali mislim da je to Kobilarov!
JBG ja bi vise goriva potrosio imam 10Ha tu!
Ipak ste prvo rekli direktna setva,znac i ja sam u pravu,al da se ne natezemo sad ko mala deca. :ppozdrav:
 
Hitno pitanje , treba da odem da vidim neku polovnu olt pneumatsku sijačicu za kukuruz . Šta je najvažnije (najskuplje ili nerješivo) šta treba da pogledam brzinski pošto nisam snjima baš iskusan?
 
Pozdrav svima! Treba mi sema prenosa lancanika menjaca za Majevica MPS 566/01 sejalicu.Mozda neko moze da pomogne. Zahvaljujem se unapred.
2d26usp.jpg
 
  • Like
Reagovanja: aki
Što se tiče nabijanja zemlje, ovi široki je najmanje nabiju (jer imaju veliku površinu naleganja), ali zato lepo izvaljuju, i tako urađene trake više zadržavaju vlagu. Najviše sabijaju zemlju na seme metalni točkovi. Svaki od njih imaju i prednosti i mane.
 
Nazad
Vrh