Plug - osnovna tema

3*12 coli=90cm namešten tako :ppozdrav: :ppozdrav:
North ARMY je napisao(la):
Opet ja o konjazi i sl...radi se o drugu koji ima Case 955 xl i sa njim vuce Vogel plug m850,na srednjoj rupi su zakosene glave pluga a ona osovina za koju se kaci traktor pomerana skroz u desno do samog kraja,koji je to zahvat pluga ??
 
Pa nisu celave,jesu malo losije ali su u solidnom stanju.
Cudi me da mrcina od 90ks koja prima gas kao neki auto ne moze 3*14 a neki mogu sa 80ks 3*14 :D
 
North ARMY je napisao(la):
Pa nisu celave,jesu malo losije ali su u solidnom stanju.
Cudi me da mrcina od 90ks koja prima gas kao neki auto ne moze 3*14 a neki mogu sa 80ks 3*14 :D
95 ks čak,pa radio je pumpu i dizne verovatno je sad drugačije.ja sam ga tada u oranju "gurao"sa 80ks i zahvatom 3*14coli.doduše on je 5cm dublje orao od mene,ja nekih 25 a on 30cm.ali mu je zahvat zato 3*12coli bio.njega zeza što nema tegova na traktoru ja barem tako mislim jer na njega može stati tona tegova.pa ja na mom imam 760kg tegova samo a traktor 80ks ravno
 
North ARMY je napisao(la):
Pa nisu celave,jesu malo losije ali su u solidnom stanju.
Cudi me da mrcina od 90ks koja prima gas kao neki auto ne moze 3*14 a neki mogu sa 80ks 3*14 :D

Sve je relativno prijatelju, po 100-ti put govorim. Ima jako puno faktora koji uticu na samu spregu u ovom slucaju pluga i traktora i kakvo je zemljiste...
 
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
Pa nisu celave,jesu malo losije ali su u solidnom stanju.
Cudi me da mrcina od 90ks koja prima gas kao neki auto ne moze 3*14 a neki mogu sa 80ks 3*14 :D
95 ks čak,pa radio je pumpu i dizne verovatno je sad drugačije.ja sam ga tada u oranju "gurao"sa 80ks i zahvatom 3*14coli.doduše on je 5cm dublje orao od mene,ja nekih 25 a on 30cm.ali mu je zahvat zato 3*12coli bio.njega zeza što nema tegova na traktoru ja barem tako mislim jer na njega može stati tona tegova.pa ja na mom imam 760kg tegova samo a traktor 80ks ravno
5 cm je velika razlika.
 
Mnogo više znači tih 5 cm dubine nego 15 cm širine. Pogotovo ako ide u neproorano.
 
vredi li šta ovaj plug


20032010111.jpg


23092010048.jpg


23092010049e.jpg


traži čovek 900€ dali vredi srediti malo ili zaobići
 
900,- vredi
Daske su jako slabo "zavrnute" tako da nece lepo prevrtati!!
Ali male vremena i farbe ce izgleda lepo!
Ali,... to ne ore!
 
Evo i mene da se ukljucim :cao:. Ovaj plug je jako star , daske za HUARDA su neverovatno skupe. Isto kao i za sve ostale strane plugove. Model sa takvim daskama ja stvarno ovde u CH do sada nisam video, a neznam da li bi ti mogao na njega da stavis daske sa novijih modela. Naso sam i ja jednog takvog sa daskama skroz izlizanim. Imao je 3 brazde i mio je marke CRON. Mislim da sam ja okacio njegove slike u diskusiji Kleverland. :ppozdrav:
 
moj vogel je prodat preključe

bitan mi je podatak o teškom i skupom nabavljanju rezervnih delova
koji mi je dao dragan82 kada bi imao povoljno daske i druge segmente
to bi već bila druga pesma zato sam i pitao za mišljenje nisam stvarno hteo da ga kupim
ipak je dosta ruiniran.

inace plug je od vlasnika a ne od trgovca i kaze da ore extra ali mu je težak za njegovog hurlimana 80 ks pa trazi trobrazni ravnjak
 
Nazad
Vrh